petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Mubişim Sakat mı???!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hacı Halil KARTALCI tarafından 12 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Merhaba forumdaslar.
    Yeni mubisimi eve getirdim ve enteresan bir durumla karsilastim.
    1. Si yavru oldugunu dusundugum mubisim acaba yavru degil mi?
    2. Si sag ayaginda 5. Tirnak gibi tuy cikmis acaba bu sakatlik midir, yoksa bi hastalik mi?

Acil yardimci olursaniz sevinirim.

2. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    Kuşun Bi Fotosunu Atabilirsen Sana Daha İyi Cevap Verebiliriz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:37 -->-> Daha önceki mesaj 17:36 --

Levent Bey Kalbimiz Temizmiş Aynı Anda Yazdık :)

3. Berk Sönmez

Beğenileri:
    0
    Bana hiç yavru gibi gelmedi

4. Arkadaslar lutfen kesin bilgiler paylasalim ona gore iade edecegim. Bide ayagindaki bilezik neden var acaba bir bilginiz var mi?

5. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    1.kuş asla yavru değil 1 yaşının üzerinde oldukça 2 yaş diyebiliriz. 2. ayakta çıkan tüy hiç görmemiştim kuş rahatsız ayrıca çok pis bakılmış kuşa

6. Aynen oyle bende eve gelince cok uzuldum :(

7. Berk Sönmez

Beğenileri:
    0
    Tüyleride bi garip geldi bana. Kuşu ister iade edin yada bölgenizde kuşlardan anlayan bi veteriner varsa götürün gerekli vitamin ve ilaçlarla sağlığına kavuşur büyük ihtimalle. Çok üzüldüyseniz iade edip tekrar göndermeyin o çöplüğe.

8. Arkadaslar simdi farkettim uzulerek iade etmek zorundayim cunku hayvanin sag kanadi kirik cikti. Biraktigimda ucamiyo ve sag taraftaki kanat baslangic yeri oldukca sismis

9. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşun yavru olmadığı
    kesin
    gözünden
    anlayabilirsin
    irisinde halka var
    en az 1.5 yaşında

10. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    [MENTION=13504]Hacı Halil KARTALCI[/MENTION] kuş alırken kafeste iyice incelemelisin, uçuşu, duruşu, diğer kuşlarla hareketleri nasıl diye. Tüyleri tam olsun, böyle tüy kapsülleri olmasın. Burun deliklerinin kenarı pembe olsun.

11. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Götürmeyin ya yazık, tedavisini üstlenin ve sağlığına kavuşturun. Gitmesin o mendeburların yanına. :( çok pahalıya da mal olmaz zaten tedavi kuşlardan cok fazla ücret almıyorlar. Ama lütfen geri göndermeyin. Çiftlesme isteği gelince damızlık olarak sahiplendirirsiniz belki. Yazık kuşçağızın haline.
    Sağlıklı kuşa herkes bakar siz bi iyiliğe vesile olun

12. yigit bostancioglu

Beğenileri:
    0
    Dostum hic verme geriye daha cok yipranmasin bu can kiyamam ona

13. Metin KAYA

Metin KAYA New Member

Beğenileri:
    0
    kuş mavi blezik 2011 yani yavru değil en az 3 yaşında

14. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Bence kuşu iade et en mantıklısı bu çok güzel bir kuş gibi durmuyor. İyi bakılmamış.

15. Çok kararsiz kaldim simdi arkadaslar. Tabiki bende bakmak isterim ama olmesinden cok korkuyorum. Asiri derecede kotu bakilmis. Bugun canimi sikan ve beni en cok sinirlendiren durumda kusu aldiktan sonra Cope baktigimda birsuru olu mubisler gordum ve cok uzuldum. Allah bu yaptiklari caniligi onlarin yanina birakmasin insallah.

16. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Ya aslında eğer bilen biri varsa ve yardımcı olabilirse biyerlere sikayet edilse böyle varlıklar(!) Ama malesef benim bildiğim bir kurum yok.
    siz vermeyin kuşu yazık günah o cöptekilerden olur öyle düşünün. Siz bakın insallah faydasını göreceksinizdir. "Papağan okulu" diye bir site var ve orada dersler var size alısması icin o adımları takip edebilirsiniz. Sağlığına kavustuktan sonra birine hediye edersiniz en olmadı. Ama vazgecmeyin nolur.

17. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Kus kesinlikle yavru değil.
    2 yasin üzerinde, cok bakımsız.
    Yavru alacaksan forumda paylaşılıyor takip et bence.
    Hem bu tür bir sıkıntı yasamazsin.

18. Evimin yakinlarindaki guvendigim bi kuscuya teslim ettim. Yardimlar icin cok tesekur ederim. Cok kotu bakildigini soyledi ve kendisi de bu duruma cok sinirlendi. İyilestirip kendi kuslarinin arasina katicakmis her zaman gelip gorebilirsiniz dedi. Ve saolsun beni kirmayip yerine yavru bir mubis verdi. Tekrar herkese tesekkur ederim bi mubisi daha kurtardik bu eminonu canisinin elinden.

Sayfayı Paylaş