Karadeniz Pet

Yeni misafirimiz.

Selim ESMER

Yeni Üye
Herkese merhaba evimize bugün yeni üyemiz geldi. Henüz çok küçük bi yavru. Cinsi hakkında bi fikrim yok. Ancak geldiginden beri sadece tünekte duruyor. Yem yemedi ve su içmedi. Bu bi sorunmu? Teşekkür ederim. Resim ekliyecektim ancak cep telefonundan nasıl yüklendigini bilmiyorum

n5Yvda.jpg

vQY0GD.jpg

12j9bb.jpg

LYdJMz.jpg

Son düzenleme:
Tüyleri kabarık
uyku hali gibi
durmuyor
hızlı hızlı
nefes almıyor sa bi sorun yok
yeni evine yeni ortama
alışır zamanla

2-3 gün sonra kafesin içinde eline alıştırabilirsin , benim kuşum çok inatcıydı ilk geldiğinde elime yaklaşmazdı , elimi kafesin içine koydum bahçedeydik birden uçtu gitti , korkmuşu herhalde :) yakalayabildim hala elime gelmedi , inadına 1 buçuk saat falan uğraştım sabit elimi kafesde tuttum sonunda geldi kondu :) ondan sonrada alıştı işte . Sadece 1 günde .

Ani hareketlerde bulunma , kuşu eline alıştırınca , geldikten 15 gün sonra falan dışarı çıkart dolaşsın kafesi içine koymak için avcuna alma parmağını önüne götür eline gelince yavaş yavaş kafese koy . Konuşturmak için akşam vakti ışıkları söndür , dikkatini çekecek bir şey olmasın , konuşturmak istediğin kelimeyi 20-30 dakika tekrarla . Zamanla konuşur .

Çok konuştum :) Hayırlı olsun :)

Kafese elimi soktuğumda karnına parmağımı uzattığımda parmağıma çıkıyo zaten suan. Alışık yani insana. Yem yemeğe yeni basladıgını söylediler. Resimler yüklenmiştir umarım. Şuan tsürekli tünekte durmadı ve yem yememesi bi sorun teşkil etmiyorsa mesele yok. Birde kafes uygun değilmi?

Son düzenleme:
Kafese elimi soktuğumda karnına parmağımı uzattığımda parmağıma çıkıyo zaten suan. Alışık yani insana. Yem yemeğe yeni basladıgını söylediler. Resimler yüklenmiştir umarım. Şuan tsürekli tünekte durmadı ve yem yememesi bi sorun teşkil etmiyorsa mesele yok. Birde kafes uygun değilmi?
Kafesin vision güzel kafestir gayet uygun. Kuşunda çok güzel maşallah

Hayırlı olsun, güzel bir kus

Maşallah, kuşun rengi güzel .Ayrıca Kafeste gayet iyi.
Güle güle besleyin.

Masallah kusta kafesi de cok guzel.

Maşallah hem kuşunuzun kafesi hem de kendisi güzelmiş

Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:14 -->-> Daha önceki mesaj 00:00 --

Buarada kuş erkekmi dişimi? Hala dün geldiğinden beri çok sakin. Bu sabah ilk kez sesini duyduk. Birde bonnie yem aldım. Suyuna vitamin gereklimi? Alınması gereken baska neler var? Kumlu tünek diye birşey okudum forumda. Ağaç dalı doğal tünek aldım ancak kumlu tünekte gereklimi baska eksikleri neler? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Kusunuz erkek cok yakisikli masallah :)
Bonie yem iyidir bende ciftlerimde onu kullaniyorum.
Suyuna vitamin gerekli sera plus diye vitamin var ben onu kullaniyorum, diger vitaminlerden biraz pahali ama.
Tunek icin hagen vision tunekleri yeterli olacagini dusunuyorum, kafesinize fazla tunek takarak kusunuzun alanini daraltmayiniz. Yada orjinal tunegin birini cikarip dogal bi agac dali takabilirsiniz. Ama ince olmasin.
Kalamar kemigi muhakkak olmali kafesinizde.
Konusturmak, yada size alismasini istiyorsaniz ayna kullanmayiniz.

Son düzenleme:
Maşallah güzel bir kuş bir hafta kadar ortama ve insan varlığına alışmasına izin ver sonrasında artık biraz olsun alıştığından daha rahat olacaktır, parmağa gelme alıştırmaları yaptırırsın kafesinde.

kuşunuz güzel sağlıkla büyütün. bir şeyi merak ettim kafes suluklarınız çok güzel duruyor hem yatay tele uygun hemde büyük hacimli nereden aldığınızı ve fiyat bilgisi alabilir miyim.bende aynı kafesten kullanıyorum 1 çift muhabbetim var gayet mutlular.

Kafesin kendi sluklarıdır onlar sanırım zaten o kafesin kendisi muhabbet kuşları için üretilen bir kafes hagen vision diye geçer kafesin adı, benim tahminim suluklar da kafese ait.

Geri