petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni mubuhabbetler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gokhan Gungor tarafından 30 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Gokhan Gungor

yeni mubuhabbetler acil yardim :(

Selam arkadaslar bnde artik yeni hobiciyim
    Sormak istedigim bikac bisey var dun petshopda geziodum
    İki tane sarisin muhabbet kusu gordum birisi tuylerini kabartmis
    Halsiz gozlerini bile acamiyodu oburude ondan biraz daha ufak
    Onun basini boynunu opuyo sanki dayanamadim aldim
    Petshopcunun tipini begenmedim zaten hastami bu dedim yok abi urkek
    O biraz dedi eve getirdim bi arkadasimdanda kafes aldim bi guzel yikadim kuruladim
    Yerlestirdim cok fena sekilde ishal olmus pstates hasladim yemligine koydum yemle karistirip
    Ama pek yemek yemio sulugunada cay kasigi ucuyla bi miktar kahve koydum
    Burdan okudugum gbi.ama hala cok halsiz baska oneriniz varmi
    Aksama kadar boyle devam ederse veterinere goturcem
    Oburude hic yanindan ayrilmio can yoldasi gibiler
    Sizce ne yapmaliyim

#1 Gokhan Gungor, 30 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 30 Kasım 2013
  2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    avidare alın, patates önerseler de kuşların bir çoğu yemiyor, kuşu ayırabileceğiniz kafes varsa ona alın, suyuna avidare damlatın ve enjektörle her 15 dakikada bir damla ağzına damlatın...

3. Gokhan Gungor

Eyvah eyvah ben ellemeye biraz korkuyorum ilaci eczsneden mi alicam

4. Tuan MAKSEL

Veterinerden sulphamezathine(Mavi kutulu bir ilaç) al ishal için büyük çözüm sağlıyor ve kuruma hastalığı için.

Çok isalse 3 gün boyunca kuşunuzun ağzına 1,2 damla damlatın.
    Ve Kuşunuzun suluğuna 3 gün boyunca ister şırınga ister göz kararı ile suyun rengi ilacı döktüğünüzde açık pembe Edecek şekilde ayarlayın ve suyu hergun degiştirin(ilacıda yeniliceksiniz doğal olarak)

5. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun umarım bir anca kendini toparlar ;)

6. Buğra

Buğra Guest

Ya Tuan abinin dediği gibi yada onu bulamaz iseniz vitaform alın suyuna 3-4 pirinç tanesi kadar atın oralet rengi alacak. İlaçlı suyu 4-5 saatte bir hiç olmadı her gün değiştirmelisiniz. Daha hızlı sonuç almak için enjektör ile gagasının kenarından 2-3 damla 2 saatte 3 saatte bir damların 10gün boyunca kesmeyin ilaç kullanımını iyileşse bile. Diğer sağlıklı olanı ayırsanız iyi olur ama bu kendi yem yiyemiyorsa diğerinin onu beslemesi için kalsa iyi olur bence ...

Sayfayı Paylaş