petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni muhabbet yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve joeawega tarafından 3 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. joeawega

joeawega New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar 2 gün önce 1 - 1.5 aylik yavru bir muhabbet aldım gayet sağlıklı ve canlıydi aldığım yerde fakat 2 gündür kafeste sadece tunekte duruyor ve kimildamiyor yem ve su içmiyor fakat parmağıma alıp dışarı çıkartıp elimde yem yedirdigimde deli gibi yiyor ve bir kapak aracılığıyla da su icirebiliyorum ama tekrar kafese koyduğumda acliktan olse bile yemiyor ne yapmalıyım yardım eder misiniz lütfen

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Zamanla alışır ortama. Korkulacak bir durum değil gayet normal. Elden beslemeye devam et, alışması kolay olur. Güle güle besleyin.

3. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Merak etme benim sarısında öyleydi bende senin gibi endiselendim aksam nerdeyse sabah orada duruyordu ama 2 günden sonra gece kendi sen görmeden etmeden icer yer yemeğini :) ben ilk rahatlamak icin parmağımla icirmeye calısıyordum :) bide yere serp biraz yem alısır o suan hem sana hemde ortama alısmaya calısıyor :)

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    278
    Kuşların yeni ortama alışmaları biraz zaman alıyor. Bu süre içersinde durgun olmaları, yem ve su içmemeleri normaldir. Sizin ellinizden yem yemesi size alışmasını kolaylaştıracaktır. Ortama alışıncada çok iyi iki dost olursunuz.

5. joeawega

joeawega New Member

Beğenileri:
    0
    Bilgilerinizi paylaştığınız için tesekkür ederim umarım dediğiniz gibi zamanla düzelir ☺

6. iviv

iviv New Member

Beğenileri:
    0
    benim yeni aldığım kuşta aynı öyle kendi yemiyo ağzına götürünce yiyodu ama bu sabah baktım yemliği gidip buldu yerken yakaladım :D

7. joeawega

joeawega New Member

Beğenileri:
    0
    Bizim fiko da alisir inşallah

Sayfayı Paylaş