Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşum hakkında sorularım

• Konbuyu başlatan Fırat Kaan Özyarar
  • Başlangıç tarihi
F

Fırat Kaan Özyarar

Guest
Arkadaşlar öncelikle hepinize selam olsun. Daha dün katıldım forumunuza. Dün itibatiyle bizimde küçük bir oğlumuz var. Eşiminde benimde daha önce muhabbetimiz olmuştu ama bundan büyüktü ikiside o yüzden birazcık evham yapıyoruz. size birkaç sorum var cevaplarsanız çok memnun olurum.

Kuşu eve getirir getirmez bütün geceyi onunla geçirdik. Hem yalnız bırakmadık hemde kafesine alışması için izin verdik. Bu arada kuş daha 1 aylık. Yemek yemektende çekinmedi ama hiç su içmedi.

1- İlk anda farketmemiştik. Bugün sabah üzerinde kahverengi renkli çok küçük bir kaç zararlı gördüm. Hemen aldığım kuşçuyu aradım. Bana avispray verdi. Eve gelir gelmez sıktım ama şu anda alışma evresinde olduğu için elime alıp kanat altına sıkmaktan biraz çekiniyorum. Ürkekleşmesin diye. Ele alıp güven kırmak istemiyorum. Çünkü şu anda bile üstümde geziniyor elime gelmekten kaçmıyor. Sizce ne yapmalıyım? Daha çok küçük diye yıkamaya çekiniyorum yıkamalı mıyım sizce sprey haricinde?

2. İnanılmaz bir iştahı var. Az önce eksiksiz 20 dakika yemek yedi. Normal midir?

3. Bu kadar yemek yemeye rağmen su kaplarına hiç uğramıyor? bir kere avucumdan bir kafa daldırıp çıkardı o kadar. Sorun yaşar mıyım?

Biraz uzun yazdıysam özür dilerim. Hem tanıtıp hem sormaya çalışınca biraz coştum galiba :)

Buda ufaklığımızın resmi
IMG_20140622_WA0010.jpg

İlaçlamayı ihmal etmeyin,yem yemesinden değil,yememesinden korkun.Cinsiyeti kesin erkek.
Güzelde rengi var.Maaşallah diyelim.

İlaçlamayı ihmal etmeyin,yem yemesinden değil,yememesinden korkun.Cinsiyeti kesin erkek.
Güzelde rengi var.Maaşallah diyelim.

Nemesis teşekkür ederim. Bizde maşallah diyoruz sürekli :) Su içmemesi konusundan korkmalı mıyım peki? hem yere hem tellere koydum suluk birer tane olurda çıkamaz diye ama ikisine de pek yanaşmıyor.

Yerdeki suluğu alın hemen kirlenir.Teldeki suluğu tünek seviyesinde tutun,o içer merak etmeyin.

Yem yemesine maşallah. Ne kadar çok yerse o kadar iyi. Su içmiyor diye korkmayın. O kesinlikle içiyordur ki bu kuşların biyolojisi çok farklı 1 ay su içmeselerde yaşarlar hiç sıkıntısz. Erkek çok yakışıklı :) maşallah

Su konusunu hiç merak etmeyin, zaten suyu az içen canlılar. Parazit konusuna çözüm bulun kuşa zarar verir. Banyo suyuna az bişey elma sirkesi koyabilirsiniz parazitleri yok etmeye yardımcı olur.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Spreyden sonra biraz rahatlama başladı zaten. Düzenli bakımla kurtulucak inşallah.

Şimdi o kaşınır felan siz yine var zannedersiz zennetmeyn genel temizliktir o spreyi sıkın alın elinize kuşu altına üstüne az sıkın ama gözüne gelmesin kanlanmasına neden olur körde olabilir.

Geri