petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Muhabbet Kuşum Çok Durgun

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve gokhan0322 tarafından 13 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. gokhan0322

gokhan0322 New Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar muhabbet kuşum 5 gündür bende

Kendisi 35 günlük bir yavru olarak aldım. Uçmasını gayet güzel biliyor kazasız belasız da biryere çarpmadan uçabiliyor. Dışkısı sulu değil çünkü genelde dal darı ile besliyorum. Birde kendisi bazen kuyruğunu titretiyor oda da soğuk değil belirteyim. Sanırım korkuya işaret

Asıl belirteceğim konu kuşum korkuyor olabilir mi? Kuşum aşırı durgun sürekli tok olduğundan da dal darıyı ağızının önüne kadar getirmezsem yemiyor bile. Ancak öyle yiyor.

Birde elimin üstünde saatlerce durur öyle zaten kuşu kuşcuda seçerken ısırmaması hoşuma gitti ondan aldım tabi sakin yapıda olması hosuma gidiyor ama bir durgunluk hakim. Bazen kafesini görünce direk içine tüneğine çıkıp orada öylece kalıyor.

Ne yapabilirim alışma süreci mi diyelim acaba? Yoksa başka tavsiyeleriniz var mıdır? Mesela saatlerce elimin üzerinde mi dursun alışması için iyi gelir mi tavsiyelere açığım.

2. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    35
    daha çok küçük alışma aşamasında,her geçen gün eve,odaya,kafese ve ev halkına daha iyi alışacaktır.korkuyordur tabi bir canlı oda sonuçta, ama dediğim gibi ortamda kendini güvenli hissetmeye başladığı anda hal ve hareketlerindeki değişimi göreceksin.

3. gokhan0322

gokhan0322 New Member

Beğenileri:
    1
    Pepi hocam ilk geldiğinde ishaldi şuan düzeldi ama kuyruk titriyor ve devamlı var gibi.

Bunun için küçük dozajlı baytril versem yararı olur mu?

4. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    35
    antibiyotik kullanımını veteriner kontrolünde uygulayın derim.hem bence gerek yok ilaç kullanımına.kuyruk titremesini takip et eğer çoğalarak devam ederse sıkıntı var demektir.ben bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum,endişelenecek bir şey yok.kuşunuz yavru daha.

Sayfayı Paylaş