Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet Kuşum Çok Durgun

gokhan0322

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum 5 gündür bende

Kendisi 35 günlük bir yavru olarak aldım. Uçmasını gayet güzel biliyor kazasız belasız da biryere çarpmadan uçabiliyor. Dışkısı sulu değil çünkü genelde dal darı ile besliyorum. Birde kendisi bazen kuyruğunu titretiyor oda da soğuk değil belirteyim. Sanırım korkuya işaret

Asıl belirteceğim konu kuşum korkuyor olabilir mi? Kuşum aşırı durgun sürekli tok olduğundan da dal darıyı ağızının önüne kadar getirmezsem yemiyor bile. Ancak öyle yiyor.

Birde elimin üstünde saatlerce durur öyle zaten kuşu kuşcuda seçerken ısırmaması hoşuma gitti ondan aldım tabi sakin yapıda olması hosuma gidiyor ama bir durgunluk hakim. Bazen kafesini görünce direk içine tüneğine çıkıp orada öylece kalıyor.

Ne yapabilirim alışma süreci mi diyelim acaba? Yoksa başka tavsiyeleriniz var mıdır? Mesela saatlerce elimin üzerinde mi dursun alışması için iyi gelir mi tavsiyelere açığım.

daha çok küçük alışma aşamasında,her geçen gün eve,odaya,kafese ve ev halkına daha iyi alışacaktır.korkuyordur tabi bir canlı oda sonuçta, ama dediğim gibi ortamda kendini güvenli hissetmeye başladığı anda hal ve hareketlerindeki değişimi göreceksin.

daha çok küçük alışma aşamasında,her geçen gün eve,odaya,kafese ve ev halkına daha iyi alışacaktır.korkuyordur tabi bir canlı oda sonuçta, ama dediğim gibi ortamda kendini güvenli hissetmeye başladığı anda hal ve hareketlerindeki değişimi göreceksin.
Pepi hocam ilk geldiğinde ishaldi şuan düzeldi ama kuyruk titriyor ve devamlı var gibi.

Bunun için küçük dozajlı baytril versem yararı olur mu?

antibiyotik kullanımını veteriner kontrolünde uygulayın derim.hem bence gerek yok ilaç kullanımına.kuyruk titremesini takip et eğer çoğalarak devam ederse sıkıntı var demektir.ben bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum,endişelenecek bir şey yok.kuşunuz yavru daha.

Geri