Karadeniz Pet

Yeniyim,lutfen yardim...

• Konbuyu başlatan RamizAzeri
  • Başlangıç tarihi
R

RamizAzeri

Guest
Merhaba abiler ve arkadaslar.Ben Azeriyim,internetde bilgilenmek icin girdim ve burasi cok iyiymis.Ben 14yildir kanarya besliyorum.her yilda 8-10 ciftimden hepsinden kolaylikla yavru aliyorum.iki ay once arkadasimda muhabbet kusunun yavruladigini gordum.Cok hosuma gitti.bende uretmeye karar verdim.bir cift aldim.Salmalari cok genis.Aldigim magazada ikisi bir kafesteydi,yuvadaydi ikiside(girip cikiyorlardi),bu ayin 6si aldim,ama eve getirdigim gunden beri yuvaya bir kere bile girmediler.Erkek surekli disiyi besliyor.Diside anlasiyor.Gelki erkek ayagini disinin sirtina koydukda disi saldiriyor.daha bir ciftdimiyse 14u aldim.sabahi gun sabah sekizde bakiyim dedim.yeni getirdiklerim ciftlesiyor(bu pazar).Bir kac kere,dunde gordum.Disi ciftlesdikden sonra 5dakikalikda olsa yuvaya giriyordu,ama yuvanin agzi kucuk oldugundan babam buyuyun koymus.Disinin kanatlari kuyruguyla ayni cizgide ve halsiz.Sorumsa
1.Birinci ciftimdeki disi ne zaman son noktadaki tavrindan vaz gecer,
2.İkinci ciftimin yumurtasi ne zaman gelir,(ben ilk ciftlesmeni bu ayin 15i gordum)
3.İkinci ciftimdeki disinin yumurtasi geliyorsa yuvaya girecekmi elinde sonunda,
Kafanizi yordum,abilerim sorularimi cevaplarsaniz cok mutlu olurum.Sizin ulkede hayvanlari ilgi cok ozel.Bizdeyse para icin ilgi yalnizca . :(

1. Birinci çiftinizi hazır çift aldıysanız yer değişikliği nedeniyle yuvaya ilk başta ilgi göstermez zamanla alışır bu arada kızıştırabilirsiniz.
2. Muhabbet kuşlarında çiftleşmeden sonraki 7-10 gün arası yumurta gelmeye başlar
3. Babanızın yuvanın deliğini büyüttüğünü belirtmissiniz bu yanlış bir durum çünkü dişi kendini eski halıne göre ayarlamıştır. İnşallah yuvaya yumurtalarını bırakır

Bunlar benim fikrim daha çok bilgisi olan üstadlarımda yardımcı olacaktır.

1. Birinci çiftinizi hazır çift aldıysanız yer değişikliği nedeniyle yuvaya ilk başta ilgi göstermez zamanla alışır bu arada kızıştırabilirsiniz.
2. Muhabbet kuşlarında çiftleşmeden sonraki 7-10 gün arası yumurta gelmeye başlar
3. Babanızın yuvanın deliğini büyüttüğünü belirtmissiniz bu yanlış bir durum çünkü dişi kendini eski halıne göre ayarlamıştır. İnşallah yuvaya yumurtalarını bırakır

Bunlar benim fikrim daha çok bilgisi olan üstadlarımda yardımcı olacaktır.

tesekkur bilgilerininz icinçBabam yen yuva koymus.

Gerekli bilgiyi arkadaş vermiş. Birde foto paylaşın güzelleri görelim :)

svn7d.jpg

Geri