Karadeniz Pet

Yeni Sahiplendiğim Kuşmun Cinsiyeti??

Halit Ç.

Meraklı Üye
Herkese Merhaba,
bayram nedeniyle şehir dışına çıkacağım için erkek muhabbet kuşumu arkadaşıma bırakmıştım, arkadaşım kendi dişi kuşunu benim kuşumun kafesine atmış, araları da fena değil gibi, birbirlerine kur yapmalar kaşımalar var kavga etmiyolar.
Fakat arkadaşımın dişi diye verdiği kuş bana erkek gibi geldi ceresi lila renk.
kuşuları ilk defa dün akşam gözlemleme fırsatım oldu, akşam kuşun davranışları dişi gibiydi erkek yanaşıyor dişi pek yüz vermiyor ancak ceresi beyaz değil. bu sabah evden çıkmadan önce de dişi kuşun erkek gibi kur yaptığını gördüm dişi kuşlar da erkek gibi kur yapar mı?
elimden geldiğince net fotoğraflar çekmeye çalıştım. fotoğraflar flaşsız çekldi.
üstadlardan yardım istiyorum.
herkese iyi forumlar :)
8EayQQ.jpg

DkYv96.jpg

m8M951.jpg

Bu kuş erkek.

kuş yavru değil arkadaşlar yaklaşık 1 yaşında. burun deliklerinin etrafı beyaz hepsi lila olsa kesin erkek diyecem ama dişi olma ihtimali de var. cevaplarınızı bekliyorum :)

eğer ışık yansıması felan yoksa bu kuş dişi.

dişiiiiiiii

1 yaşını geçmişse erkek olsaydı gagası masmavi olurdu dişi bencede

açık lila oldugundan dişi buarada dişide erkeğe kur yapar erkekte dişiye fakat genel olarak erkekler kur yapar ama yinede bu kuş dişi eger öpüşme filanda varsa sorun olmaz :)

Erkek kuş.

Yokmu başka yorum? Dişi diyenler de var erkek diyenler de. Bende zaten ikilemde kalmistim. :(

parmaginizi issirmasindan anlasilir cok sertse disi tam tersi ise erkek bir deneyin

parmaginizi issirmasindan anlasilir cok sertse disi tam tersi ise erkek bir deneyin

Çok sert isiriyor ama ben sert isiran erkek kuşa da şahit oldum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:17 -->-> Daha önceki mesaj 23:07 --

Yokmu baska yorum?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 09:17 --

güncelllll..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:42 -->-> Daha önceki mesaj 11:43 --

üstadlar güncel :)

Bence de bu kuş erkek

Antalya da üretici ahmet kiziltan abime sordum kus dişi arkadaslar. ilgilenen herkese çok tesekkur ederim iyi forumlar

Geri