Karadeniz Pet

Yeniden Yuvalık ve tatil

• Konbuyu başlatan llua66yzgtll
  • Başlangıç tarihi
L

llua66yzgtll

Guest
yaklaşık bir hafta once bir konu açmıştım kuşum artık yumurtalar üzerinde durmuyor erkekle ilgileniyor diye. Bende yumurtaların çıkış süreleri geçtikten sonra yuvalığı çıkardım. sizce tekrar ne zaman takmalıyım.

2. sorum ise tatil hakkında. Benim tatile gitme gibi bir durumum var. ama evde kuşlarıma bakacak kimse yok :( onlarıda yanımda götürmek zorundayım 5 6 saatlik bir yolculuk. Nasıl yapmalıyım suluk takmamalıyım sanırım çünkü dokülür. peki ne kadarda bir ne kadar mola vermeliyim bunları ve daha fazlasını merak ediyorum. yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum teşekkürler :) :)

Arada mola verip su verebilirsin. Yolculuk esnasında araç içi çok sıcak olursa sıkıntı olabilir.

camlar açmaktanda okrkuyorum ceyran yapar diye nasıl yapmalıyım

Klima varsa acarsin yoksa pencere açık bir şekilde idare edecek. Pencere açık bir şekilde götürmedim hiç. O yüzden emin değilım.

Abi mümkünse kuşların yemlik sayısını artır.suluk sayısını artır yerlere yem dök ve yuvalıgı tak öle tatile çık hem kuşlara eziyet olmaz hemde sana.korkmana gerek yok ben 15 gün bıraktım.Geldiğimde sağ sağlim buldum ama yemini suyunu bol koy.

Yemlik ve suluğu artır ve suluğu kontrol et çatlak vs varmı?

Havanın serin olduğu saatte yola çıkarsan bir şey olmaz bence.

yuvalıgı hiç cıkartmasan da olurdu bence

zaten hali hazırda 2 yemliği var bir tanede sağlam suluğu :) dediğiniz gibi yaparım artık yadaa evi batırmayacaklarını bilsem 1 kavanozu yere dökerim bi tasda su felan koyarımda evi batırırlar malum annemde beni batırır :D gecee yolculugu nasıl olur ki acaba ?

yuvalıgı hiç cıkartmasan da olurdu bence

dişi kuş kuluçkaya yattıgından zayıflıyor azıcık kendine gelsin hareket etsin uçsun diye birde yuvalık çok kötü koku yapıyordu dışarı koydum. Koku gitsin diye bi kaç güne kadar takarım zaten :) birde çok özlemişim elime felan alabiliyorum omzumda geziyor :) özlüyor insan :D

Geri