petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni yavrunun cinsiyeti ve ırkı hakkında yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve abdulkadir tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. abdulkadir

Geçen hafta aşağıdaki konudaki kuşu almıştım. Erkek demişler di dişi çıkmıştı . Bişey olmaz dedim ama 1 hafta geçmesine rağmen elimden 1 tane bile yem yediremedim biraz ürkek ve yabani çıkmıştı malesef. Yoksa değiştirip yeni yavru almayı düşünmüyordum . Hayırlısı olsun diyelim yeni yavruyada erkek dedi satıcı ama yorumlarınızı bekliyorum iyi akşamlar .

http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/cinsiyet-ve-irk-konusunda-yardim-edermisiniz-16868.html

2. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek yavru kuş

3. Cihan ZALOĞLU

Cihan ZALOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Selamlar,

Kuşunuzun ceresinde hiç mavi ton seçemiyorum. Bu tip ara cere renklerinde dişi çıktığını görüyorum. Bence Maalesef yine dişi :(
    Referans; Serhat Bey'in yazısı Muhabbetkuşunda Cinsiyet Ayrımı

4. abdulkadir

Selamlar diğer kuşta mavilik azda olsa vardı ama forum sakinleri dişi dediler. Tamamen pembe çere için erkek diyorlar ama bakalım zamanla Gorucez :).

#4 abdulkadir, 13 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mart 2014
  5. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Erkek bence de.

6. Muhammed AKKAYA

Muhammed AKKAYA New Member

Beğenileri:
    0
    Biraz zamanı var sanki cinsiyeti hakkında kesin bişey söylemek

7. Bilal ELMAS

erkek gibi duruyor..

8. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Erkek maşallah

9. abdulkadir

Valla erkekse çok yakışıklı dişiyse çok güzel :). Bakalım biraz büyüsün ele alışsında çok ta sıkıntı değil cinsiyeti .

10. Necati ÜNAL

Erkek gibi. Biraz daha büyüsün belli olur.

11. Abdurrahman CENGİZ

erkak yavru bir kuş kırmaya benziyor

12. rock

rock Member

Beğenileri:
    0
    Büyük ihtimal erkek. Bir de alıştırmak için fikir. Ben kafesi oturma odasına tam koltuğun yanına koydum. İlk geldiğinde kafese koyduğum anda kendini telden tele vuruyodu. Ama devamlı yanı başımızda olunca odaya girip çıkıp oturup kalktıkça alıştı. Aynı günün akşamı elimi kafese sokup elime çıkmasını bekledim. 2 gün aynısını yaptım ve hiç çırpınmadı. 3. gün elimde yemle çıkardım. Biraz yedi sonra uçtu. gittim elimi uzattım geldi. Ve yaklaşık 3 haftadır bende ve elime geliyo. Hatta ben diğer odadayken uçup geldiğinde elimi havaya kaldırmam yeterli direk elime konuyo. Belkide şans bilmiyorum ama daima yanıbaşımda koltuk yüksekliğinde olması belkide alışmasını kolaylaştırdı.

13. DEMİRTAŞ aosman

kardeşim erkek bencede ama tabı zaman gerek :)

14. abdulkadir

Yorum için teşekkür ederim. Bende de şuan aynı pozisyonda . İlk kuş geçmişte belki kötü anısı vardır bilemiyorum ama şimdiki çok sakin uyku modunda sürekli çok küçük olduğundan mi hasta mı bilemedim. 2 güne kendisini belli eder herhalde .Bekleyip Görücez . Hayırlı geceler.

15. rock

rock Member

Beğenileri:
    0
    Bu 2 gunluk uyku modu bi firsat aslinda. Elinizi sokun. Parmaginiza konsun 5 dk bekleyin oyle

16. abdulkadir

Sabah elime aldım ve uyudu :)

#16 abdulkadir, 14 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Mart 2014

Sayfayı Paylaş