Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet kuşum ile ilgili sorularım

buraksonmez

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 3 yıldır beslediğim PAŞAM cuma vakti evden kaçtı ve 1 saat kapının önünde ki ağaçta durdu ağaç yüksek olduğu için kafesini yaklaştıramadık ve itfayeyi aramayı bile düşündük fakat gelmez diye aramadık bir başka ağaça doru yol aldı bir anda sesi kesildi ve bir daha göremedim neyse bende paşayı unutmak için gittim kuş aldım fakat benim beğendiğim kuşu değil abimin istediği kırma jumbo kuş alındı bakıcak olan ben temizleyecek olan ben ama benim ama istediğim kuş alınmadı ve bu kuşla bir sorularım var gagasının renkli bölümü sanki mantar tutmuş gibi ve sol ayağının tek parmağında yamukluk var gibi ve bana bu kuşu 45 günlük diye verdi fakat bana nedense 45 günlükten daha fazla gibi geldi belkide eski kuşum küçük olduğundan böyle geldi gibi ama nedense sanki yaşlı bir kuş gibi geldi gözüme fotoğrafları şöyle ve sorularım : Gagası mantar mı mantar değilse hep öylemi kalacak? ayağına ne yapabilirim ? ve kuş kaç aylık ve yıllık ? cinsiyeti dişi tek bilgim bu.;
9GoVyQ.jpg

NkA5aO.jpg

88ZlBV.jpg

B8PZp9.jpg

2j12Mq.jpg
40rLdL.jpg

Hayirli olsun kus disi kizismis onun icin ceresi kahverengi ayakda sorun olacagini dusunmuyorum tunege tutunmasinda sikinti yok ise guzel bir kus es alip yavrularina bakabilirsiniz

Kuş yavru falan değil gayet yetişkin ve kızgın bir dişi

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuşunuz hayırlı olsun fakat kesinlikle yavru değil en az 7 aylık bir yetişkin "çek" dişi. tırnağın teki belliki bir yere takılmış o yüzden öyle kalmıs ama bi sosun yaratmaz fakat bu zamandan sonra kuşun karakter yapısını değilştirmek ve eğitimini vermek gerçekten zordur görüşlerinizde haklısınız

kuşunuz hayırlı olsun fakat kesinlikle yavru değil en az 7 aylık bir yetişkin "çek" dişi. tırnağın teki belliki bir yere takılmış o yüzden öyle kalmıs ama bi sosun yaratmaz fakat bu zamandan sonra kuşun karakter yapısını değilştirmek ve eğitimini vermek gerçekten zordur görüşlerinizde haklısınız
o zaman kandırıldım ne yapmayalım ?

Yabani degilse geri vermeyin masallah erkek gibi kus kafa yapisi rengi guzel biraz tuylerde bakimsizlik mevcut guzel baskin bir erkekle guzel yavrular verebilir ama zor es tutar bilginize baskin bir disiye benziyor

Yabani degilse geri vermeyin masallah erkek gibi kus kafa yapisi rengi guzel biraz tuylerde bakimsizlik mevcut guzel baskin bir erkekle guzel yavrular verebilir ama zor es tutar bilginize baskin bir disiye benziyor
hayır yabani değil ilk günü fakat elimde yem varken tek ayağını koydu sonra çekti salma kafes yapınca eş almayı düşünüyorum ne kadar doğru karar bilmiyorum.

Kuş yavru falan değil gayet yetişkin ve kızgın bir dişi

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kızgınlık falan bilmiyorum ne yapmalıyım bu durumda ? kuşu iade etmek istemiyorum kuşa hainlik yapmış gibi hissederim ve istesemde veremem elim gitmez sizce ne yapmalıyım?

Kızgınlık falan bilmiyorum ne yapmalıyım bu durumda ? kuşu iade etmek istemiyorum kuşa hainlik yapmış gibi hissederim ve istesemde veremem elim gitmez sizce ne yapmalıyım?
Kusunuz çok güzel kendisi gibi güzel ve iri bir erkek alıp eslestirebilir sin

Yabani degil demişsiniz bu cok güzel birsey. Evet disi ve bu Zaman'dan sonra konuşmaz büyük ihtimal ama salma kafes artı yanına es demişsiniz öyle olursa cok keyifli olur sizin icin bence hic değiştirmeyin cok da guzel birsey maşallah

İade etmeyin çok güzel kuş Salma alınca erkek alirsiniz güzel yavrulariniz olur

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki Elime alışma süreci ne kadar sürer çok fazla elden kaçmıyor gece gagasını sevdirdi elimi yaklaştırınca falan kaçmıyor dokundurunca hafif geri çekiliyor sonra biraz daha dokununca kaçıyor ilk günü olduğundan sorun olarak görmüyorum doğrumu düşünüyorum?

İlk güne ve büyük bir kusa gore cok büyük bir gelişme. Kısa surede alışır ilgilenirseniz

İlk güne ve büyük bir kusa gore cok büyük bir gelişme. Kısa surede alışır ilgilenirseniz
bugün biraz yanına gittim fakat yanına gidince bile kaçmaya başladı kafese elimi değdirmeden kaçıyor işim zor sanırım :(

Kuş yavru değil damızlık dişi ayağı hep öyle kalacak anne doğuşu veya annenin basmasindan olabilir eğitimi zor olur kuş çek Güle güle Besle kuşu vermesende o satıcı bozuntusuna iki çift laf söyle sinir küpü oldum

Kaliteli bir Çift Faktör,Henüz tüye yeni girmiş.Tüyü tamamlandığında çok güzel olacak.Cere kısmında sadece 2 defa kremle düzelebilecek şekilde mantar mevcut.Görmüş olduğun kahverengi tabaka kuşun kızgınlık döneminde oluşmuş.Kesinlikle değiştirme yanına baskın bir çek atarsan iri yavrular alırsın.

bugün biraz yanına gittim fakat yanına gidince bile kaçmaya başladı kafese elimi değdirmeden kaçıyor işim zor sanırım :(
Yavru kusa gore tabiiki daha zor. Bende de yetişkin bir dişi var suan sonradan geldi bana ama cok yavaş gelişme kaydediyoruz. Ama kuşlarda karakter de cok önemli. İnsallah çabuk alışır size

Geri