Karadeniz Pet

Yeni yavrunun cinsiyeti ve ırkı hakkında yardım lütfen

• Konbuyu başlatan abdulkadir
  • Başlangıç tarihi
A

abdulkadir

Guest
Geçen hafta aşağıdaki konudaki kuşu almıştım. Erkek demişler di dişi çıkmıştı . Bişey olmaz dedim ama 1 hafta geçmesine rağmen elimden 1 tane bile yem yediremedim biraz ürkek ve yabani çıkmıştı malesef. Yoksa değiştirip yeni yavru almayı düşünmüyordum . Hayırlısı olsun diyelim yeni yavruyada erkek dedi satıcı ama yorumlarınızı bekliyorum iyi akşamlar .

http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/cinsiyet-ve-irk-konusunda-yardim-edermisiniz-16868.html

Selamlar diğer kuşta mavilik azda olsa vardı ama forum sakinleri dişi dediler. Tamamen pembe çere için erkek diyorlar ama bakalım zamanla Gorucez :).

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valla erkekse çok yakışıklı dişiyse çok güzel :). Bakalım biraz büyüsün ele alışsında çok ta sıkıntı değil cinsiyeti .

Büyük ihtimal erkek. Bir de alıştırmak için fikir. Ben kafesi oturma odasına tam koltuğun yanına koydum. İlk geldiğinde kafese koyduğum anda kendini telden tele vuruyodu. Ama devamlı yanı başımızda olunca odaya girip çıkıp oturup kalktıkça alıştı. Aynı günün akşamı elimi kafese sokup elime çıkmasını bekledim. 2 gün aynısını yaptım ve hiç çırpınmadı. 3. gün elimde yemle çıkardım. Biraz yedi sonra uçtu. gittim elimi uzattım geldi. Ve yaklaşık 3 haftadır bende ve elime geliyo. Hatta ben diğer odadayken uçup geldiğinde elimi havaya kaldırmam yeterli direk elime konuyo. Belkide şans bilmiyorum ama daima yanıbaşımda koltuk yüksekliğinde olması belkide alışmasını kolaylaştırdı.

Büyük ihtimal erkek. Bir de alıştırmak için fikir. Ben kafesi oturma odasına tam koltuğun yanına koydum. İlk geldiğinde kafese koyduğum anda kendini telden tele vuruyodu. Ama devamlı yanı başımızda olunca odaya girip çıkıp oturup kalktıkça alıştı. Aynı günün akşamı elimi kafese sokup elime çıkmasını bekledim. 2 gün aynısını yaptım ve hiç çırpınmadı. 3. gün elimde yemle çıkardım. Biraz yedi sonra uçtu. gittim elimi uzattım geldi. Ve yaklaşık 3 haftadır bende ve elime geliyo. Hatta ben diğer odadayken uçup geldiğinde elimi havaya kaldırmam yeterli direk elime konuyo. Belkide şans bilmiyorum ama daima yanıbaşımda koltuk yüksekliğinde olması belkide alışmasını kolaylaştırdı.
Yorum için teşekkür ederim. Bende de şuan aynı pozisyonda . İlk kuş geçmişte belki kötü anısı vardır bilemiyorum ama şimdiki çok sakin uyku modunda sürekli çok küçük olduğundan mi hasta mı bilemedim. 2 güne kendisini belli eder herhalde .Bekleyip Görücez . Hayırlı geceler.

Bu 2 gunluk uyku modu bi firsat aslinda. Elinizi sokun. Parmaginiza konsun 5 dk bekleyin oyle

Sabah elime aldım ve uyudu :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri