Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet kuşu aldım

• Konbuyu başlatan Yener GÜNGÖR
  • Başlangıç tarihi
Y

Yener GÜNGÖR

Guest
Arkadaslar yeni resimleri alta ekledim

Bu erkek olduğu soylenen muhabbet kuşum bi arkadaştan almıştım

q32bk.jpg

Bu da kuşçudan aldığım yeni muhabbet kuşum

q32gb.jpg

öndeki dişi olan arkadaki erkek olan soylenene göre tabi ben tam bilmiyorum

q32m6.jpg

Ama acaba yanlışmı verdiler şüphem var. Çünkü bazen sanki kavga mı ediyorlar ne, dişi olan erkeği yaklaştırmıyo yanına ama bazende birbirlerinin kafalarını kaşıyorlar erkek dişiyi dişi de erkeği.Dişiyi alalı 15 civarı oldu aldığım yer hemen eş tutar kızışmış dedi ama hala tık yok beni bilgilendirirseniz sevinirim. bi yanlışlık varmı kuşlarımın arasında.

Birde video ekledim burda kuşlar kavga mı ediyor yoksa oyunmu oynuyorlar anlamadım. Videoyu koyamadım linki altta

https://www.youtube.com/watch?v=hnosBuypF_Y

Arkadaslar kuşumu değiştirdim eski dişi kuşum(solda) ve yeni aldığım erkek(sağda) yeni aldığım kuşla ilgili yorumlarınızı bekliyorum çünkü hiçbir bilgiye sahip değilim :) sadece yemini suyunu vermeyi biliyorum ve forumdan tecrübe kazanmaya çalışıyorum :)
erkek kuş geleli 2 gün oldu dün poposunda kakası yapışıktı yarım gün öyle kaldı
bir de biraz kirli gibi sanki
q7m2z.jpg

q7mcm.jpg

q7mdv.jpg

q7mjq.jpg

q7mp0.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bilader tahminimce 2side dişi ama diğer arkadaşlarda baksın derim :)

Bir de dişi ısırınca çok acıtır yazıyordu forumlarda ama sarı olan kuş pek ısıramıyor...

erkek dedigim kuşun ceresine gore yorumladıysan o sonradan oyle oldu onceden hafif mavi birazda beyazlık vardı sonra oyle kahverengi olmaya başladı internet sitelerinde okuduğuma göre cere kahverengi olunca kızışıyomuş.

kuşların 2 side dişi zaten dişinin ceresi yavru iken hafif mavi ve beyaz daha sonraları üreme çağına gelince beyaz veya kagverengi olur ayrıca ısırıp ısırmamayla kuşun cinsiyeti belli olmaz senin kuşların 2 side %1000000 dişi

kuşlar dişi...

dişilerin kızgınlık döneminde kahve rengi olur
erkeklerin kızgınlık döneminde mavi olur

Kuşların ikiside dişi yeni aldığın kuşu erkekle değiş arkadaştan aldığın dişi kuş yeniye göre daha iyi sana tavsiyem onu verme yeni alacağın erkekte yavru olmasın ona dikkat et

dişilerin kızgınlık döneminde kahve rengi olur
erkeklerin kızgınlık döneminde mavi olur

Kuşların ikiside dişi yeni aldığın kuşu erkekle değiş arkadaştan aldığın dişi kuş yeniye göre daha iyi sana tavsiyem onu verme yeni alacağın erkekte yavru olmasın ona dikkat et

hepinizden yorum yapan herkesten Allah razı olsun bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Kenan arkadaşım sana da teşekkür ederim ayrıca tavsiyen için oyle yapcam en kısa zamanda sagol.

Arkadaslar konuyu üste alcam ama yeni resimleri ekledim ondan

Geri