petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni yuvalık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve zafer tarafından 26 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    arkadaslar yarın kuslarıma yuvalık yapacam
    hem bos zamanımı degerlendırmek hemde onlar ıcın bırseyler yapmak ıstıyorum
    boyut olarak karar veremedım ama cok farklı olculer var
    ayrıca yuvanın ıcıne folluk olması sart mı gazate kum talas saman ne koymam lazım
    yardımlarınız ıcın tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:21 --

................................?

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    20x20x20 ölcülerinde veya bu ölcülere yakın birsey olsa fena olmaz.. icine folluk koyarsanız temizligi kolay olur.. koymak istemiyorsanız gene siz bilirsiniz.. kücük bir yumurta oyugu bırakırsınız ortasında.. üstüne de cok az talaş, tamamdır..

3. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    yumurta oyugu sart mı sadece talas koysam yeterlı olmaz mı
    bazı yerlerde gazete parçalarının daha yararlı oldugunu duymustum sız ne dersınız

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Gazete parcalarını genelde yuva dısına atıyo kuslar.. istemiyorlar.. Gazete kagıdı bakteri üretebilir bir süre sonra.. siz bilirsiniz.

5. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Dolu yumurtalardan verim almak istiyorsan oval oyuk şart, hemen hemen hepsi dolu yumurtalardan 1 yavru bile alamazsan üzülürsün sonra, oyuk kısmı yapmak zor, en iyisi plastik folluk, plastik folluğun ölçülerine göre yuva yapmak, kendi yaptığı yuvalar daha çok içine siniyor insanın ama marangozda mdf kestirmek ve parçaları birleştirmek için yapıştırıcı veya zımba gibi malzemeler ile kapı kısmına menteşe takmak gibi şeyler düşünüldüğünde hazır satılan yuvalarla aynı fiyata geliyor.

#5 Kaan KARAN, 27 Eylül 2014
    Son düzenleme: 27 Eylül 2014
  6. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    folluğun içine illede talaş koymak şartmidır zira pek çok yerde talaş filan koymadıklarını gördüm,daha doğrusu talaş koyanlarda folluk kısmı olmayan yuvalıklarda yuvada yumurtanın kaymaması için koyduklarını sanıyorum..

7. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    oval şart yumurtayı sabi tutar ve yavruların bacaklarının cap olmamasını önler

8. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    eyvallah hocam ben en iyisi once plastık folluk bakayım ona gore olcu belırleyıp oyle yapayım

Sayfayı Paylaş