Karadeniz Pet

Yeniyim - Bilginize ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan HamzaKaan
  • Başlangıç tarihi
H

HamzaKaan

Guest
Merhaba arkadaşlar..

Hem sitede hem muhabbet kuşu beslemede yeniyim :) 1 hafta öncesine kadar kanarya vardı ama hareketsizliğinden,cana yakın olmayışından sıkıldım ve 1.5 aylık bir muhabbet kuşu aldım.

3-4 gündür elimi sakince kafese sokup parmaklarım üzerine gelmesini bekledim bi kaç kez başarılı oldum.Son 2 gündürde kafesten çıkarıyorum uçuyor odada kafasına göre ama kafese tekrar gitmiyor bir türlü kafesi yanaştırıyorum ona ama yok yine gitmiyor.
Bende mecbur lambayı söndürüp yakalıyorum ve öyle atıyorum kafesin içine.Bu durum kuşta herhangi bir yobazlığa korkuya neden olurmu ? illa onumu bekliycem anlamadım :)

Birde bugün ben işteyken yaramaz kafesi dağıtmış,yemliği felan yere dökmüş gaga taşını da sökmeye çalışıyormuş acaba bunun sebebi nedir? dışarı cıkıp ucmakmı istiyor yoksa başka bi nedenimi var ?

en büyük yanlışı onun aklı ermez dediğin an yapıyorsun çıkarken kafesten çıkıyoda girerkenmi giremiycek maximum 3 saat sonra acıkıp kafese girecek dışarda dursun yanlış biyol izleyerek başlamışşın bendeki bugün 3. günü izle videosunu imzadaki dünkü hali buda az önceki
http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...t-videolar/ben-bu-isi-biliyorum-ya-11484.html

Aslında cıkarkende kendisi cıkmıyor.Ben kafesin kapısını açık bırakıyorum bekliyorum 10-15 dakika geçmesine rağmen cıkmıyor,bende mecbur gidip elimi sakince kafesin içine sokuyorum parmaklarımın üzerine gelmesini bekliyorum.Sonrada kafesten dışarı cıkarıyorum.

Sanırım ortama alışamadı o yüzden cıkmıyor,bu durumda kafesede tekrar kendi kendine döneceğine ihtimal vermediğim için ben kendim yakalayıp kafese koyuyorum :)

Ama cok sukur durum iyi gidiyor mavişimle,cokta yobaz diil hatta dün akşam benim sesimi duyar duymaz ötmeye başladı :) umarım rast gelme mevzusu diildirde sesimi duydugu içindir :D

maşallah umarım kısa sürede istediğin gibi olur sormak istediğin bişey olursa özelden mesaj atabilirsin seve seve yardımcı olurum hocam

maşallah umarım kısa sürede istediğin gibi olur sormak istediğin bişey olursa özelden mesaj atabilirsin seve seve yardımcı olurum hocam

Teşekkür ederim Ustadım cok sağolasın..Garanti kafama takılacak şeyler olacaktır elbet :) o durumda sorarım sana özelden.cok sagol eyvallah.

tüneklerin birini kafesten cıkarp buludugu yere goturun tünege cıkacaktr sonra sakınce urkutmeden kafesın ıcıne sokun kolayca gırecektır

Daha yeni almışsın kardeş neden hemen saldın ki? Biraz bekleseydin. Bence çok zorlama bırak kendi girsin. salarken biraz aç bırak acıkınca girer kafese merak etme.

Geri