Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet kuşu aldım yardım

Ata_1907

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba bu akşam sabah hastaydım hastahaneye gitmiştim yandada petshop vardı kendime bir tane erkek muhabbet kuşu aldım fakat kuşla ilgili bir sürü sorum var yetkili abilerim-kardeşlerim cevap verirse sevinirim
1.Evde malum küçük çocuk var arada sırada oyuncakla kafese vuruyor bu kuşu benden korkutur mu?
2.Kuşum normelde hiç ötmüyor ama kendisini karanlıkta bırakınca korkuyor bu konuşmasını evcilleşmesini etkiler mi?
3.Kuşum elime alışmıyor internette anasının yeni karnından çıkmış çocukların hemen eline konuyor fakat benim elimden kaçıyor bu ilk gün için normal midir
4. Gece uyumadan önce kafesin battaniyeyle örtsem bir şey olur mu?
5.Kendisine 4-5 ay sonra eş alırsam çok mu geç olur

1. Evet korkutur. Örnek veriyorum bir karga size vursa tüm kargalardan korkarsınız demi. Kuşlar kimin iyi kimin kötü oldugunu ayırt edemez.

2. Her kuş korkar. Kusunuzu loj ışıklı bir odada barındırın size alışana kadar. Kuş size gün boyu bakıyor tam alışacak siz karanlığa bırakıyorsunuz. Demek istediğim evet etkiler.

3. Kendiniz diyorsunuz küçükçocuk kafese vuruyor tabiki size gelmez. Siz bile dikkat etmelisiniz. Korkutmamalı bağırmamalı vurmamalısınız. Çok kibar olmalısınız kendinizi ona zarar vermiyeceğimizi anlattırmalısınız.

4.şimdi kaçta uyudugunuza baglı bu olay. Kuşunuzu yatma saatleri dışında kapatmayın aksi taktirde size küser. Yani siz 12 de yatıyorsunuz atıyorum her zaman belirli bir saate kapatın yani 9 10 arasında onun haricinde kapatmayın.

5. Hayır çok iyi olur. Kuşlar 8 9 aylıkken çiftleşir. 4 5 aylıkken alırsanız 3 ay tanışma ve kaynaşma için yeterlidir.

Geri