Karadeniz Pet

Yere yem koymayi ne zaman birakmaliyim?

BERK COSKUN

Meraklı Üye
Kusumuz 50 gunluk oldu neredeyse. 10 gundur bizimle beraber. Yavru oldugundan dolayi yere yem koyuyoruz. Ancak eve tam anlamiyla uyum sgaladi kafes icindede cok hareketli. Disari cikmak istediginde kafesin icinde kanatlarini cirpiyor ve etrafa yem saciyor. Tülleri nekadar yukari ceksemde onleyemedim bunu. Yere yem koymayi birakmalimiyim artik? Kusum tuneklerde ve tellerde rahat hareket ediyor artik. Birde nasil gorunuyor durumu yorum istiyorum tesekkurler :)
G5JM9V.jpg

7PLbv5.jpg

Son düzenleme:
Tüneklerde rahat hareket ediyorsa yere yem koymanıza gerek yok.

Tüneklerde rahat hareket ediyorsa yere yem koymanıza gerek yok.

Yerden tüneğe zıplarken biraz zorlanıyo ama çıkabiliyo tüneklere , kafesin en üst kısmına vs... tellerindende geçebiliyor

Yere koyduğunuz yemleri kırmaya başladığı zaman (kabuklarından kırmaya başladığı anlaşılır) bırakabilirsiniz. 50 günlük kuş rahat rahat yem kırabilir.

Yere koyduğunuz yemleri kırmaya başladığı zaman (kabuklarından kırmaya başladığı anlaşılır) bırakabilirsiniz. 50 günlük kuş rahat rahat yem kırabilir.

Tabiki kırıyor yerdeki yemleri silip süpürüyor :)

Tünektede durabildiğine göre vakti gelmiş yemleri kaldırmanın.

Maşallah keyfi de sağlığı da yerinde gibi. Ömrü uzun olsun İnşallah.

Maşallah keyfi de sağlığı da yerinde gibi. Ömrü uzun olsun İnşallah.

Abi birde banyo eğitimi nasıl yapıcaz :) Geldiğimden beri hiç yıkamadım. Gagasının altı turunculaştı ayrıca kanatlarındada kararma var biraz siyahlaşmış. 50 Günlük yıkamak için erken mi? Banyoluk var bende takmalımıyım nasıl yapayım?

Abi birde banyo eğitimi nasıl yapıcaz :) Geldiğimden beri hiç yıkamadım. Gagasının altı turunculaştı ayrıca kanatlarındada kararma var biraz siyahlaşmış. 50 Günlük yıkamak için erken mi? Banyoluk var bende takmalımıyım nasıl yapayım?

Ortam sıcak ve hava akımı yoksa banyo sorun olmaz. İhtiyaçları varsa banyoluğu taktığınızda kendileri girip temizlenirler.

Ortam sıcak ve hava akımı yoksa banyo sorun olmaz. İhtiyaçları varsa banyoluğu taktığınızda kendileri girip temizlenirler.

Evde petekler yanıyor abi, ortam sıcak banyoyu yaptırırken banyoyuda ısıtırım yıkarım sorun değil ama banyoluğumu koysam diye düşünüyorum. Banyoluğu koyarsam %99 ihtimalle içine girmeyecek girse bile kendini ne kadar temizleyebilirki? Kanatlarının uçları kararmış. gaga altındaki tüyler turuncu oldu havuç sevdası yüzüne :)

Evde petekler yanıyor abi, ortam sıcak banyoyu yaptırırken banyoyuda ısıtırım yıkarım sorun değil ama banyoluğumu koysam diye düşünüyorum. Banyoluğu koyarsam %99 ihtimalle içine girmeyecek girse bile kendini ne kadar temizleyebilirki? Kanatlarının uçları kararmış. gaga altındaki tüyler turuncu oldu havuç sevdası yüzüne :)

Siz müdahale etmeyin bence.Banyo ihtiyacı varsa yapar,kendi kendini temizler merak etmeyin.Teşvik etmek için banyoluğa yeşillik veya sevdiği bir oyuncağı koyabilirsiniz. Banyo yaptırmak için veya gaga altındakileri temizlemek için avuçlamak doğru olmayacaktır.

Berk sen istiyorsan tak banyoluğu. Eğer yıkanmak isterse girecektir. Yem konusuna gelince de yere yem koymayı bırak. Tüneklerden alttaki yemliğe yakın olsun. O zaten acıkınca yiyecektir.

rR4M91.jpg

Hadi hayirlisi... :)

Geri