petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni muhabbet kuşum..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İrem Tatar tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. İrem Tatar

Öncelikle herkese merhabalar.. Bugün aldığım yavru muhabbet kuşuyla ilgili yardıma ihtiyacım var.. Aslında uzun yıllardır muhabbet kuşu besliyorum ama aldığım kuşlar şansıma hep çok ürkek çıktı ve alışmadı.. Ayrıca erkek diye aldığım sonradan dişi çıktı.. O yüzden bu sefer baştan bir bilene danışmak istedim :)

Bu cicikuşun cinsiyeti sizce nedir??
    http://i.hizliresim.com/Wr2JQY.jpg
    http://i.hizliresim.com/3R8yqA.jpg

Ayrıca henüz çok durgun ama elimi kafese soktuğumda kaçmıyor, elime alabiliyorum.. Sizce bu sefer alışabilecek bir kuş bulmuş olabilir miyim, bunu nasıl anlarım??

Yardımlarınız için şimdiden çok çok teşekkürler..

2. Bayram TANRIKULU

Maşaallah çok güzel bir kuş.

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    kuş güzel masallah 40 günlük civarı erkek

4. İrem Tatar

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. Umarım bu cicikuş uzun ömürlü ve evcil olur :)

5. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Çok yakışıklı erkek 1 ayı geçmemiş daha

- Çağrı Gökçek -

6. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuşuuz aslan gibi erkek maşallah tüyü kadar ömrü olsun inşalah kuşunun durgunluğuna gelirsek yeni olduğu içindir hatta az yem yer su içerlel alışınca öter hareketlerinir bağırır :D yem de yer suda içer

7. İrem Tatar

:) yakışıklı kuşum, uzun ömürlü olsun :) şimdilik karşılıklı bakışıyoruz.. Durgun ama fazla ürkek değil.. Elime alıp yavaş yavaş konuşuyorum, heralde bu şekilde alışmasına fayda sağlarım diye umuyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:36 --

Tekrar merhaba :) öncelikle herkese ilgisi ve cevapları için teşekkür ederim..

Bu tatlı kuşla ilgili yeni bir sorum var.. Dünden beri yemek yiyip su içmediği gibi sürekli de kafesin dibinde duruyor :/ ben elime alıp salıncağın üstüne koyuyorum ama geri yere atlıyor.. Bu aşamada nasıl davranmalıyım emin olamıyorum.. Elime gelmesi için hemen çalışmaya başlamalı mıyım yoksa bir süre rahat mı bırakmalıyım?? Sanki fazla durgun.. Ayrıca hafif bir ishal durumu var sanki..

Cevaplar için çok teşekkürler.. :)

8. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Küçük olduğundan yerde durabilir yuvadan yeni atlamış bi kuş çünkü yere biraz yem dökün ve gözlemleyin yem kırabiliyormu.

9. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    50 gunluk civari yeni yeme dusmus yerli erkek. Egitime son derece musait.

10. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Çok güzel maşallah, çok yaramaz bir kuş olacak bu. Dikkat :)

11. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    40 günlük civarında
    Kafesin dibine mümkünse kabuksuz yoksa kabuklu yem atın alışana kadar orda beslenir .
    Sonra normal davranmaya başlayacaktır.

12. warez60

warez60 Guest

Maşallah çok yakışıklı bi erkek bu zamanlarını değerlendirmelisinn eğitim konusunda :)

13. İrem Tatar

Gözlemlediğim kadarıyla yem yiyebiliyor :) su içtiğini de görürsem içim tamamen rahatlayacak :D elime yem alıp kafese koyuyorum, çevresinde dolaşıyor ama elimden yem yemiyor, ben yavaş yavaş eğitmeye çalışıyorum bakalım.. Umarım başarılı olurum :) yardımlarınız için çok teşekkürler..

14. faramir33

faramir33 Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah.erkek güzel bir kuş.

15. İrem Tatar

Herkese yeniden merhaba.. Benim yeni bir sorum var..

Bu cicikuşa nazar değdi ne yazık ki :( ben bugün evden çıktıktan sonra herhalde kafesin sert bir köşesine çarpıp gözünün biraz altını kanatmış :( o sivriliği daha önce düzeltmedim diye kendime öyle kızıp üzülüyorum ki ;( Annem kuşu farkedince düzeltmiş neyse ki ama iş işten geçince tabi..

Neyse, kanayan yerdeki tüyler biraz kabarmış, üstünde de kan lekeleri oluşmuş.. Ama keyfinde neşesinde bi bozulma yok gibi, yem yiyor, salıncağına çıkıyor, ötüyor vs..

Uzun lafın kısası şimdi benim yapmam gereken tavsiye edeceğiniz birşey var mı iyileşmesini temizlenmesini hızlandırmak için..

Cicikuşumu çok seviyorum, inşallah biran önce iyileşir canım benim..

Sayfayı Paylaş