petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Muhabbet Alacağım Nerele Dikkat Etmeliyim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve taşkın tarafından 29 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    Arkadaşlar başlıkta da söylediğim gibi yeni bir muhabbet kuş alacağım. Ama alış amacım öncelik bana bir dost ve arkadaş olması için, onu güzelce eğitmek istiyorum. Zaten çiftleşmede olan 2 kuşum var ama bu farklı olsun hep benle olsun istiyorum ne yapıyım sizce arkadaşlar nasıl bir kuş alıyım? (ayrıca yalnız da bırakmıycam eşleşme zamanı geldiğinde elbette çifte atacağım)

2. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    pet shopcuların dediği hiç hiç bir şeylerine inanma
    30-60 günlük arası bir kuş rahatlıkla eğitilebilir , daha büyükleride eğitir ama cok sabırlı olman ve onu eğiteyim diyene kadar zaten ergenliği atlatıp çiftleşecek yaşa gelir ,
    dal darı al eğitim sırasında işine yarar ,

pet shopcunun sana vereceği kuşun kafasında cizgiler anlı açıksa 60 günlükten büyüktür ,
    pet shopcunun san vereceği kuşun kuyruğunun kısa olması onun yavru olduğunu göstermez
    pet shopcunun bu avru deyip direk kutuya atmaya yeltenebilir o yerden hemen çık

son olarak bir kuşu eline al ve çok sert ıssıryor mu ona bak cok sert ıssıran ya dişidir zaten eğitim için uygun olmaz ya da eğitmen zor olacak bir kuştur onun yerine başkasını seçebilirs.n

3. Sher Locked

Beğenileri:
    0
    Sert ısırıp ısırmamasına aldanmayın. Ben kuşumu alırken elime aldığımda hiç ısırmıyordu erkek diye aldım ama dişiymiş meğer. Çok fena ısırıyor şimdi

4. serdar_gs

serdar_gs Member

Beğenileri:
    11
    Kolay bir eğitim geçirmek ve dost kazanmak için kuşun ortalama 30 günlük civarı yavru olması yeterli olacaktır. Bu yavrular o kadar tatlı oluyorki elimizden korkmayı bile bilmiyorlar. Eğitmek daha kolay oluyor. Ben yavru kuşumu 5-6 günde elime alıştırdım 20-25 gün civarın da da ilk kelimesini söylettim çok tatlı çok seviyorum keratayı :D

5. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. yeni kuşuma kavuşacam az kaldı petshoptan değil üreticiden almaya karar verdim.

6. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60
    Çiftleşmede olan kuşlarınız varsa neden kuş satın oluyorsunuz onu anlamadım. Size alışması en kolay olan, yine yumartadan itibaren elinizde büyüyen yavrular olacaktır. Ben olsam biraz bekler ve kendi yavrularımı alıştırırdım.

7. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    Çok uyuz bir dişim var büyük ihtimalle eş tutmayacaklar. Mesala erkek kuşum dişiye yapmadığı takla kalmadı, her kuru yapıyor. Fakat dişi tüneğin üzerinde tüylerini kabartıp miskin miskin duruyor acaba çiftleştilerde mi böle yapıyor onuda anlamadım. Yavru başka bir kuş almkta ki amacımı yazmıştım :)

Sayfayı Paylaş