Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet Kuşumun Cinsiyeti

Süleyman Kara

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba,
En fazla 40 günlük dişi muhabbet kuşu olarak aldım. Cİnsiyetini netleştirmek için bir danışmak istedim :)

Z75A6o.jpg

7MBVJl.jpg

QZP43g.jpg

Bana dişi gibi geldi ama yüzde 100 emin değilim.

Maşallah.Dişi kuşunuz. Muhabbet kuşları 7-8 aylık olduklarında ergenliğe girip çiftleşebilirler ama ideal/güzel olan 1 yaş civarı eşe atmaktır.

Dişi Maşallah

kuşunuz çok güzel bir dişi. mayıs haziran ayı gibi eş seçtirip temmuz sonuna doğru yuva takabilirsiniz.

dişi kuşunuz 5-6 aylık olduğunda erkek kuşlarla teker teker deneyerek kafeslere alınır ya da sadece erkeklerin olduğu bir salmaya konur. eş olarak seçtiğini yanına alır sadece, diğerlerini kovalar. eğer bekar erkeğinizi kuşla aynı odaya koyar, birbirlerini görmelerini engellerseniz birkaç ay kadar onun ötüşlerinden etkilenerek eş olarak seçebilir, büyük ihtimaldir.

Ayrı kafeslerde tutuyorum ama birbirlerini görüyorlar. Dışarı çıkarttığımda çok samimi oluyorlar. Aradaki yaş farkına rağmen bu normal mi?

Son düzenleme:
Ayrı kafeslerde tutuyorum ama birbirlerini görüyorlar. Dışarı çıkarttığımda çok samimi oluyorlar. Aradaki yaş farkına rağmen bu normal mi?

Gayet normal ama yumurtlamak için dişinin bayağı bir zamana ihtiyacı var

Gayet normal ama yumurtlamak için dişinin bayağı bir zamana ihtiyacı var

Asla baskı yapmam :) :) Bir arada durmaları sorun değil diyorsanız o yeterli benim için. Yaş farkı olan kuşlar anlaşamayıp kavga eder diye biliyordum. Bizimkilerin ikisi de çok cana yakın çıktı maşallah :)

Keşke ona uygun olan bir dişi olsaydı ama sıkıntı yok

Keşke ona uygun olan bir dişi olsaydı ama sıkıntı yok

Aslında ben 1,5 yaşlarında bir dişi almıştım. Çok yabani ve soğuktu, bizimkiyle de hiç yakınlaşmadılar. Ben de erkek olanı aldığım gibi bebek bir dişi alırsam hem bize hem erkeğe daha kolay ısınır diyerek bu yavrucukla değiştirdim.
Neyse, şimdilik arkadaş olsunlar bakalım. Aralarında sorun yok :)

bişey olmaz dursunlar yanyana. 70 yaşında ki damatla 20 yaşındaki gelin bile evleniyo. yani önemli olan dişinin doğurabilecek kadar büyümüş olması. maşallah diyelim 7-8 ay sonra yumurtlar

1MOpd1.jpg

:( :( :( 3 yaşındaki 3 yıllık erkek muhabbet kuşum maalesef öldü arkadaşlar, nasıl sahiplenmiştik, nasıl sevmiştik, çok çok üzgünüm... :(

Son düzenleme:
Geçmiş olsun üzücü durum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri