Karadeniz Pet

Yeni Mubişim Sakat mı???!

• Konbuyu başlatan Hacı Halil KARTALCI
  • Başlangıç tarihi
H

Hacı Halil KARTALCI

Guest
Merhaba forumdaslar.
Yeni mubisimi eve getirdim ve enteresan bir durumla karsilastim.
1. Si yavru oldugunu dusundugum mubisim acaba yavru degil mi?
2. Si sag ayaginda 5. Tirnak gibi tuy cikmis acaba bu sakatlik midir, yoksa bi hastalik mi?

Acil yardimci olursaniz sevinirim.

Kuşun Bi Fotosunu Atabilirsen Sana Daha İyi Cevap Verebiliriz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:37 -->-> Daha önceki mesaj 17:36 --

Levent Bey Kalbimiz Temizmiş Aynı Anda Yazdık :)

A0E3N7.jpg

7VYAZv.jpg

5o4Y3q.jpg

LY2Q61.jpg

4ZD0n4.jpg

LY2QMG.jpg

YjM4Ll.jpg

5o4Y6R.jpg

BRE87g.jpg

Arkadaslar lutfen kesin bilgiler paylasalim ona gore iade edecegim. Bide ayagindaki bilezik neden var acaba bir bilginiz var mi?

1.kuş asla yavru değil 1 yaşının üzerinde oldukça 2 yaş diyebiliriz. 2. ayakta çıkan tüy hiç görmemiştim kuş rahatsız ayrıca çok pis bakılmış kuşa

Tüyleride bi garip geldi bana. Kuşu ister iade edin yada bölgenizde kuşlardan anlayan bi veteriner varsa götürün gerekli vitamin ve ilaçlarla sağlığına kavuşur büyük ihtimalle. Çok üzüldüyseniz iade edip tekrar göndermeyin o çöplüğe.

Arkadaslar simdi farkettim uzulerek iade etmek zorundayim cunku hayvanin sag kanadi kirik cikti. Biraktigimda ucamiyo ve sag taraftaki kanat baslangic yeri oldukca sismis

Kuşun yavru olmadığı
kesin
gözünden
anlayabilirsin
irisinde halka var
en az 1.5 yaşında

Arkadaslar simdi farkettim uzulerek iade etmek zorundayim cunku hayvanin sag kanadi kirik cikti. Biraktigimda ucamiyo ve sag taraftaki kanat baslangic yeri oldukca sismis
Götürmeyin ya yazık, tedavisini üstlenin ve sağlığına kavuşturun. Gitmesin o mendeburların yanına. :( çok pahalıya da mal olmaz zaten tedavi kuşlardan cok fazla ücret almıyorlar. Ama lütfen geri göndermeyin. Çiftlesme isteği gelince damızlık olarak sahiplendirirsiniz belki. Yazık kuşçağızın haline.
Sağlıklı kuşa herkes bakar siz bi iyiliğe vesile olun

Bence kuşu iade et en mantıklısı bu çok güzel bir kuş gibi durmuyor. İyi bakılmamış.

Çok kararsiz kaldim simdi arkadaslar. Tabiki bende bakmak isterim ama olmesinden cok korkuyorum. Asiri derecede kotu bakilmis. Bugun canimi sikan ve beni en cok sinirlendiren durumda kusu aldiktan sonra Cope baktigimda birsuru olu mubisler gordum ve cok uzuldum. Allah bu yaptiklari caniligi onlarin yanina birakmasin insallah.

Ya aslında eğer bilen biri varsa ve yardımcı olabilirse biyerlere sikayet edilse böyle varlıklar(!) Ama malesef benim bildiğim bir kurum yok.
siz vermeyin kuşu yazık günah o cöptekilerden olur öyle düşünün. Siz bakın insallah faydasını göreceksinizdir. "Papağan okulu" diye bir site var ve orada dersler var size alısması icin o adımları takip edebilirsiniz. Sağlığına kavustuktan sonra birine hediye edersiniz en olmadı. Ama vazgecmeyin nolur.

Kus kesinlikle yavru değil.
2 yasin üzerinde, cok bakımsız.
Yavru alacaksan forumda paylaşılıyor takip et bence.
Hem bu tür bir sıkıntı yasamazsin.

Evimin yakinlarindaki guvendigim bi kuscuya teslim ettim. Yardimlar icin cok tesekur ederim. Cok kotu bakildigini soyledi ve kendisi de bu duruma cok sinirlendi. İyilestirip kendi kuslarinin arasina katicakmis her zaman gelip gorebilirsiniz dedi. Ve saolsun beni kirmayip yerine yavru bir mubis verdi. Tekrar herkese tesekkur ederim bi mubisi daha kurtardik bu eminonu canisinin elinden.

Geri