petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni yeme düşmüş yavruya eş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tr0xt tarafından 26 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    sizce şimdiden Alıp ayrı kafeslerde büyütüp arada bir buluşturup alıştırıp vakti gelince de erkek olanın kafese Alıp yuva taksam olur mu? Hiç değilse alışmış olurlar sizce böyle yapım mi yoksa kuşa 7 Aylık falan olunca mi erkek alim ?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  3. umut aktas
    Gizli

bence dişiyle erkegi küçükken al ama erkek büyük olsun fazlada olmasın ama yinede büyük olması gerekiyor erkegin

4. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    Geçen petshopta Çek kırığı tam Tepeli 40 50 günlük yavruya 70 dedi almadan önce foto atsam o fiyat ederim yardımcı olur musunuz
    Zaten ne alırsam alim benim kuştan 20 gün falan büyük olacak

5. umut aktas
    Gizli

bence 2 3 ay büyük olmasında fayda olucakdır daha bilgili abilerim yorum yaparsa neticeye ullaşırız

6. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    Ama benim bildiğim erkek dişiden zaten daha çabuk kızışıyor o zaman çok büyük olmaz mi

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yavrudan alıp 5 ay besleyip eşe atmak çok çok daha iyidir ki üreticiler bu şekilde yapar genelde. Ama dayanabilecekseniz

8. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    Tabi dayanırım benim için daha iyi olur fazladan kafes De var evde ikisini de eğitirim dişiyi şimdiden ele alıştırdım zaten

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Tepeli fiyatlarından haberim yok. [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] söylesin, o üretiyor.

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Demek istediğim buydu dayanamamanız baştan belli ikisini de salıp eğitmeler falan :)

11. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    Tamamdır hocam çok teşekkür ederim
    Ama direkt atmayacağım ki eşe önce kendi kafeslerinde ayrı besleyip vakti gelince atacam fakat arada bir birbirlerine göstereceğim ki kuş görsünler birbirlerine nasıl davranacaklar alışsınlar sadece insan görmesinler hatta ana babalarını da salarım bunlarla diye düşünüyordum şuan yine yumurtladı ana ama müsait olursa tabi vakti gelince de yuvalık takılıp evin sessiz bir köşesine koyarım olmaz mi böyle

12. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Cekoslavak ve tam tepe yavru kusu 70 tl ye veriyorsa bedava..sen al ben sana 100 vereyim dedigin gibiyse :)

13. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    Bugün uğrayacağım ustam sana akşam fotoğraflarını atarım orda 5 6 tane vardı zaten

14. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Merak ettim kuşları.

15. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Valla dedigim gibi tam tepe cekoslavak boyutu ise hic dusunme hemen al..

16. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0

Ben de yarın bakcam Oğluma eşBenim Maviş de 54 günlük oldu.Ayrı kafeslerde bakmayı düşünüyorum.Maviş i de götürcem.Hangisi ile iyi anlaşırsa artık☺️Üretici arkadaşımın kafesinde 4 tane dişi var.Onlar yaklaşık 2,5-3 aylık.İnşallah bu kadar fark sorun olmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    Beyler bayanlar kuş bugun sabah sebebini bilmediğimiz şekilde öldü ve aç şekilde ölmüş kafeste yerde de yemlikte de yem vardı kum vardı su vardı ama anlamadım gece neşesi yerindeydi yemi de biz verince kırıyordu acaba erken mi ayırdım diye düşünüyorum 33 günlük ayırmıştım Dişi tekrar yumurtladı diye canım çok sıkıldı çok üzüldüm

18. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0

BaşınsağolsunUmarım aynı olayı bir daha yaşamazsınız.

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Çok geçmiş olsun :(

20. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim kısmet değilmiş ilk göz ağrımızdı yavru olarak popo Kısmi renkliydi dışkı Yüzünden yem kırmayı tam öğrenemeyip tüm yutup sindirememiş olabilir halbuki aspur da vardı ya da misafirlerimiz vardı klima çok açamadım uğrayamadım odaya soğuktu birazda Dişi yumurtlayınca bakmayı bıraktılar birkaç kere denememe rağmen inşallah bu yumurtalarım sağlıklı büyür. Kuluçkadan sonra dinlendirmeyi planlıyorum zamanı gelince kafanızı tekrar şişiririm kusuruma bakmayın yazan herkese çok çok teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş