Karadeniz Pet

yeni yavru mubişimin cinsiyeti nedir acaba ?

Gürhan TUNCA

Yeni Üye
Merhaba değerli muhabbet kuşu severler.Foruma yeni üye oldum ve ilk konumu yeni aldığım yavru muhabbet kuşumun cinsiyetini net olarak öğrenmek için açtım.Mubişim yaklaşık 40 günlük bir yavru ve 5 gündür bende.Aldığım yer cinsiyeti konusunda beni aydınlatıcı bir cevap veremediTecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.Teşekkürler...

cpb0.jpg

toik.jpg

aepj.jpg

49e8.jpg

d31a.jpg

dostum bana erkek gibi geldi ama yavru kuşlar bazen cinsiyetlerinde yanilta biliyor.

yorumun için çok teşekkürler.birkaç kişiye sordum onlarda aynısını söyledi.dişi diyenler oluyo.muamma oldu sanki :)

dediğim gibi bazen uzaman lar bile yanıla biliyor dostum 3 4 ayına girince beli olur tam bişey söylemek için. uzaman tv nın videolarini izleye bilirsin cok yararli bilgiler var google amcaya muhabbet kuşlarin cinsiyetlerini nasıl anlarim yaz sonuna uzman tv yaz cıkar.

çok video izledim resim baktım ama dişiyede benziyo erkeğede gidiyo.sanırım biraz daha beklemek lazım dediğin gibi.tam mavi olsa erkek diycem ama morlukta var mavilikte neyse diğer arkadaşlarımda birer yorum yazarlarsa bakalım onların düşüncesi ne olacak...

Disi kus

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

erkek bir kuş ve daha çok küçük :) sevimli şey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:59 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

Erkekmi cok sevindim eger öyleyse gün gectikce ceresi dahada koyu maviye dönermi acaba ? Diger bayan arkadasimda disi demis

evet büyüdükçe masmavi oluyor küçükken morumsu bir mavilik ya da mor oluyor.

Arkadaşlar bu kuş dişi şu resimde erkek görünmüş diye birşey yok açın pc nizde büyüteçle bakın.

dişi dişi bende anlamıyodum da artık öğrendim beyazlık var burun deliklerinin etrafında ..dişi yani.

Enteresan bi durum ya :) kusun bazi ozelliklerinide söyleyeyim 1 haftadır bende ama bir kus sesi duymadikca ötmüyor. Elime çok alıştı isirma hic yok gayet uysal.dogal olarak uçmaya bayılıyor.

Dişi gibi , ama daha küçük yanılabiliriz. Büyüdükçe ceresi tam rengine oturur.

:( hadi yaa uzuldum biraz erkek diye umit etmistim kesin sonuc disi galiba simdiye kadar en cok disi denildi :(

dişi diye tahmin ediyorum.2 -3 aylık olabilir.ceresinde beyazlık artarsa dişi olma olasılığı dahada artar .

kuşun ceresi zamanla koyu mavi renk alacaktır zaten mavileşmeyede başlamış içiniz rahat olsun Kuşunuz erkek :)

Geri