petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni yavru çıktı ama bir sorun var.Yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve kurtcan tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. kurtcan

kurtcan New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar yaklaşık 1 saat önce yeni bir muhabbet kuşu yavrusu manşallah sağ salim dünyaya geldi.Çiftlerimin altında yaklaşık 3 adet 2-3 haftalık yavruları vardı.Bunların yanında ise 2 adet yumurta.Annesi bu yumurtanın birini kabuğunu baya bir soymuş ama baktığımda şok oldum çok kalın bir yumurtaydı.Yumurtanın iç zarını dikkatli bir biçimde açtım ve yavruyu çıkarttım.Yalnız sorun şu ;ben bu yavruyu diğer 3 büyüklerin arasına koysaydım muhtemelen sabaha çıkmaz eze eze öldürülerdi.Ben de kendi akranları olan diğer çiftlerimin altındaki yavruların yanına koydum.Oradan da yenidoğanların yuvası olana kendi boyutlarında bir yavru koydum.Sizce anne yenidoğanı besler mi dersiniz.Lütfen deneyimli arkadaşlarımızdan ve abilerimizden acil cevaplar bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Çok büyük ihtimalle besler, zaten beslemese 1 gün zor dayanır yavru..
    Kontrol et, kursağını dolu görürsen tamamdır.

3. kurtcan

kurtcan New Member

Beğenileri:
    0
    Kendim beslesem nasıl olur acaba.yumurtanın sarısı ve patates maması ile.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Marketlerde bebekler için hazır kavanoz mamaları var. Tahıllı olanlardan verebilirsin. Kursağı dolu ise gerek yok vermene.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bence en doğrusunu yapmışsınız maşallah kuslariniza

6. kurtcan

kurtcan New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim.Ama malesef 2 tarafta beslemiyor yavruyu .Ben 3-4 saatte bir elimde besliyorum.Yaşar mı? acaba.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    çok zor fakat onunla aynı zamanda çıkan yavruların yanına koy bakarlar onlar. koy ve bırak ilgilenme

Sayfayı Paylaş