petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni sahiplendiğim ALBİNOmla ilgili yaş ve cinsiyet yardımı lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve ali.pasaoglu tarafından 3 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. ali.pasaoglu

Beğenileri:
    0
    Fotoğraflarda görülen Albinomun cinsiyet ve yaşıyla ilgili (ben 2 aylık gibi düşünüyorum) bilgi veririseniz çok sevinirim...

2. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    dişi kuş yaş konusunda yorum yok

3. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    2 aydan baya büyük cere kahve en az 7-8 aylık dişi bir kuş

4. alperkuyumcu

Beğenileri:
    0
    kuş dişide albinolarda yaş tahmini zor oluyor ama tahmine 8 ayla bir yaş arası

5. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Albino ve lutinolarda yaş ve cinsiyet tahmin edemiyorum normalde beyaz yada kahve ceresi varsa albinoysa erkek olması lazım diye biliyorum ama emin değilim yoksa o lutinolardamıydı :D

#5 Ensar YILMAZ, 4 Aralık 2014
    Son düzenleme: 4 Aralık 2014
  6. ali.pasaoglu

Beğenileri:
    0
    Aldığım kişiye sordum, (üreticisi değil, kuş yurtdışından geldi), 5-6 aylık ve dişi dedi. Albinolarda istisnai olarak cere pembeyse erkek olabilir diye okudum her yerde, fotoğrafları gece çektiğimden, kahverengiye yakın çıkmış ama gün ışığında pembe ve turuncu arası bir renk.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:40 -->-> Daha önceki mesaj 11:19 --

Kuşum yeni yuvasına, yeni ortamına, yeni kafesine alışmaya başladı, 1-2 aylık değil bu yüzden kendime alıştırmak biraz zor olsa da, 5-6 saat aç bırakınca, elimden yem yemeye başladı, ancak ilk defa uçurdum ve pek uçamadı, sağa sola çarptı, sanırım hiç uçmadı bugüne kadar hayatı boyunca, yavaş yavaş alışır inşallah :)

7. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bence biran önce yatay teller için olan suluklardan alın :D

8. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah çok güzel

9. ali.pasaoglu

Beğenileri:
    0
    yavru olmamasına rağmen 7 günde elime alıştırdım kuşu arkadaşlar, püf noktaları kuşu birkaç saat aç bırakmak ve eline yem koyarak besleyerek güvenini kazanmak ve ilgilenmek konuşmak :) Çok fazla kuşla beraber yaşamaya alışmış, yurtdışından gelen bu kuş bile insana alışıyorsa, her mubiş alışabilir bence :)

10. mtopuksak

mtopuksak Guest

güzel kuşmuş:)

Sayfayı Paylaş