Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşlarıma nasıl bakmalıyım?

kafesin altını çıkartın. kafesi gazete kağıdının üstüne koyun. plastik tavayı temizledikten sonra altına renksiz kağıt serip kafesi tekrar takın.
Teşekkür ederim bunu 3 günde bir uyguluyorum akşam üstü olsun yine yapacağım 3. günleri bu gün :)

Yok ne kusuru tam tersi vakit ayırdığınız için teşekkür ederim :) Bana da güzel bir program hediye etmiş oldunuz.
Kafesi temizlerken kuşları ne yapıyorsunuz?
Suyu kaynamış soğumuş su olarak mı dolduruyorsunuz, hazır su mu?
Dış parazit olduğundan şüpheleniyorum ben kuşlarımda açıkcası sürekli kaşınıyorlar. O yüzden kafesin köşelerine, tahta tüneğin köşelerine sıkarak dış parazit oluşumunun önleneceğini görmüştüm youtube da bir video izlerken. Her yerden bilgi edinmeye çalışıyorum Çiko ve Bıcır için :)

Ek bir kafese koyuyorum ya da salıyorum biz de arıtma var arıtma suyuyla temizliyorum kafesi yıkarken normal sıcaklıkda aksesuarlar yemlik suluk vb şeyler sıcak suyla. Dış parazit için ense derisine vilmectin damlatın 1 damla :)

Teşekkür ederim bunu 3 günde bir uyguluyorum akşam üstü olsun yine yapacağım 3. günleri bu gün :)

rica ederim. ilk mesajdada belirttiğim gibi şimdilik herhangi bir sorununuz yok. ancak bu kuşlar kardeşse eğer bir kaç ay sonra çiftleşme dönemlerine geldiklerinde sorun olacaktır. keşke kuşun biri başka anne babadan olsaydı.

Teşekkür ederim ben aklımdaki alacakları yazayım siz gerek olanları ekleyip fazla olanları çıkartmamı söyleyebilirsiniz.
1- Ek bir kafes (Kafesi temizlerken diğerine koymak için)
2- 2 adet yemlik (temiz temiz kullansınlar diye :)) evdeki 2 yemliğin kurumasını bekledim yemlerini koymak için.
3- 1 adet ek suluk
4- Mineral bloğu
5- Kalamar kemiği
6- Kuş kumu
7- 2 adet mama kabı (birisine kuş kumu koymak için diğerine de mama )
8- Banyoluk
9- Vitamin
10- Dış parazit spreyi
11- Ahşap tünek
Aklımda olanlar bunlar. Bu probiyotik takviyesini nasıl sağlayacağım acaba?
Suluklarını günlük temizliyorum. Sularını ise kaynamış soğumuş su olarak dolduruyorum.
Yemlerini 2 günde bir kabını temizliyorum içindeki kabukları üflüyorum.
3 günde bir kafesin altını temizliyorum maalesef tam bir kafes temizliği yapmam mümkün değil ek bir kafes almadığım sürece. Alırsam haftada bir tam kafes temizliği uygulayacağım dış parazitleri önlemek adına.
Başka bir bakım ve ihtiyaç bilgim maalesef yok :(
Bunları alsanız yeterli olacaktır zaten

rica ederim. ilk mesajdada belirttiğim gibi şimdilik herhangi bir sorununuz yok. ancak bu kuşlar kardeşse eğer bir kaç ay sonra çiftleşme dönemlerine geldiklerinde sorun olacaktır. keşke kuşun biri başka anne babadan olsaydı.
Teşekkür ederim bu gün diğer eksiklerini de aldım. İlerde farklı 2 kuş alabilirim ama değiştirmeyeceğiz herhangi birini :)

Avi-vit 50 gr ve Avisol-A çözelti aldım. Biri toz diğeri sıvı.
20180518_202536.jpg
Kafes şu an böyle tırnak törpüsü de aldım zımpara banyoluğu da yarın gündüz takarım.

Bu krakeri alırken sordum yapıştırıcı değil bal var içerisinde dediler. Bu arada kuşlara banyoyu taktım çikom yıkandı bıcır ise su içmek için kullanıyor :D
Elinde ki ürün satılsın diye cogu petshopcu oyle yapar. İkisi de alışır umarım kisa surede suyun icine elma sirkesi dökün biraz :) odanın sıcaklığı veya oda cereyanda mı diye kontrol edin :)

Elinde ki ürün satılsın diye cogu petshopcu oyle yapar. İkisi de alışır umarım kisa surede suyun icine elma sirkesi dökün biraz :) odanın sıcaklığı veya oda cereyanda mı diye kontrol edin :)
Elimde elma sirkesi yok maalesef krakeri yiyemiyorlar zaten. Çok ciddi çaba sarf etmişti çiko bıcır yeniliklere açık değil şu zilli oyuncakla oynamayada başlarlarsa benden keyiflisi olmaz herhalde. Krakeri çıkartırım madem zararlı. Ben akıllı yemlik aldım ama kafese takamadım sonra da pes ettim :)

Elimde elma sirkesi yok maalesef krakeri yiyemiyorlar zaten. Çok ciddi çaba sarf etmişti çiko bıcır yeniliklere açık değil şu zilli oyuncakla oynamayada başlarlarsa benden keyiflisi olmaz herhalde. Krakeri çıkartırım madem zararlı. Ben akıllı yemlik aldım ama kafese takamadım sonra da pes ettim :)

Takım yolları illa mevcuttur youtubede olsun başka yerler de olsun :) bu arada özel mesaj atabilir misiniz?

İçerden takmak gerekiyor ancak ya da yan kapılardan. Yemlik kısmına sığmıyor. Bizde eşimle kalsın dedik :)

İçerden takmak gerekiyor ancak ya da yan kapılardan. Yemlik kısmına sığmıyor. Bizde eşimle kalsın dedik :)
Pes etmeyin kesinlikle yan kapılardan takın gerekirse yardımcı olurum akıllı yemlik çok daha kolay olur yemliklere üflemek bıkkınlık verebilir akıllı yemlik ile kabuklarla uğraşmazsınız

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi [emoji1]

Bir de kafesinize baktım da kuşlara hiç hareket alanı kalmamış güzel bir düzenleme ile kuşları daha mutlu edecek hamleler yapmanız gerekiyor

Bir de kafesinize baktım da kuşlara hiç hareket alanı kalmamış güzel bir düzenleme ile kuşları daha mutlu edecek hamleler yapmanız gerekiyor

Haklısınız dün resmi çektikten sonra değiştirmiştim kafes düzenini kraker ile salıncak halkayı çıkardım bu gün küvetlerini taktım öğlen hava sıcakken banyolarını yaptılar akşam çıkarttım akıllı yemliği de takmıştım diğer yemliklerini çıkardım ama akıllı yemlikten hoşlanmadılar bizimkiler. 2 gün içinde alışırlarsa kaldırmayacağım. Alışmazlarsa eski yemliklerini takarım aç kalmasınlar zayıflamalarını istemiyorum çünkü daha yavrılar çıkmamış tüyleri ve gagalarında ki yavruluk siyahlığı duruyor

Haklısınız dün resmi çektikten sonra değiştirmiştim kafes düzenini kraker ile salıncak halkayı çıkardım bu gün küvetlerini taktım öğlen hava sıcakken banyolarını yaptılar akşam çıkarttım akıllı yemliği de takmıştım diğer yemliklerini çıkardım ama akıllı yemlikten hoşlanmadılar bizimkiler. 2 gün içinde alışırlarsa kaldırmayacağım. Alışmazlarsa eski yemliklerini takarım aç kalmasınlar zayıflamalarını istemiyorum çünkü daha yavrular çıkmamış tüyleri ve gagalarında ki yavruluk siyahlığı duruyor

Haklısınız dün resmi çektikten sonra değiştirmiştim kafes düzenini kraker ile salıncak halkayı çıkardım bu gün küvetlerini taktım öğlen hava sıcakken banyolarını yaptılar akşam çıkarttım akıllı yemliği de takmıştım diğer yemliklerini çıkardım ama akıllı yemlikten hoşlanmadılar bizimkiler. 2 gün içinde alışırlarsa kaldırmayacağım. Alışmazlarsa eski yemliklerini takarım aç kalmasınlar zayıflamalarını istemiyorum çünkü daha yavrılar çıkmamış tüyleri ve gagalarında ki yavruluk siyahlığı duruyor
Alışırlar merak etmeyin alışmaları da sizin için de kendileri için de daha iyi olur [emoji4] düzeni değiştirdiyseniz tekrar görmek isterim ilk defa besliyorum demiştiniz yardımcı olmak adına yanlış anlaşılmasın

Alışırlar merak etmeyin alışmaları da sizin için de kendileri için de daha iyi olur [emoji4] düzeni değiştirdiyseniz tekrar görmek isterim ilk defa besliyorum demiştiniz yardımcı olmak adına yanlış anlaşılmasın

Yok yanlış anlaşılacak bir durum söz konusu değil. Siz iki tane minik canın mutlu olmaları için bilgilendirmeye ve yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Şu an böyleler.
1526754991733-1630704278.jpg
1526755049333-567623445.jpg

Geri