Karadeniz Pet

Yeni yavrumuz için tahminler

• Konbuyu başlatan Filiz BAYIR
  • Başlangıç tarihi
rica ederiz vazifemiz :) benim de kuslarim bugun ciftlesti onun icin cok mutluyum :D :D :D

hayırlı olsun inşallah yavrularını alırsınız sağlıkla

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

Siz isteyin her türlü konuşur :D

istemez olurmuyum hiç çok istiyorum konuşmaktan önce güvenini kazanmak istiyorum..bu haline çok üzülüyorum öyle çaresiz ve ürkek görünğyor ki :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:15 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

Arkdaşlar bu kuşun bu kadar iri durması normal mi...çok hareketli ben çok yavru olsun dedim adama adam da bana bundan daha küçüğüne bakamzsın mamayla beslemen gerekir dedi bu doğru mu...evde 6 aylık kuşum var ondan iri bu kuş

fotoğrafta güzel bir erkek kuş görüntüsü var ırkıda yerliye çekoslavak hollanda kırmasına benziyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli yorumlarınız benim için çok önemli..an itibariyle kafese yaklaşınca bile kendini ordan oraya atıyor ne yapıcamı şaşırdım..uysal olur yavru olsun dedik böyle oldu :( akıl verin nolur

elinizde birşeyler yedirmeye çalışın ele alışırsa o hareketleri bırakacaktır.

bence normal yenı yuvadan atlamış salmaya gırmış sonra sıze gelmış .ısırmıyorsa elınızden ındırmeyın karanlık ve sıcak yerlerı aralar yavrular kucagınıza alır gıbı yapın o koltuk aranıza gırmeye calışacaktır bu seıklde sıze guven duyabılır

yakalayıp fazla sıkmadan elinize alacaksınız sürekli elinize alacaksınız değilse ele alışmaz

Teşekkür ederim değerli fikrinizi paylaştığınız için ama bu forumdaki bazı arkadaşlar da ele alma sana güvenmez ele alınmaktan nefret eder diyolar...sizin dediğinizi denesem mi acaba..

ele almadan ele nasıl alıştıracaksın

yani demek istediğim avuçlayınca senden soğur dediler de...kendisinin gelmesini bekle yem koy avcuna dediler..aç olduğu halde avcumdaki yeme bakmıyor bile...çırpınıp duruyor :(
aldığım yere gittim az önce en güzel kuşu verdim sana diyor...

kuş güzel ona bişey diyemem ama bazı kuşlar yabani bazılarıda ele yatkın olur çabuk alışır. yabani olan baya bir uğraştırır insanı ele yatkın olan ise hiç zahmet çekmezsin kendiliğinden alışır

Geri götürmek de istemiyorum sevdim kuşu ama bu dediğinizi anlayabilmek için ne kdar süreyle uğraşmalıyım yada uğraşlarım neticesinde olmayacak bu iş demek için ne kadar süre geçmeli sizce..adam değiştiririm diyor

değiştirmeyin ;) ne yapmanız gerekli artık biliyorsunuz cüssesi ırkından geliyor kendimden biliyorum eşinizin gönlü rahat olsun iyi alıştırmalar.

bu arada maşuk çapkından daha büyük cüssesi her ne kadar büyük olsada çapkının öğretmenliğini yapan burdada maşuk.

http://www.youtube.com/watch?v=cuioED2vOYk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence kuşunuz dişi hırçınlığı da tabiki dişi kuş erkeğe göre daha hırçın olur. Şimdi arkadaşlar kuş yavru olduğu için direk ceresi mor gibi duruyor fakat yeni yavrularda cere %100 doğru tahmin vermez. Ancak kuşunuzun vücut yapısı ve kafa şekli kuş bence %95 DİŞİ...

kaç günlüktür tahminen..eğitim hakkında da tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen

Geri