petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni olmasına rağmen..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Onur ATAR tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

http://t1310.hizliresim.com/1g/l/tpbtz.jpg
    http://p1310.hizliresim.com/1g/l/tpbu8.jpg

Bu yaramazı (sanırım dişi) daha dün aldım ve fotoğraflar da ilk günden. Kendini sevdirmeye başladı sonra elime çıkarttım, 3-4 deneme sonunda kafesten çıkarttım. Ancak bir süre sonra uçtu ve konamadı bir hayli uğraştırdı beni. Bu hep böyle mi sürecek, kuşu daha çıkarmasam mı, bana daha da alışacak mı, ilk günden alışması avantaj mıdır? Teşekkürler
    NOT: İlk kuşum, dişi olması sıkıntı mıdır alışma, ısırma vs açısından ?

#1 Onur ATAR, 18 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Ekim 2013
  2. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    Evet kuşunuz dişi ilk günler biraz erken bence öncelikle etrafa çevreye alışması için 1 hafta zaman tanıyın ve kafesinde ayna bulunmasın

3. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

Teşekkür ederim, kafesinde ayna vs oyuncak yok ilk başta yalnızca tüneklerle başladım. O zaman 4-5 gün daha dışarıya çıkarmayacağım kafesten sevmeye devam edeceğim, inşallah bana daha da alışır:)
    Ayrıca dişi olması sıkıntı olur mu alışma ısırma vs bakımından?

4. cicikuş123

üzmek istemem ama ilk başta kuş geldiğinde etrafını bilmediği için öyle geliyor 2-3 gün sonra eline filan gelmez alıştırman lazım sonradan :D benimkide öyle olmuştu :)

5. İsmail GÜLPINAR

Beğenileri:
    0
    İlk günden güzel bir baslangıc yapmıssınız ama biraz(1 hafta) izin verin ona yeni ortama ve kafese alıssın sonra elinizden yem verin oynayın güvenini kazanın size alıstıktan sonra zilli salıncak takın canı sıkılmasın. güzelce ilgilenirseniz size daha cok alısır sever.

6. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

Hahahah umarım öyle olmaz :D kafesin içinde de sevdiriyor elime geliyor onunla sürekli ilgileniyorum güzel sözler söylüyorum ama bakalım daha yolun başı :)

7. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

Elden yem vermeye bugün yani ikinci günden başlayacağım bakalım umarım yer, 5-6 gün de kafesten çıkartmayı düşünmüyorum bana iyice alışmasını istiyorum öncelikle, teşekkür ederim yorumunuz için :)

8. cicikuş123

inşallah benimki gibi olmaz ben şimdi tekrar kendime alıştırmaya çalışıyorum :)

9. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

O zaman ben önlemlerimi alayım şimdiden :)

Sayfayı Paylaş