Karadeniz Pet

Yeni sahiplendiğim ALBİNOmla ilgili yaş ve cinsiyet yardımı lütfen

ali.pasaoglu

Yeni Üye
Fotoğraflarda görülen Albinomun cinsiyet ve yaşıyla ilgili (ben 2 aylık gibi düşünüyorum) bilgi veririseniz çok sevinirim...

2 aydan baya büyük cere kahve en az 7-8 aylık dişi bir kuş

kuş dişide albinolarda yaş tahmini zor oluyor ama tahmine 8 ayla bir yaş arası

Albino ve lutinolarda yaş ve cinsiyet tahmin edemiyorum normalde beyaz yada kahve ceresi varsa albinoysa erkek olması lazım diye biliyorum ama emin değilim yoksa o lutinolardamıydı :D

Son düzenleme:
Aldığım kişiye sordum, (üreticisi değil, kuş yurtdışından geldi), 5-6 aylık ve dişi dedi. Albinolarda istisnai olarak cere pembeyse erkek olabilir diye okudum her yerde, fotoğrafları gece çektiğimden, kahverengiye yakın çıkmış ama gün ışığında pembe ve turuncu arası bir renk.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:40 -->-> Daha önceki mesaj 11:19 --

Kuşum yeni yuvasına, yeni ortamına, yeni kafesine alışmaya başladı, 1-2 aylık değil bu yüzden kendime alıştırmak biraz zor olsa da, 5-6 saat aç bırakınca, elimden yem yemeye başladı, ancak ilk defa uçurdum ve pek uçamadı, sağa sola çarptı, sanırım hiç uçmadı bugüne kadar hayatı boyunca, yavaş yavaş alışır inşallah :)

Bence biran önce yatay teller için olan suluklardan alın :D

yavru olmamasına rağmen 7 günde elime alıştırdım kuşu arkadaşlar, püf noktaları kuşu birkaç saat aç bırakmak ve eline yem koyarak besleyerek güvenini kazanmak ve ilgilenmek konuşmak :) Çok fazla kuşla beraber yaşamaya alışmış, yurtdışından gelen bu kuş bile insana alışıyorsa, her mubiş alışabilir bence :)

Geri