petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Muhabbet Kuşum Hakkında Birkaç Soru...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alican Deniz tarafından 7 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Alican Deniz

Merhabalar,

Dün yeni bir muhabbet kuşu aldım.Kafese koyarken kaçtı.Akşam üstüne doğru zorunda kaldığımdan yakalayıp kafese koydum.Elime aldığımdan dolayı korkup konuşmama durumu olur mu?Çünkü;Daha önceden öyle duymuştum.Onun dışında alırken cinsiyeti dişi gibi geldi birde siz bakarsanız emin olabileceğim.2 aylık henüz pek belli olmaz ama yinede görüşlerinizi alayım.Son olarak isim bulmuş değilim aklınızda varsa dişi ve erkek için 2'şer tane isimde yazarsanız sevineceğim.Herkese iyi forumlar dilerim...

2. defne

defne Guest

Bu özellik muhabbet kuşunun özelliklerine ve cinsine göre değişiyor. bu konu hakkında fikrim yok.benim kuşumun annemin süpürgesiyle kovalanmış günleri var :D he bu arada adları söyleyeyim..
    Dişi : boncuk , leydi , şeker , şirin,melek,şirine,pakize :D papatya , prenses fıstık
    Erkek : çıtçıt (benim kuşumun adı) limon , fıstık,otis,bıcır,kartopu,çapkın,şaşkın,cankuş,şımarık,efe,dodo

3. Alican Deniz

Çelişkide kaldığım için sordum arkadaşlar.Bilgisi olan yok mu?

4. Işıl KEGEÇ

kuşunuz bnce erkek :) konusturmak istiyosanız muhabbet kuşları p.ç.ş.k bu harfleri daha kolay çıkartıyolar mesela çapkın,şaşkın bu isimleri koyabilirsiniz

5. Tolga SEZER

Konuşup konuşamaması kuştan kuşa değişir. Biz en başlarda oklava ile kovalıyorduk, kafese girmesi için. Ama kalpleri çok hassas. Onu çok korkutmamaya bakın. Dediğim gibi konuşması garanti değil, benim dişi kuşum 5 aydır halen tek kelime etmedi.

6. Alican Deniz

Gün geçtikçe çeresi koyulaşıyor erkek daha ağır basıyor şuan bana.Başka fikrini söylemek isteyen lütfen yazsın.Cinsiyeti ve yaşı konusunda.Tabi birde isim tavsiye ederseniz sevineceğim.Adını Çakıl diye düşündüm.:D

#6 Alican Deniz, 8 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Haziran 2013
  7. Alican Deniz

Bu arada kuşum biraz fazla hiper aktif 3 gün oldu alalı ilk günlerde çok pusmuştu şimdi kafesin içinde adeta kopuyor.Çıkmak için kapıları açmaya çalışıyor.Normal mi?

8. Hakan GÖLGE

Masallah çok güzel bir kuş ve yavru 1,5 - 2 aylık erkeğe daha yakın

Sayfayı Paylaş