Karadeniz Pet

Yeni Tüyler tüy dökümü

Gizem TÜRKCAN

Paylaşımcı Üye
Kuşum 4 buçuk 5 aylık civarı 2 haftadan fazla süredir özellikle kafasında çok olmakla birlikte vücudunda da tüylerinin altında çubuk çubuk beyaz tüy kapsülleri var kafasındakiler açıldı gibiydi azalmıştı şimdi tekrar çıkıyor tüy kapsülleri. İlk tüy dökümü olduğunu düşünüyorum kuşun rengi değişmeye başladı gittikçe sararıyor tüyleri. :) Öğlen uykularını hiç atlamıyor artık şu an da cicikuş diye mırıldanarak kafasını sırtına koymuş uyuyor. Acaba bu tüy dökümü ne kadar süre sonra biter. Dün çektiğim fotoğrafı koyuyorum sizce ne kadar zaman sonra normale döner tüyleri?

LozBQ1.jpg

Fotoğrafı çektiğimde yine uykusu vardı da biraz törtop olmuş halde. :) Onun dışında dışkısını kontrol ediyorum normal, suyunu her gün değiştiriyorum. Mavi boncuk kabuksuz yem ve ayrıca aspur ve kabuklu darı veriyorum.Kuş günde 4-5 saat dışarda kalıyor uçuyor.

Sa kardeşim benim kuşumda böle bi ayağını çekmiş kuyrugu sallanıyor ve durgun ama dışkısı normal ve dışarı salınca haraketli tüy dökümümü

Haftada 2-3 kez mama ve vitamin takviyesi ile daha kolay atlatacaktır.
Ortam ve ısı değişiklikleri bu süreyi uzatır. Kustan kuşa da değişir.

Mama, meyve falan yemeyi sevmiyor muz ezdim denedim olmadı, yumurta maması yaptım yemedi. Elma rendeledim yemedi ayva kabuğunu yedirebildim sadece onun da çoğunu kemirmek amacıyla kullanıyor faydası olur mu bilmem.

Avisol vitamin var her gün suyunu değiştirdiğimde yarım suluğa 2 damla damlatıyordum.Fazla gelmesinden korktum. Aslında prospektüsünde daha fazla yazmışlar ama bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:09 -->-> Daha önceki mesaj 17:08 --

Sa kardeşim benim kuşumda böle bi ayağını çekmiş kuyrugu sallanıyor ve durgun ama dışkısı normal ve dışarı salınca haraketli tüy dökümümü

Uykusu var sadece ondan öyle yapıyor. Normalde benim kuşum da hareketli. Uykusu olduğunda böyle yaparlar ama sürekli böyle duruyorsa hasta demektir.

Son düzenleme:
Geri