Karadeniz Pet

Yenilik iyidir:)

Zipmurat

Yeni Üye
Herkeze merhaba arkadaşlar,

İsmim murat yaşım 23, muhabbet kuşu beslemeye 2 ay önce çalıştıgım cafeyr bi muhabbet kuşunun konmasıyla başladı... ailem istanbulda ben denizlide ögrenciyim , şimdilik istanbula geldim, gelirken uçakla kuşlarımıda getirdim. Ancak buldugum kuşun yanına dişiyi daha yeni almışken kuşum kafesin kapagını açmayı ögrenmiş ve bi gün pırrr ben evde yokken gitmiş, neyse gidip yeni bi muhabbet kuşu aldım, dişi çekoslavak erkekse belçika, tabi petshopculardan aldıgım bilgi ile,
Kullandıgım yemler;
Vitavix:) di galiba...
Nijer tohumu
Ve on benzer başka bi çeşit kızıştırıcı adını hatırlamıyorum...
Birde goldenwix kraker...
Yavru almak istiyorum inşallah başarırım.:)
Herkeze hayırlı günler...

Bir sorum olucaktı birisi cevaplarsa çok memnun kalırım.
-Dişi bende 1 aydır var, yeni erkegimi alalı 3 5 gün oldu, forumlardan okudugum konulara dayanarak 2 kafes yapıp erkegi yavruluk olan kafese, dişiyide yavruluk olmayan kafese koydum. Ama, dişi 1 aydır durdugu kafesten çıkıp başka kafese girdi, beni her gördügünde kapıyı açmam için çıldırıyor resmen, kapıyı açar açmaz ise diger kafesin üstüne yada yanına konup kapıya kafa atıyor resmen,:) burda benim. Hatam nedir? Ne yapmam gerek ? Yada yapmam gereken ne var acaba?

Konu baya uzun oldu galiba :) özür dilerim aranızda olmaktan mutluluk duydum:)

Merhaba kaçan kuşunuz adına üzüldüm şuanki kuşlar bi 5 gün kadar ayrı kafeslerde durup birbirlerini gördülerse yeterlidir dişinin diğer kafese konmasına gelicek olursak baya kızışmış bi birleştirin gözlemleyin bakın neler yapıyorlar

Herkeze merhaba arkadaşlar,

İsmim murat yaşım 23, muhabbet kuşu beslemeye 2 ay önce çalıştıgım cafeyr bi muhabbet kuşunun konmasıyla başladı... ailem istanbulda ben denizlide ögrenciyim , şimdilik istanbula geldim, gelirken uçakla kuşlarımıda getirdim. Ancak buldugum kuşun yanına dişiyi daha yeni almışken kuşum kafesin kapagını açmayı ögrenmiş ve bi gün pırrr ben evde yokken gitmiş, neyse gidip yeni bi muhabbet kuşu aldım, dişi çekoslavak erkekse belçika, tabi petshopculardan aldıgım bilgi ile,
Kullandıgım yemler;
Vitavix:) di galiba...
Nijer tohumu
Ve on benzer başka bi çeşit kızıştırıcı adını hatırlamıyorum...
Birde goldenwix kraker...
Yavru almak istiyorum inşallah başarırım.:)
Herkeze hayırlı günler...

Bir sorum olucaktı birisi cevaplarsa çok memnun kalırım.
-Dişi bende 1 aydır var, yeni erkegimi alalı 3 5 gün oldu, forumlardan okudugum konulara dayanarak 2 kafes yapıp erkegi yavruluk olan kafese, dişiyide yavruluk olmayan kafese koydum. Ama, dişi 1 aydır durdugu kafesten çıkıp başka kafese girdi, beni her gördügünde kapıyı açmam için çıldırıyor resmen, kapıyı açar açmaz ise diger kafesin üstüne yada yanına konup kapıya kafa atıyor resmen,:) burda benim. Hatam nedir? Ne yapmam gerek ? Yada yapmam gereken ne var acaba?

Konu baya uzun oldu galiba :) özür dilerim aranızda olmaktan mutluluk duydum:)
Merhabalar yapmanız gereken en önemli şey dışarı salmayı bırakmalısınız ilgiyi kesmelisiniz önce bırakın bir birlerine alışsınlar uzaktan kızışma dönemini tamamlasınlar çifleşmeye hazır hale gelsinler ayrıken siz zırt pırt dışarı saldığınız sürece olmaz bu iş. en az 15 gün ayrı kalmaları lazım sizinde yem ve su dışında ilgilenmemeniz lazım. o aldınız ballı karakerleri kullanmayın kuşlarınız için sağlıksızdır doğal yumurta maması yapmayı tercih edin haftada 2 gün yeterli olacaktır nijer ide fazla vermeyin yemlerinde %2 oranından fazla olmasın

Degerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, anlaşıldıgı üzere hala yanlışlarım mevcutmuş,
Goldenwinx krakeri çıkartıcam..
Nijer tohumu oranı demişsiniz, o zaman tekrar yem olmam gerekicek. Çünkü 500 gramlık yem e 350 400 gramlık nijer tohumu ve 500 gramlık şu diger kızıştırıcı dedigim i komple karıştırdım:(

Mama olarak hangi tarifi tavsiye edersiniz:(?

Degerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, anlaşıldıgı üzere hala yanlışlarım mevcutmuş,
Goldenwinx krakeri çıkartıcam..
Nijer tohumu oranı demişsiniz, o zaman tekrar yem olmam gerekicek. Çünkü 500 gramlık yem e 350 400 gramlık nijer tohumu ve 500 gramlık şu diger kızıştırıcı dedigim i komple karıştırdım:(

Mama olarak hangi tarifi tavsiye edersiniz:(?
forumumuzda bol miktarda mama tarifi var size uygun olanı yapabilirsiniz. o karışımı direk dökün maşallah toplamda yem kızıştırıcıdan daha az olmuş :) kuşu tüye sokar kuş tüy den çıkamaz kaybedersiniz... aşırı e vitamini ve kızıştırıcı kuşu; yağlandırır- tüye sokar- tüyden çıkamaz hale getirir ve acı son...

Yapmayın arkadaşlar:( bu petshopcular yokmu... :( fazla param yokki ama :( napabilirim yardım edin, oturup pirincin taşını ayıklar misali ayıklıcammı şimdi:(

Nijer bir yemlige bir cay kasigi koyabilirsiniz mama olarak cesitli tarifler rivayetler var cok cesitli olmasi elbet iyi olur bazi kuslar secebiliyor deneyin dogru tarifi bulursunuz yumurta bebe biskuvisi tuzsuz etimek nane benim vazgecilmezlerim bunlar oldugu zamsn yiyorlar ekstra yesillikler havuc salatalik kabak pancar vb kullanabilirsiniz ama benimkiler yemiyor deneyerek sevdigi tarifi bulun

Yapmayın arkadaşlar:( bu petshopcular yokmu... :( fazla param yokki ama :( napabilirim yardım edin, oturup pirincin taşını ayıklar misali ayıklıcammı şimdi:(
olacaklarıda yapmanız gerekenleride söyledim gerisi size kalmıs murat bey yakındaysanız yardımcı olurum yeriniz neresi

Şimdi eve gittim , dişi kuş yemligi devirip açılan delikten çıkarak yuvalık olan kafesin üstüne konmuş, gidince farkettim , ben o yemlikleri bilerek sıkıştırmıyodum çıkartırken döküyorum diye, şimdi napmalıyım , bu kadar ileri gidiyor bu kuş:(