petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Üretim Kafesim,Kuşlarım ve Sorularım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Volkan VAROL tarafından 27 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    Yeni tel kafesimin (60x35 cm) yan kısımlarının üçte ikisini naylon şeffaf brandayla çevirdim.Yemliklerin falan olduğu bölümleri keserek ayarladım.Yeni aldığım bu pvc yuvalığı tel kafese takacağım.Yedek folluklarda aldım hazır almışken.

Show yavrulardan erkeği büyük yeni tel kafese aldım, dişi show pvc kafeste(50x38 cm) kaldı. Bir müddet ayrı bıraktıktan sonra dişiyi yukardaki erkeğin yanına koyacağım fakat yuvalığı takıptamı koysam yoksa yuvalığı sonrada taksam olur mu bu tel kafese?(Bu arada erkek 4 aylık dişi ise 2,5 aylık civarı ve erkek olan tüyde şu an)

Yukarıdaki işlemi gerçekleştirince petshop kafesindeki çekinik ve albino çifti pvc kafese alacağım.(erkek ve dişi 4-5 aylık civarı) Aslında onlara da aynı yöntemi uygulamayı düşünüyorum, önce erkeği pvc kafese alıp dişiyi petshop kafesinde tutsam bir müddet sonra erkeğin yanına atsam? (özellikle bu dişi çok fena baskın ama anlaşıyorlar genelde)

2. murat0909

murat0909 Member

Beğenileri:
    2
    Hayırlı olsun bol yumurtalar inşallah

3. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun hayırlı üretimler.

4. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Hayırlı olsun, keyifle besleyin.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşallah Güle güle besleyin

6. YakupEmsalsiz

YakupEmsalsiz New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah hayırlı üretimler

7. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    Teşekkür ederim. Olumsuz bir şey yazılmadığına göre yazdıklarım konusunda doğru yolda mı oluyorum :)

8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Maşallah.Hayırlı olsun.Showlar daha küçük olduğu için yuvalığı birleştirdikten sonra kuşların yaşına yakın bir zamanda takabilirsiniz

9. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    öncelikle hayırlı olsun ama dişiyi şu anda ayırmanıza gerek yok. belirttiğinize göre dişi daha çok genç. 6 aylık olana kadar yuvalık takmadan aynı kafeste kalsınlar. 6 aylık civarı tüye girecek dişi. o zaman ayırır, erkeğin kafesine yuvalık takarsınız. belki de ayırmaya gerek kalmaz. benim eski kuşlarım maşallah hiç ihtiyaç duyurmazdı öyle işlemlere.
    çok sık değişiklik hoş olmuyor maalesef kuşlar için.

10. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    Teşekkür ederim.Anladım bunu showlar için söylediniz sanırım.peki petshop kafesındeki kuşlarım için ayırma yapsam çünkü dişi çok baskın ayrıca onlar içinde erken mi yuvalık?

11. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    eğer dişi tüy olayını hallettiyse onlara uygulayabilirsiniz. erkekte yuvalık takılı olsun, dişi onu görmesin ayrı bir kafeste

12. Mehmet Serkan Turk

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş