Karadeniz Pet

Yeni yavrularım yarı uyuklar halde

Mustafacakmak

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar yeni yavruların yeme düşeni 1 hafta okuyor ayirdim mecburiyetten bazıların dışkısı siyah gibi ve kuşlar sürekli tünelde iken yarı uykulu gibi hareket ediyor lar acaba sindirim bozukluğu olduğunu düşünüyorum çünkü kabarma yok kuskardada kusma iştahsızlık gibi sıkıntılar yok sirkeli şu vericem 3 gün pesine prebiyotik vericem vitaminle birlikde bunun yanında herhangi bir ilaç vermem gerekir mi neoterramicine gibi @Selcukyuksel hocam

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
7f1ec016312d3f295931423d472b13e7.jpg
9bf502ed951d758b3600c7881cfe1b99.jpg
6c63489b6f235de392c710f14da9a1d3.jpg

Kuşlarda sorun yok 4 gün sirkeli su ardından dediğiniz kürü uygulayın. Yavru kuşlar yetişkinlerden daha fazla uyuklarlar gün içinde 1 haftaya o durumları da geçer.

Kuşlarda sorun yok 4 gün sirkeli su ardından dediğiniz kürü uygulayın. Yavru kuşlar yetişkinlerden daha fazla uyuklarlar gün içinde 1 haftaya o durumları da geçer.
Teşekkürler hocam o zaman her ihtimale karşı ben neroterramicin alıyım elimde bir adet bulunsun şu an ilaç kullanmalik bir durum olmasada

Beslenme olarak hocam ben aspur veriyordum ilk günler şimdi beyaz darı ve aspur bir yemlikde bir yemlikde de alışmaları.icin karışık yem veriyorum akıllı yemlikde

Teşekkürler hocam o zaman her ihtimale karşı ben neroterramicin alıyım elimde bir adet bulunsun şu an ilaç kullanmalik bir durum olmasada

Neoteramiycin’e gerek yok. Onun yerine eritrom alabilirsiniz aynı etken maddeli. Hatta enrocurun alın daha geniş etkiye sahiptir.

Neoteramiycin’e gerek yok. Onun yerine eritrom alabilirsiniz aynı etken maddeli. Hatta enrocurun alın daha geniş etkiye sahiptir.
Enrocure yolda geliyor o zaman onun olması yeterli hocam aslında bir boş vaktinizde kuşlarımızda kullanabilcegimiz ilaçları ve kullanım şekli ile dozlarını yazan bir konu yapsanız bunu moderator sabitlerse bizde her seferinde hangi ilaç nasıl kullanılır diye sizi daha az rahatsız etsek olmaz mı bu konuda en tecrubelilerden birisi sizsiniz
Bu arada yavruların resimleri böyle biri yerde biri akıllı yemlikde yatıyor [emoji3][emoji3]
647d5672e397ecc7afb7fa17aaa9f64d.jpg
08ac48580bd01ba5dd5834dce16cad39.jpg
af91087b5c39b4b68221dd02cdb5e493.jpg

@Selcukyuksel hocam.sirkeli şu 4 gün uygulayacak tim ama yavrularımdan bir tanesi ishal oldu sizce devambetmelimi yoksa prebiyotik vitamin kürüne gecmelimiyim

Devam edin. Sirke de sulu dışkıya yol açabilir. Kaç gün oldu vermeye başlayalı ?

Tamm 5 güne tamamlayıp probiyotik başlayın.
Pekala hocam hocam peki beslenme şekli olarak şu an beyaz darı ve aspur ağırlıklı bir akıllı yemlik de karışık yem var sizde aspur beyaz darı olayını bitireyimmi çünkü aspur aşırı tüketimi siyah dışkı sebebi olabiliyormuş internetde öyle yaziyor

İnternette çok şey yazıyor her yazana bakarsanız yandınız. Aspur çok iyi bir tohumdur. Yıl boyu sürekli vermenizde sakınca yoktur. Keza yulaf da öyle. Siz devam edin aspur’a. Varsın siyah dışkılasın :)

İnternette çok şey yazıyor her yazana bakarsanız yandınız. Aspur çok iyi bir tohumdur. Yıl boyu sürekli vermenizde sakınca yoktur. Keza yulaf da öyle. Siz devam edin aspur’a. Varsın siyah dışkılasın :)
Anladım hocam sagolun