Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet Kuşum Hakkında Birkaç Soru...

• Konbuyu başlatan Alican Deniz
  • Başlangıç tarihi
A

Alican Deniz

Guest
Merhabalar,

Dün yeni bir muhabbet kuşu aldım.Kafese koyarken kaçtı.Akşam üstüne doğru zorunda kaldığımdan yakalayıp kafese koydum.Elime aldığımdan dolayı korkup konuşmama durumu olur mu?Çünkü;Daha önceden öyle duymuştum.Onun dışında alırken cinsiyeti dişi gibi geldi birde siz bakarsanız emin olabileceğim.2 aylık henüz pek belli olmaz ama yinede görüşlerinizi alayım.Son olarak isim bulmuş değilim aklınızda varsa dişi ve erkek için 2'şer tane isimde yazarsanız sevineceğim.Herkese iyi forumlar dilerim...

nvcpd.jpg

Bu özellik muhabbet kuşunun özelliklerine ve cinsine göre değişiyor. bu konu hakkında fikrim yok.benim kuşumun annemin süpürgesiyle kovalanmış günleri var :D he bu arada adları söyleyeyim..
Dişi : boncuk , leydi , şeker , şirin,melek,şirine,pakize :D papatya , prenses fıstık
Erkek : çıtçıt (benim kuşumun adı) limon , fıstık,otis,bıcır,kartopu,çapkın,şaşkın,cankuş,şımarık,efe,dodo

Çelişkide kaldığım için sordum arkadaşlar.Bilgisi olan yok mu?

kuşunuz bnce erkek :) konusturmak istiyosanız muhabbet kuşları p.ç.ş.k bu harfleri daha kolay çıkartıyolar mesela çapkın,şaşkın bu isimleri koyabilirsiniz

Konuşup konuşamaması kuştan kuşa değişir. Biz en başlarda oklava ile kovalıyorduk, kafese girmesi için. Ama kalpleri çok hassas. Onu çok korkutmamaya bakın. Dediğim gibi konuşması garanti değil, benim dişi kuşum 5 aydır halen tek kelime etmedi.

Gün geçtikçe çeresi koyulaşıyor erkek daha ağır basıyor şuan bana.Başka fikrini söylemek isteyen lütfen yazsın.Cinsiyeti ve yaşı konusunda.Tabi birde isim tavsiye ederseniz sevineceğim.Adını Çakıl diye düşündüm.:D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu arada kuşum biraz fazla hiper aktif 3 gün oldu alalı ilk günlerde çok pusmuştu şimdi kafesin içinde adeta kopuyor.Çıkmak için kapıları açmaya çalışıyor.Normal mi?

Masallah çok güzel bir kuş ve yavru 1,5 - 2 aylık erkeğe daha yakın

Geri