Karadeniz Pet

Yeni mubisim yalniz kaldi biraz

Furkn41

Yeni Üye
Selam arkadaslar,

yaklasik 2-3 hafta önce yeni kusum limonu aldim. Annemler tatile gittiginden oglumuz yalniz kaldi biraz. Her gün biraz ilgileniyorum okdar olmasada. Yerinide degistirdim bir kac sefer ve bu aralar camin önünde olan saksiya cikip disariyi izliyor ve galiba disari cikmak istiyor. Ben evde yokken camin önünde birakmak iyimi kötümü olur ve ne yapabilirim?

Yerini degistirdim ve onu o saksili camli olan odadan uzaklastirdim diye baya bi sinirli bagiripta ucuyordu. Normalde uzun uzun elimde duruyordu ama bi süre sonra acik olan kapi üzerine konuyor.

Cok göremediginden beni evden giderken televizyonu aciyorum ona. Ögle molasinda eve gittim mesela ve onu saksili odaya götürdüm öylece camin önünde disari bakiyor saga sola kosup cikmaya calisiyor. Ve onu oturma odasini götürdügümde bana kiziyor baya.

Ne yapabilirim? Sizce nasil hareket etmeliyim disari cikma istegine karsi ve benden uzaklasmak istediginde vs. ne yapmaliyim?

Tesekkürler

Kusunuz daha yeniyken bag koparicak ne varsa ortadan kaldirin. Mesela o saksiyi camin kenarindan alin. Kusunuzu cam kenarinda birakmak iyi olmaz. Gunes ciktiginda uzun sure maruz kalirsa sorunlar yasatir. Disariyi gordukce ister istemez ilgisi oraya kayicaktir. Diger kuslar sesler sizden daha cazip gelicektir. Acik kapi kenarina alismasi iyi olmamis. Bir cok kus yaralanmasi bu yuzden oluyor. Kus kapi ustune konuyor ve biri farketmeden kapiyi kapatiyor. Oraya pelus oyuncak korkucagi seyler koyabilirsiniz. Ben yavru kusumu tv ustunden boyle vazgecirdim. Ilgisini ceken neresi varsa korkucagi seyler birakin oraya derim. Gerisi ilgi ve sevgi. Elinizde daha uzun sure dursun istiyorsaniz sevdigi sebze meyve veya yemle alistirabilirsiniz tekrar. Kolay gelsin :)

Geri