Karadeniz Pet

Yer Hakkinda Yardim

• Konbuyu başlatan Bulut YILDIZ
  • Başlangıç tarihi
B

Bulut YILDIZ

Guest
Ben kuslarimi sessiz bir odada koydum aldigimdan belli.Yani 2-3 aydan belli cok sessiz ve durgunlar ama odama biri girip beninle konustugunda hemen opusmeler basliyor birbiriyle ilgileniyorlar ayni sekilde Tvnin sesinin duydugundada oyle yapiyorlar ben ciftimi Salonda vitrinin ustune koymayi dusunuyorum Tv li oda hem bizim akrabamizda da ayni oyle olmus Salona asmislar 1.5-2 ay sonra yavru almislar sizede sormak istedim salona koyacagim bi sorun olurmu ve vitrinin ustunemi koyayim yoksa sehpa nin uatunemi koyayim sehpanin boyu 1 metre var .Bu arada kuslarim bana alistigi icin vazgectim satistan :) Ayrica tuy dokumunde kuslara neler verebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yüksek olan yer her zman iyidir,kuş tüyde iken b vitamini takviyesi etkilidir.nijer vermeyiniz

Tesekkurler nijer vermiyorum zaten eskiden veriyordum herhalde nijer soktu tuye neyse vitrinde biraz fazla yuksek sorun olmazmi? Bana sehpa birazdaha iyi geldi

muhabbet kuşları yanlızlıktan hoşlanmaz hele sahibine alışık birkuşsa sessiz sedasız bir odaya almakdoğru olmazkuşunuzu kaybetme riski artar çoklu kuşlar ayrı biryerde olur

sizinkine benzer bir durumdaydı bizim kuşlar. aldığımız günden itibaren yani 4 ay kadar sessiz sakin odadalardı. yine aynı odada 4 ayın sonunda sabahtan akşama kadar tv vs sesi konuşma vs sesleri olmasının ardından 1 ay içinde yumurta geldi. bu arada bahsettiğim sessiz dönemde yavru almak adına kızıştırıcı yemler vs verildi ancak olmadı. 4 ayın sonunda yani sesli ortama maruz kaldıklarında kızıştırmak için herhangi ek bir şey verilmedi. her kuş aynı mıdır bilemiyorum ama bizimkiler kalabalık ve sesli ortamda daha verimli oldular.

sizinkine benzer bir durumdaydı bizim kuşlar. aldığımız günden itibaren yani 4 ay kadar sessiz sakin odadalardı. yine aynı odada 4 ayın sonunda sabahtan akşama kadar tv vs sesi konuşma vs sesleri olmasının ardından 1 ay içinde yumurta geldi. bu arada bahsettiğim sessiz dönemde yavru almak adına kızıştırıcı yemler vs verildi ancak olmadı. 4 ayın sonunda yani sesli ortama maruz kaldıklarında kızıştırmak için herhangi ek bir şey verilmedi. her kuş aynı mıdır bilemiyorum ama bizimkiler kalabalık ve sesli ortamda daha verimli oldular.
4 ayin sonunda derken Salonami yani Tvli odaya tasidiktan sonrami yumurtladi ve yeni odada yuksek biyeremi koydunuz hic ilgilendinizmi anlatirmisiniz? BENDE Eve gidice koyacagim salona sizinkilerden sonra :)

4 ayin sonunda derken Salonami yani Tvli odaya tasidiktan sonrami yumurtladi ve yeni odada yuksek biyeremi koydunuz hic ilgilendinizmi anlatirmisiniz? BENDE Eve gidice koyacagim salona sizinkilerden sonra :)

zaten hep salondalardı ama kullanmıyorduk 4 ayın sonunda biz salona geçtik çok sesli, gürültülü bir ortamda olduklarının akabinde de 1 ay içinde yumurtladı. sessiz ortamlarındayken dediğim gibi yumurtlasın diye uğraştık kızıştırıcı yem vs verdik ama olmadı. biz umudumuzu kesip kuşlarla ilgilenince 1 ay olmadan ilk yumurtayı gördük. ha şunu da belirtmek isterim sessiz ortamdalarken yemi suyu temizliği düzenli yapılmıyordu. ama sesli ortamdalarken yemi suyu her gün tazelendi kafes temizliğine çok dikkat edildi. kafesin yeri de 1m yüksekliğinde ancadır. yani doğru olan bakımda ikinci seçenekmiş.

şimdi ben bunları yazdım ama her kuş aynı olmayabilir ki bende acemi bir hobici olarak yanlış bilgi vermekte istemem. ama bizimkilere iyi gelen sesli bir ortam, düzenli sağlıklı bir bakım ve çokça onlara değer verdiğimizi hissettirmek oldu.

umarım sizde sizin için uygun olan en doğru yolu bulursunuz ve o minik yumurtalara-yavrulara kavuşursunuz. kolay gelsin.

Insallah bulurum vitrinin ustunemi koysam sehpanin ustunemi anlamadim napsam acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:48 --

Hangi yer daha iyi olur arkadaslar yardimin lazim ustalar
d47e2d2fbb41710eb486dcd9f005f193.jpg

44927ac385414c5530d915f5bad5808e.jpg

Geri