Karadeniz Pet

yeni yuvalık

zafer

Meraklı Üye
arkadaslar yarın kuslarıma yuvalık yapacam
hem bos zamanımı degerlendırmek hemde onlar ıcın bırseyler yapmak ıstıyorum
boyut olarak karar veremedım ama cok farklı olculer var
ayrıca yuvanın ıcıne folluk olması sart mı gazate kum talas saman ne koymam lazım
yardımlarınız ıcın tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:21 --

................................?

20x20x20 ölcülerinde veya bu ölcülere yakın birsey olsa fena olmaz.. icine folluk koyarsanız temizligi kolay olur.. koymak istemiyorsanız gene siz bilirsiniz.. kücük bir yumurta oyugu bırakırsınız ortasında.. üstüne de cok az talaş, tamamdır..

20x20x20 ölcülerinde veya bu ölcülere yakın birsey olsa fena olmaz.. icine folluk koyarsanız temizligi kolay olur.. koymak istemiyorsanız gene siz bilirsiniz.. kücük bir yumurta oyugu bırakırsınız ortasında.. üstüne de cok az talaş, tamamdır..

yumurta oyugu sart mı sadece talas koysam yeterlı olmaz mı
bazı yerlerde gazete parçalarının daha yararlı oldugunu duymustum sız ne dersınız

Gazete parcalarını genelde yuva dısına atıyo kuslar.. istemiyorlar.. Gazete kagıdı bakteri üretebilir bir süre sonra.. siz bilirsiniz.

yumurta oyugu sart mı sadece talas koysam yeterlı olmaz mı
bazı yerlerde gazete parçalarının daha yararlı oldugunu duymustum sız ne dersiniz
Dolu yumurtalardan verim almak istiyorsan oval oyuk şart, hemen hemen hepsi dolu yumurtalardan 1 yavru bile alamazsan üzülürsün sonra, oyuk kısmı yapmak zor, en iyisi plastik folluk, plastik folluğun ölçülerine göre yuva yapmak, kendi yaptığı yuvalar daha çok içine siniyor insanın ama marangozda mdf kestirmek ve parçaları birleştirmek için yapıştırıcı veya zımba gibi malzemeler ile kapı kısmına menteşe takmak gibi şeyler düşünüldüğünde hazır satılan yuvalarla aynı fiyata geliyor.

Son düzenleme:
folluğun içine illede talaş koymak şartmidır zira pek çok yerde talaş filan koymadıklarını gördüm,daha doğrusu talaş koyanlarda folluk kısmı olmayan yuvalıklarda yuvada yumurtanın kaymaması için koyduklarını sanıyorum..

oval şart yumurtayı sabi tutar ve yavruların bacaklarının cap olmamasını önler

eyvallah hocam ben en iyisi once plastık folluk bakayım ona gore olcu belırleyıp oyle yapayım

Geri