Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşu

Poyraz Metekol

Yeni Üye
Az önce petshoptan yem almaya gittiğim de bir an gözüme bu kuş çarptı rengini ve kendini sevdiğim için direkt aldım. Eve getirdim ama bazi sorularım var.
1) Kuş koltuk altına kaçıp orda biraz toz içinde kaldı 15 dakika sonra kusmaya başladı. Sorun olur mu ne yapmam gerekir ?
2) Pek fazla ucamiyor hep alcaktan uçup yere düşüyor, nedeni nedir?
3) baya iri ve kilolu bir kuş zararı olur mu?
4) yaşı hakkında fikriniz var mı ve dişi erkeğe yaklaşıyor ama erkek tepkisiz kalıyor.

Maşallah, hayırlı olsun.
Kuş yağlanmış olabilir. Sadece karışık yem verin. Suyuna 2 damla limon. Sık sık uçurun.

Teşekkür ederim Levent abi ama dedigim gibi kustu ve keyifsiz duruyor gibi bir sorun çıkar mi? Toz yuttu sanırım siyah seyler kustu. Ayrica yaşı kaç abi sence ?

Toz Yutmamiştirda Belki Toz Dolmuştur Burnu Filan Hayvanı Yeni Aldıysanız Yabancılık Çekecektir Üstüne Gitmeyin Ortamda yeni Kuşda Var Biraz Zaman Tanıyın Arkadaşın Dediği Gibi Günde 2 3 Kere Çıkartın Devamlı Uçurun.Uçuşlarınıda 50 Cm 1 Metreden Yapın Yere Çakılırsa Canı Yanmasın Benim Kuşumda Böyleydi Dükkanlarda Malum Uçamıyorlar Haliyle Kanatları Yağlanıyor.Yaşıda Çok Geçmemiş Sanırım Umarım İyi Bir Çift Olurlar.Yaşıda 2 Cıvarı Sanırım Bilmiyorum Tam Ama SOn Olarak Çift Malum Ama Üstelemeyin Eğer Kavga Yoksa Ortada Acele Etmeyin Onlar Uyacaktır Zamanla

Toz Yutmamiştirda Belki Toz Dolmuştur Burnu Filan Hayvanı Yeni Aldıysanız Yabancılık Çekecektir Üstüne Gitmeyin Ortamda yeni Kuşda Var Biraz Zaman Tanıyın Arkadaşın Dediği Gibi Günde 2 3 Kere Çıkartın Devamlı Uçurun.Uçuşlarınıda 50 Cm 1 Metreden Yapın Yere Çakılırsa Canı Yanmasın Benim Kuşumda Böyleydi Dükkanlarda Malum Uçamıyorlar Haliyle Kanatları Yağlanıyor.Yaşıda Çok Geçmemiş Sanırım Umarım İyi Bir Çift Olurlar.Yaşıda 2 Cıvarı Sanırım Bilmiyorum Tam Ama SOn Olarak Çift Malum Ama Üstelemeyin Eğer Kavga Yoksa Ortada Acele Etmeyin Onlar Uyacaktır Zamanla

Teşekkür ederim kuşlar anlaştı kavga etmiyorlar ama zaten öncelikli amacım yavru almak değil uyum içinde olduktan sonra sıkıntı yok. Yalnızca çok durgun ve kustugundan dolayi tedirgin oldum hasta olmasın falan diye. Kuşçu 1 yaşına girmedi dedi ama pek güven olmuyor onlara :)

Teşekkür ederim kuşlar anlaştı kavga etmiyorlar ama zaten öncelikli amacım yavru almak değil uyum içinde olduktan sonra sıkıntı yok. Yalnızca çok durgun ve kustugundan dolayi tedirgin oldum hasta olmasın falan diye. Kuşçu 1 yaşına girmedi dedi ama pek güven olmuyor onlara :)

1 Yaşındada Olabilir Tam Kesin Bişey Söylememde Bana Yapılı Geldi Biraz Ondanda Olabilir Hayırlı Olsun

tozla alakalı bir durum deil
daa önce uçma sansı bulamayan ufacık kafeslerde ömürlerini gecıren kuşlar ucacak geniş bır alan bulduklarında bu sekılde kusmaları normal

Evet daha önce uçma şansı olmadığı hem kilosundan hem dr uçuş şeklinden çok belli malesef
tüylerimi kabarık gercekten yağlımı kuş bu resimden bellı olmuyor
oyuzden kılosuyla ılgılı bısey demıyrm :)

Geri