petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni yavru mubişimin cinsiyeti nedir acaba ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Gürhan TUNCA tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Gürhan TUNCA

Gürhan TUNCA New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba değerli muhabbet kuşu severler.Foruma yeni üye oldum ve ilk konumu yeni aldığım yavru muhabbet kuşumun cinsiyetini net olarak öğrenmek için açtım.Mubişim yaklaşık 40 günlük bir yavru ve 5 gündür bende.Aldığım yer cinsiyeti konusunda beni aydınlatıcı bir cevap veremediTecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.Teşekkürler...

2. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

dostum bana erkek gibi geldi ama yavru kuşlar bazen cinsiyetlerinde yanilta biliyor.

3. Gürhan TUNCA

Gürhan TUNCA New Member

Beğenileri:
    0
    yorumun için çok teşekkürler.birkaç kişiye sordum onlarda aynısını söyledi.dişi diyenler oluyo.muamma oldu sanki :)

4. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

dediğim gibi bazen uzaman lar bile yanıla biliyor dostum 3 4 ayına girince beli olur tam bişey söylemek için. uzaman tv nın videolarini izleye bilirsin cok yararli bilgiler var google amcaya muhabbet kuşlarin cinsiyetlerini nasıl anlarim yaz sonuna uzman tv yaz cıkar.

5. Gürhan TUNCA

Gürhan TUNCA New Member

Beğenileri:
    0
    çok video izledim resim baktım ama dişiyede benziyo erkeğede gidiyo.sanırım biraz daha beklemek lazım dediğin gibi.tam mavi olsa erkek diycem ama morlukta var mavilikte neyse diğer arkadaşlarımda birer yorum yazarlarsa bakalım onların düşüncesi ne olacak...

6. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Disi kus

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. Yılmaz Gazi
    Gizli

son resimde tam bir erkek olmuş

8. Gürhan TUNCA

Gürhan TUNCA New Member

Beğenileri:
    0
    Erkekmi cok sevindim eger öyleyse gün gectikce ceresi dahada koyu maviye dönermi acaba ? Diger bayan arkadasimda disi demis

9. Mana
    Gizli

Mana Guest

erkek bir kuş ve daha çok küçük :) sevimli şey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:59 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

evet büyüdükçe masmavi oluyor küçükken morumsu bir mavilik ya da mor oluyor.

10. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bu kuş dişi şu resimde erkek görünmüş diye birşey yok açın pc nizde büyüteçle bakın.

11. dişi dişi bende anlamıyodum da artık öğrendim beyazlık var burun deliklerinin etrafında ..dişi yani.

12. Gürhan TUNCA

Gürhan TUNCA New Member

Beğenileri:
    0
    Enteresan bi durum ya :) kusun bazi ozelliklerinide söyleyeyim 1 haftadır bende ama bir kus sesi duymadikca ötmüyor. Elime çok alıştı isirma hic yok gayet uysal.dogal olarak uçmaya bayılıyor.

13. Mücahit ÇOLAK
    Gizli

Dişi gibi , ama daha küçük yanılabiliriz. Büyüdükçe ceresi tam rengine oturur.

14. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    kuş dişii hayırlı olsun

15. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    dişi olma ihtimali yüksek

16. Gürhan TUNCA

Gürhan TUNCA New Member

Beğenileri:
    0
    :( hadi yaa uzuldum biraz erkek diye umit etmistim kesin sonuc disi galiba simdiye kadar en cok disi denildi :(

17. ali yapılıcan

ali yapılıcan New Member

Beğenileri:
    0
    dişi diye tahmin ediyorum.2 -3 aylık olabilir.ceresinde beyazlık artarsa dişi olma olasılığı dahada artar .

18. Hamitcan KARGILI
    Gizli

kuşun ceresi zamanla koyu mavi renk alacaktır zaten mavileşmeyede başlamış içiniz rahat olsun Kuşunuz erkek :)

Sayfayı Paylaş