Karadeniz Pet

yeni mubuhabbetler

• Konbuyu başlatan Gokhan Gungor
  • Başlangıç tarihi
G

Gokhan Gungor

Guest
yeni mubuhabbetler acil yardim :(

Selam arkadaslar bnde artik yeni hobiciyim
Sormak istedigim bikac bisey var dun petshopda geziodum
İki tane sarisin muhabbet kusu gordum birisi tuylerini kabartmis
Halsiz gozlerini bile acamiyodu oburude ondan biraz daha ufak
Onun basini boynunu opuyo sanki dayanamadim aldim
Petshopcunun tipini begenmedim zaten hastami bu dedim yok abi urkek
O biraz dedi eve getirdim bi arkadasimdanda kafes aldim bi guzel yikadim kuruladim
Yerlestirdim cok fena sekilde ishal olmus pstates hasladim yemligine koydum yemle karistirip
Ama pek yemek yemio sulugunada cay kasigi ucuyla bi miktar kahve koydum
Burdan okudugum gbi.ama hala cok halsiz baska oneriniz varmi
Aksama kadar boyle devam ederse veterinere goturcem
Oburude hic yanindan ayrilmio can yoldasi gibiler
Sizce ne yapmaliyim

Moderatör tarafında düzenlendi:
avidare alın, patates önerseler de kuşların bir çoğu yemiyor, kuşu ayırabileceğiniz kafes varsa ona alın, suyuna avidare damlatın ve enjektörle her 15 dakikada bir damla ağzına damlatın...

Eyvah eyvah ben ellemeye biraz korkuyorum ilaci eczsneden mi alicam

Veterinerden sulphamezathine(Mavi kutulu bir ilaç) al ishal için büyük çözüm sağlıyor ve kuruma hastalığı için.

Çok isalse 3 gün boyunca kuşunuzun ağzına 1,2 damla damlatın.
Ve Kuşunuzun suluğuna 3 gün boyunca ister şırınga ister göz kararı ile suyun rengi ilacı döktüğünüzde açık pembe Edecek şekilde ayarlayın ve suyu hergun degiştirin(ilacıda yeniliceksiniz doğal olarak)

geçmiş olsun umarım bir anca kendini toparlar ;)

Ya Tuan abinin dediği gibi yada onu bulamaz iseniz vitaform alın suyuna 3-4 pirinç tanesi kadar atın oralet rengi alacak. İlaçlı suyu 4-5 saatte bir hiç olmadı her gün değiştirmelisiniz. Daha hızlı sonuç almak için enjektör ile gagasının kenarından 2-3 damla 2 saatte 3 saatte bir damların 10gün boyunca kesmeyin ilaç kullanımını iyileşse bile. Diğer sağlıklı olanı ayırsanız iyi olur ama bu kendi yem yiyemiyorsa diğerinin onu beslemesi için kalsa iyi olur bence ...

Geri