Karadeniz Pet

Yer sorunu

• Konbuyu başlatan M.Halik Kara
  • Başlangıç tarihi
M

M.Halik Kara

Guest
Arkadaşlar hobi olarak yıllardır 1 çift olarak kuş üretiyorum yeni takım kuracağım yani 2 çifte çıkmış olacak elimde bir damızlık dişi var yanına erkek kuş alacağım yalnız çoğu evde olduğu gibi yer problemi var.Şuan ki takımım salonda duvarın bir köşesinde asılı ona da zor izin veriliyor zaten,kuşun etrafı fazla pisletmesi sorun oluyor.Duvarda bir kafeslik boş yer var kafesi oraya koymayı planlıyorum sorun olur mu kafeslerin yan yana olmaları

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yan yana koyarsanda araya bölme yapıp birbirlerini görmelerini engellersen hem çok ses olmaz hemde birbirlerini etkilemezler. Hijyen açısından tül kullanabilirsiniz.

Ben de kapalı balkonda yükseğe kafesleri altlı üstlü koymayı düşünüyorum. Yazın sıcak olur diye de tereddüt etmiyor değilim. Balkon sadece akşam gün batarken güneş alıyor ama bakalım ne olacak. Eğer kapalı balkon filan varsa sen de bu şekilde düşünebilirsin. Tabi benim düşüncem çok sağlıklı mı onu da bilmiyorum.

Yan yana koyarsanda araya bölme yapıp birbirlerini görmelerini engellersen hem çok ses olmaz hemde birbirlerini etkilemezler. Hijyen açısından tül kullanabilirsiniz.

Tül kullanıyorum yinede dökülen dökülüyor.Ses önemli değil birbirlerini kesin etkilerler mi acaba bölme şansım pek yok duvara asacağımdan dolayı kafesi

Sesten dolayı sıkıntı olmaz derseniz birbirlerini görmeleri pek sıkıntı olmaz ama arada bölme olsa daha iyi olur.

Geri