petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Tüyler tüy dökümü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gizem TÜRKCAN tarafından 31 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Kuşum 4 buçuk 5 aylık civarı 2 haftadan fazla süredir özellikle kafasında çok olmakla birlikte vücudunda da tüylerinin altında çubuk çubuk beyaz tüy kapsülleri var kafasındakiler açıldı gibiydi azalmıştı şimdi tekrar çıkıyor tüy kapsülleri. İlk tüy dökümü olduğunu düşünüyorum kuşun rengi değişmeye başladı gittikçe sararıyor tüyleri. :) Öğlen uykularını hiç atlamıyor artık şu an da cicikuş diye mırıldanarak kafasını sırtına koymuş uyuyor. Acaba bu tüy dökümü ne kadar süre sonra biter. Dün çektiğim fotoğrafı koyuyorum sizce ne kadar zaman sonra normale döner tüyleri?

Fotoğrafı çektiğimde yine uykusu vardı da biraz törtop olmuş halde. :) Onun dışında dışkısını kontrol ediyorum normal, suyunu her gün değiştiriyorum. Mavi boncuk kabuksuz yem ve ayrıca aspur ve kabuklu darı veriyorum.Kuş günde 4-5 saat dışarda kalıyor uçuyor.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Haftada 2-3 kez mama ve vitamin takviyesi ile daha kolay atlatacaktır.
    Ortam ve ısı değişiklikleri bu süreyi uzatır. Kustan kuşa da değişir.

3. SMERT ALTUN
    Gizli

Sa kardeşim benim kuşumda böle bi ayağını çekmiş kuyrugu sallanıyor ve durgun ama dışkısı normal ve dışarı salınca haraketli tüy dökümümü

4. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Mama, meyve falan yemeyi sevmiyor muz ezdim denedim olmadı, yumurta maması yaptım yemedi. Elma rendeledim yemedi ayva kabuğunu yedirebildim sadece onun da çoğunu kemirmek amacıyla kullanıyor faydası olur mu bilmem.

Avisol vitamin var her gün suyunu değiştirdiğimde yarım suluğa 2 damla damlatıyordum.Fazla gelmesinden korktum. Aslında prospektüsünde daha fazla yazmışlar ama bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:09 -->-> Daha önceki mesaj 17:08 --

Uykusu var sadece ondan öyle yapıyor. Normalde benim kuşum da hareketli. Uykusu olduğunda böyle yaparlar ama sürekli böyle duruyorsa hasta demektir.

#4 Gizem TÜRKCAN, 31 Ekim 2014
    Son düzenleme: 31 Ekim 2014

Sayfayı Paylaş