petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yerli - Jumbo çift yapmak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gokay Akgul tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Gokay Akgul

Merhabalar hepinize ileride benim yerli yavruya jumbo bir arkadaş almayı düşündüm ama şöyle bi soru geldi aklıma . -Jumbo erkek & yerli dişi mi ? yoksa Jumbo dişi & yerli erkek mi daha uygun çift olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim:)

2. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bana kalırsa jumbo dişi yerli erkek :)

3. Gokay Akgul

benimde aklımda o var ama şey çiftleşme de problem olmasın :D yerli ufak kalır gibime geldi. Öte yandan jumbo dişi olursa yumurtalar daha büyük olur ve dolayısıyla yavrular da iri olur değil mi :)

4. Özgür+

Özgür+ Guest

aynısına benzer bir konu da ben açmıştım . gelen cevaplar şu şekilde oldu .

yerli erkeğin jumbo dişiye üstünlük kurması zormuş . jumbo erkeğin yerli dişiye üstünlük kurması kolaymış :)

5. Gokay Akgul

Anladım usta çok sağol :) bizimki erkek çıkarsa ben onu maço yetiştiririm üstünlük kurar bi şekilde :D dişi olursa vay halimize :)

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    İri kuş istiyorsan, dişiyi jumbo seçmelisin.
    Olacak olduktan sonra klasik laf var ya..

7. Özgür+

Özgür+ Guest

iyide yerli erkekle jumbo dişi çiftleşmesi zor olmaz mı :D şimdi bende yerli erkek var yanına jumbo dişi alsam erkeğin gücü yetermi jumboya ? :D

8. Gokay Akgul

haklısın Levent abi :) bir kaç ay sonra cinsiyeti kesinleşir. Eğer sen de jumbo yavru satarsan senden almak isterim. seni heyecanla takip ediyorum zaten idol oldun benim için :)

9. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Ben birkaç çiftimde denedim o işi ama dişi erkekden iri olunca çiftleşme malesef olmadı.

10. Gokay Akgul

haklısın az önce kendi üretim yapıp satan bi petshopa gittim adam da dediki dişinin daha küçük olması lazım. hatta örnek bile gösterdi kendi çiftlerinden

11. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Mantıklı değil jumbo ile yerliyi çiftleştirmek.

12. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam en iyisi bekle çift jumbo al :)

13. Gokay Akgul

şartların elverdiği kadar alıp büyütebiliyoruz ustam o yüzden yoksa bizde 1 çift almasını biliriz ama malum öğrenci adamız :)

14. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Jumboya yazık olur. İri bir çift al veya jumbo yerine 1 çift ingiliz al veya ingiliz ile çek al daha iyi.

15. Gokay Akgul

Eyvallah usta. :) çek düşünüyorum. Olabilir yani ileride

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kardeş dişi jumbo olursa yerli erkeği yanına bile yaklaştırmaz :) bende jumbo erkek-yerli dişi var gayet iri yavu verdi hepsini büyüttü şimdi yne yumurtladı

17. Gokay Akgul

Eyvallah sağol usta bakalım kısmet bizim yavrunun cinsiyeti ne olacak :)

Sayfayı Paylaş