Karadeniz Pet

Yeni Yuvalarına Taşındılar (Bir kaç sorum var)

Volkan VAROL

Yeni Üye
Arkadaşlar klasik petshop kafeslerinden yeni yaptığım pvc kafese geçiş yaptı kuzucuklar.haliyle eskiye göre çok ferah- geniş bir ortamları oldu tünekten tüneğe uçuyorlar o derece :)Yuvalık deliğini kapattım ufak oldukları için.Şimdi bi kaç sorum olucak nacizane.

1.Kafes /tünek düzenim uygun mu?
2.Oda sadece kuşlara ait, arada bir uçurmalı mıyım?
3.Kuzucuklar 3-4 aylık ve birbirlerine yem kusma kaşıma sürekli var çok iyi anlaşıyorlar yuvalığı ne zaman açmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kafes tünek düzeni güzel.
Uçmaları iyi olur.
12 aylıkken üreme öneriliyor.

Son düzenleme:
Kafes düzeni uygun gözüküyor. Yavru oldukları için dışarı çıkmalarında bir sorun olmaz. Büyüyüp ergen olduklarında (yaklaşık 4-5 ay sonra) yavru almak isterseniz dışarı salmazsınız ve yuvalığı açarsınız.

Kafes içine led aydınlatma yapsan iyi olur sanki, karanlık gibi

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafes içine led aydınlatma yapsan iyi olur sanki, karanlık gibi

Aslında led aydınlata yaptım var yani.Akşam saatlerinde böyle oluyor gündüzleri güneş alan bir oda olduğu için kafes karanlık olmuyor yani. Led aydınlatmayı akşamları açsam mı acaba emin olamadım.

Aslında led aydınlata yaptım var yani.Akşam saatlerinde böyle oluyor gündüzleri güneş alan bir oda olduğu için kafes karanlık olmuyor yani. Led aydınlatmayı akşamları açsam mı acaba emin olamadım.
Ustadlar daha iyi bilir, gündüz aydinliksa led aydınlatmaya gerek yok o zaman. Üreticiler akşam belirli saatlere kadar ışık yakiyorlar bence gerek yok ama ben yinede akşam 8 e kadar odanın ışığını açık birakiyorum

Geri