Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşu

kalpsizprens

Yeni Üye
Arkadaşlar dün yeni muhabbet kuşu aldım ve ilk kuşum dün geldiğinde hareketsizdi öğleden sonra bi ara coştu ondan sonra birazcık yem yedi sonra yine hareketsiz çok korkuyorum arkadaşlar neden böyledir acaba ve hiç ötmüyor bir de arkadaşlar ben kuş hareketlensin diye youtube'dan kuş sesi açtım baktım kuş diklendi ve ötmeye başladı bu nedir acaba bir de arkadaşlar kuşum 2 3 aylık yani yavru bir de arkadaşlar kuşum kaka yaparken poposunda kalıyo hep ben biraz su yardımıyla çıkartıyorum ve kuş hemen kakasını yapıp rahatlıyor neden böyle acaba

ilk günler sessiz ve sakin olur geçicektir merak etmeyin :)

Peki poposunda kaka kalma sorununa ne diyebiliriz . Bir de kaç güne geçer acaba

Son düzenleme:
Yok hayır ishal değil ama hep kaka yapışıyor annem diyorki bırak kendi çıkartsın diyor bırakıyım mı ? arkadaşlar ne yapmam gerek

Yok hayır ishal değil ama hep kaka yapışıyor annem diyorki bırak kendi çıkartsın diyor bırakıyım mı ? arkadaşlar ne yapmam gerek
Bence sakin ol. Bir şey yapma. Bir kaç gün gözlemle. Tüyleri fazla olabilir popo kısmında. Eğer sürekli yapışırsa, dışkısını sulu yapıp yapmadığına bakarsın.

Yani bir kaç gün ishal olup olmadığına mı ? bak diyorsun ama kuşum ishal değil ki aksine katı bir şekilde kaka yapıyor ve bir de kuşum kaka yapmaya yapmaya ölmez değil mi ? o yüzden korkup ben çıkartıyım mı ? diyorum ölmez değil mi ? Allah Korusun !!! Arkadaşlar acill cevap lütfen

Son düzenleme:
Genelde kendileri temizleyebiliyorlar gagalariyla bence cok fazla mudahale etme derim alissin kendi temizligine

Family is Sacred !

Yok olmez diskisi normal ise sknti yoktur kus zaten yeni gelmis ortama alismasi en az 1 hafta merak etme

Family is Sacred !

kuş yeni gelmiş stres skıntı onun için üst seviyede şuan ..
yem yemez su içmez ötmez öyle kala kalır etrafa bakar .

popopya yapışan dışkı stresden dolayıdır . hep böyle olmuştur kendini temizlemediği için sürekli popoda dışkı kalır.

diğer bir ihtimal ihsal . ihsalinde bir ortam değişikliği yem su vs den olanı vardır çabuk geçer birde ciddi anlamda iç hastalıklardan olanı vardır o kuşu götürebilir.

sizin yapmanız gereken kuşu sürekli gözlemleyip poposunu temiz tutmak olucaktır . Bir diğeride yeminin içine aspur karıştırın ve kuşa düzenli olarak 100%30-40 oranında aspur verin .

Aspur sade kanarya yemidir ve içindeki sıvıyı emer .

kolay gelsin ;)

Yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:36 --

Yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim .

Geri