Karadeniz Pet

Yeni muhabbet yardım lütfen

joeawega

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 gün önce 1 - 1.5 aylik yavru bir muhabbet aldım gayet sağlıklı ve canlıydi aldığım yerde fakat 2 gündür kafeste sadece tunekte duruyor ve kimildamiyor yem ve su içmiyor fakat parmağıma alıp dışarı çıkartıp elimde yem yedirdigimde deli gibi yiyor ve bir kapak aracılığıyla da su icirebiliyorum ama tekrar kafese koyduğumda acliktan olse bile yemiyor ne yapmalıyım yardım eder misiniz lütfen

Merak etme benim sarısında öyleydi bende senin gibi endiselendim aksam nerdeyse sabah orada duruyordu ama 2 günden sonra gece kendi sen görmeden etmeden icer yer yemeğini :) ben ilk rahatlamak icin parmağımla icirmeye calısıyordum :) bide yere serp biraz yem alısır o suan hem sana hemde ortama alısmaya calısıyor :)

Kuşların yeni ortama alışmaları biraz zaman alıyor. Bu süre içersinde durgun olmaları, yem ve su içmemeleri normaldir. Sizin ellinizden yem yemesi size alışmasını kolaylaştıracaktır. Ortama alışıncada çok iyi iki dost olursunuz.

Bilgilerinizi paylaştığınız için tesekkür ederim umarım dediğiniz gibi zamanla düzelir ☺

benim yeni aldığım kuşta aynı öyle kendi yemiyo ağzına götürünce yiyodu ama bu sabah baktım yemliği gidip buldu yerken yakaladım :D

Geri