Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet Kuşu Çiftim ile ilgili Birkaç sorum

Öncelikle merhabalar büyüklerim ve küçüklerim.

Ben yeni aldığım muhabbet kuşlarım için birkaç bilgi almak istiyorum.

Dişi Muhabbet Kuşumun Resimleri;

1.

2.

Erkek Muhabbet Kuşumun Resimleri;

1.

2.

3.

4.

Resimleri Bunlar...

Sorularıma Geçeyim;
1.Sorum : Muhabbet kuşlarımın yaşlarını söylermisiniz ?

2.Sorum : Muhabbet kuşlarımı alalı yaklaşık 2 hafta oldu.Kuşların hiçbir kavgasını görmedim gayet sakinler.Beni görünce yuvalığa beraber giriyorlar.Erkek kur yapıyor.Fakat dişi hiç bir şey yapmıyor yani çok ilgisiz ne tersliyor ne kaçıyor.Bunun sebebi alışma sürecimidir ? Eğer alışma süreci ise kaç güne alışırlar ?Ve neler yapabilirim.İstediğim birkaç tüyo. :)

Not:Sahibinden kafesi ve yuvalığı ile aldım yani herşey kendilerinin...

3.Sorum : Dişi Sürekli Kafesin köşesine gidiyor ters dönüyor hareketler yapıyor.Sanki ordaki bir şeye takmış gibi.Neden öyle bir şey yapıyor.

4. ve son sorum kafesin alt tarafında sarıya yakın kurumuş yumuşak şeylerle kaplı yani patlamış mısırın bayatlamış hali gibi.Bilerek yapılmış eski sahibi koymuş galiba.Kafesi Temizleyimmi yoksa öyle dursunmu altındaki ? (İsterseniz resmini çekebilirim.)

Şimdiden Teşekkürler. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:56 -->-> Daha önceki mesaj 13:32 --

He pardon birde ırkı nedir acaba ?

Teşekkürler

Hayırlı olsun.

1 yaş üzerindeler, bu fotoğraflardan kesin bir şey söylemek güç.

Eş oldukları için ortama alıştıkları gibi kuluçka başlar.

Kafes tabanındaki mısır granülü, çok kirlendiğinde temizlemelisin.

Çekoslavak-hollanda kırığı gibi duruyorlar.

Teşekkür ederim :) Bilgilendirdiğiniz için tekrar teşekkürler.Sürekli Kaçtıkları için böyle fotoğraf çekebildim üzgünüm isterseniz daha iyi çekmeyi deneyebilirim.

kuşlarınız hayırlı olsun,maşallah çok güzeller.başımdan geçen bir olayı size aktarayımda sizde aynı hataya düşmeyin.

Ankara hal karşısındaki kuşçular çarşısında 2 ci kattaki kuşçudan kafesi ile birlikte 1 tane yeme düşmüş yavrusu ile takım aldım,dişi kafesin köşesine gelip alttan yavruluğun tahtasını kemiriyordu,ve çiftleşiyorlardı sanırım yumurtlamak üzereydi yavruluk çok pisti temizlemeyi düşündüm fakat rahatsız etmemek için dokunmadım.kuşları aldıktan 1 hafta kadar sonra dişi ishal oldu 1-2 gün içindede hızlı bir şekilde hastalanıp öldü,öldüğünde üzeri bit kaynıyordu.

şimdi aynı şeyi yapacak olsam,kesinlikle kafesleri ile birlikte almazdım,yavruluk kafes aksesuarlarının hepsini kullanılmamış alırdım ve büyük ihtimallede kuş ölmezdi.

size tavsiyem öncelikle yavruluk yeni değilse çıkartıp atın,kafes ve aksesuarlarınıda çamaşır suyu ile silip kaynar suyla yıkayıp dezenfekte edin ne olur ne olmaz.

1.Soru CVP: Boyun beneklerine bakarsak 1-1.5 yaş gibi duruyorlar
2.Soru CVP: Zaten Eşlermiş dişinin de kızışması için nijer takviyesi yumurta havuç maması yapabilirsiniz ya da dal darı verebilirsiniz
3.Soru CVP: Benim dişimdede aynı takıntı vardı meğersem yeni yastık kılıfına takmış kafayı alçak o yüzden yastığımı alıp yorganın altına saklıyorum sizdede benzer bir durum var ise benzer yöntemler kullanabilirsiniz

Son düzenleme:
Yaş tahmini için göz irislerini net görmemiz gerek.

Çekebilirsem atarım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:50 --

kuşlarınız hayırlı olsun,maşallah çok güzeller.başımdan geçen bir olayı size aktarayımda sizde aynı hataya düşmeyin.

Ankara hal karşısındaki kuşçular çarşısında 2 ci kattaki kuşçudan kafesi ile birlikte 1 tane yeme düşmüş yavrusu ile takım aldım,dişi kafesin köşesine gelip alttan yavruluğun tahtasını kemiriyordu,ve çiftleşiyorlardı sanırım yumurtlamak üzereydi yavruluk çok pisti temizlemeyi düşündüm fakat rahatsız etmemek için dokunmadım.kuşları aldıktan 1 hafta kadar sonra dişi ishal oldu 1-2 gün içindede hızlı bir şekilde hastalanıp öldü,öldüğünde üzeri bit kaynıyordu.

şimdi aynı şeyi yapacak olsam,kesinlikle kafesleri ile birlikte almazdım,yavruluk kafes aksesuarlarının hepsini kullanılmamış alırdım ve büyük ihtimallede kuş ölmezdi.

size tavsiyem öncelikle yavruluk yeni değilse çıkartıp atın,kafes ve aksesuarlarınıda çamaşır suyu ile silip kaynar suyla yıkayıp dezenfekte edin ne olur ne olmaz.

Yuvalığın içine baktım saten,aldığım kişide bu siteden Deniz Han Abi.

Kuşcular Var ulusta ordan alıcaktım fakat kuşlara baktım çoğu kuş mantar ve kaşınıyodu vazgeçtim.

Zaten Yuvalığı temizledim,kafeslerinide temizlerim bilgilendirdiğin için teşekkür ederim kuşlara baktım heryerine bit filan yok.Tekrardan Teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:56 -->-> Daha önceki mesaj 15:54 --

1.Soru CVP: Boyun beneklerine bakarsak 1-1.5 yaş gibi duruyorlar
2.Soru CVP: Zaten Eşlermiş dişinin de kızışması için nijer takviyesi yumurta havuç maması yapabilirsiniz ya da dal darı verebilirsiniz
3.Soru CVP: Benim dişimdede aynı takıntı vardı meğersem yeni yastık kılıfına takmış kafayı alçak o yüzden yastığımı alıp yorganın altına saklıyorum sizdede benzer bir durum var ise benzer yöntemler kullanabilirsiniz

Cevapların için teşekkür ederim...Zaten mama takviyesi yapıyorum ve de ayrı meyve ve sebzeler veriyorum.Ve de senin dediğin gibiyse muhtemelen tüle taktı biraz aşağı çekerim.

Geri