Karadeniz Pet

Yerli, Yabani, Çekostavak farkeder mi?

gurcan38

Meraklı Üye
arkadaşlar ben çok iyi muhabbet kuşu bakarım. yani geçmişte çok baktım kuş üreticisi dayım vardı ondan alırdım güzel kuşların yavrularını verirdi çocuk gibi eğitirdim 15 yıldır bakmıyordum çocuğum gibi yanımdan ayrılmayan kuşumu yanlışlıkla basıp öldürdüğm için en son. yavru çift alayım dedim eşleşsinler yavrusunu alırım onlarıda veririm tek kuş bakarım niyetimdeydim. sıradan bir pet shoptan aldım yavru 2 tane. önce araları çok iyiydi ama büyüdükçe dişi çok huysuzlanmaya başladı erkeği tersliyor gagalıyor yanına yaklaştırtmıyordu. geçen hafta hırçın dişi kanatlarını yolmuş strese girmiş yada eşinden memnun değil. bende onlardan memnun değilim yabaniler suyunu yemini değiştirmek istesem bile patır patır kafeste ordan oraya atlayıp duruyorlar. halbuki elime alıp seviyorum onları omuzuma alıyorum hiç alışmadılar. dişi kendini yolduktan sonra 1 hafta ilgilendim şuan durumu iyi eskiye döndü ama dişinden kaynaklı çifteşmediklerini düşünüyorum erkek istekli üstüne çıkmaya çalışıyor ama dişi gagalıyor. yuvalığı vardı çıkarttım yuvalığını sıradan duruyor. acaba dişiyi değiştirtsem mi diyorum yoksa ikisinide vereyim paraya kıyıp iki tane çekostovak cins mi alsam yabani bunlar sanırım siz ne dersiniz .??

u60s.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dişi çok kızmış sen yuvalığı tak onları kendi hallerine bırak, küçükken eğitemedikten sonra bu kuşlar yabani olur

dişi yumurlamay can atıyor suan biraz daha deneyin yuvalıgı takıp olmazsa eş degistirin ama erkegin fotosunu atın ona göre hangisini degiştirmende fayda var söyleyelim ve onları rhat bırak bi süre farklı odada takılsınlar bir 2 ay bence yumurtlarlar mam kemik kenvir nijer ve multi vitamin verebilirsin

instagramdan çektiğim bir fotoğrafım var yanımda renkle oynamıştım biraz ama rengi belli oluyor gagasının. 2 ay önce çekildi bu fotoğraf yıkamıştım onları o yüzden kabarıklar :)

birde buna bakın isterseniz.

du87.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dişi yumurlamay can atıyor suan biraz daha deneyin yuvalıgı takıp olmazsa eş degistirin ama erkegin fotosunu atın ona göre hangisini degiştirmende fayda var söyleyelim ve onları rhat bırak bi süre farklı odada takılsınlar bir 2 ay bence yumurtlarlar mam kemik kenvir nijer ve multi vitamin verebilirsin

muhabbet kuşları kenevir yemez, sen onları yüksek bir yere as bittikçe yemini suyunu tazele fazla rahatsız etme gerisi gelir, kanlı bir şekilde kavga etmedikten sonra birbirleriyle anlaşırlar.

ben yaklaşık 3 aydır ayrı odada tutuyorum onları. erkeğe izin vermiyor dişiyi yuvayı tanısın diye içine bıraktım birkere hemen içinden çıktı korttu :(

üstüne ince bir tül örteyim mi? karanlıkta kalmak onlar için iyimi kötümü ?

muhabbet kuşları kenevir yemez, sen onları yüksek bir yere as bittikçe yemini suyunu tazele fazla rahatsız etme gerisi gelir, kanlı bir şekilde kavga etmedikten sonra birbirleriyle anlaşırlar.

valla üstad bir baktım kafesinin tülü kan olmuş. bir baktım dişiye sağ kanadı kanlı yolmuş kendi kendini. dışarı çakırttım erkek deli gibi uçmaya başladı elime gelmezler normalde dişiyi aldım kanadını temizlerken erkek deli gibi uçarak elime geldi yanında oldu seviyorlar birbirlerini diyorum ama dişi çok fena 2 gün geçti kendine geldi yine aynı şekilde hırr gürr yaklaştırmıyor erkeği yanına kıyamıyorumda vermeye o kadar baktım.

ben yaklaşık 3 aydır ayrı odada tutuyorum onları. erkeğe izin vermiyor dişiyi yuvayı tanısın diye içine bıraktım birkere hemen içinden çıktı korttu :(

üstüne ince bir tül örteyim mi? karanlıkta kalmak onlar için iyimi kötümü ?

hayır birşey örtme, kuşları strese sokarsın sana dediğimi yap yüksek bir yere as kafesi, ne kadar yüksek o kadar hakimiyet duygusu,

hayır birşey örtme, kuşları strese sokarsın sana dediğimi yap yüksek bir yere as kafesi, ne kadar yüksek o kadar hakimiyet duygusu,

tamam üstad bugün asacağım. ben yere yakın koyuyorum acaba ondan mı? vitamin olarak ne vereyim ayda bir sularına limon damlatıyorum başka ne yapayım hazır ne alayım ? 2 günde bir marul veriyourm çıtır çıtır yiyorlar ama meyve yediremedim daha hiç yaklaşmıyorlar meyveye.

kenevir yer niye yemesin ekek de kızışmış halde sen onu yuvaya kendin flan sokmaya calısma onları yaparsan hiç yumurtlamz bırak zamanı gelince kendi girip cıkar yuvaya ama olmazsa birinden birini degiştir ikiside iyi oldugundan sunu degisrtir diyemiyorum ama bence dişiyi ver ekegin yanına biraz daha ondan ufak dişi al bence sendeki dişi aynı yastalr die erkegi istemiyo olabilir bazı dişi muhabbet kusları erkegini büyük olmasını ister ama bence ilk yapıcagınız iş sabırla beklemek olmazsa 2. olasılıgı dedigimi yapın

kenevir yer niye yemesin ekek de kızışmış halde sen onu yuvaya kendin flan sokmaya calısma onları yaparsan hiç yumurtlamz bırak zamanı gelince kendi girip cıkar yuvaya ama olmazsa birinden birini degiştir ikiside iyi oldugundan sunu degisrtir diyemiyorum ama bence dişiyi ver ekegin yanına biraz daha ondan ufak dişi al bence sendeki dişi aynı yastalr die erkegi istemiyo olabilir bazı dişi muhabbet kusları erkegini büyük olmasını ister ama bence ilk yapıcagınız iş sabırla beklemek olmazsa 2. olasılıgı dedigimi yapın

Şubat ayında 2 aylıktı aldığımda ikiside farklı kafeslerden aldım ama aynı dönem üretimi olabilir bıraz bekleyeyım olöadı buyuk bır erkek ve kucuk bır dısı baska alırım eş değitirttiririm

Teşekkürler

tamam üstad bugün asacağım. ben yere yakın koyuyorum acaba ondan mı? vitamin olarak ne vereyim ayda bir sularına limon damlatıyorum başka ne yapayım hazır ne alayım ? 2 günde bir marul veriyourm çıtır çıtır yiyorlar ama meyve yediremedim daha hiç yaklaşmıyorlar meyveye.

yere yakın olmasından yapar,sitede mama tarifleri var haftada 1 kere mama ver haftada 1 kere de vitaform adlı vitamin+antibiyotik tozu mercimek tanesi kadar suluklarına koy 2 gün sulukta kalsın sonra değiştir, marulu verebilirsin ama meyveyi pek yemezler.

yanlış anlama tartışma amaçlı söylemiyorum, ben üreticiyim yaklaşık 30tane kuşum var, benim kuşlar yemiyor, diğer üretici arkadaşların kuşlarıda yemiyor,senin kuşlar yiyorsa afiyet olsun, kenevir kanarya yemidir, benim kanaryalarımda var onlar afiyetle yiyor, geçen gün arkadaşın birine yine başka biri muhabbet kuşu için kenevir yer al demiş oda 1 kilo almış bana dert yanıyordu keneviri yemiyor napacam ben bu keneviri diye.

yemin arasına katsın 1 2cay kasıgı olmadı nijer tohumu ve özel toz vs kızıştırıcılar var bazı muhabbet kuscularda

Yuvalığı çıkarmanız hata olmuş. Yuvalığı takın kuşları yüksek bir yere asın ve sabredin. Baktınız kavgalar şiddetlenmeye başladı çiftlerden birini değiştirin...

Yuvalığı çıkarmanız hata olmuş. Yuvalığı takın kuşları yüksek bir yere asın ve sabredin. Baktınız kavgalar şiddetlenmeye başladı çiftlerden birini değiştirin...

size birşey soracağım. yuvalık takmadan çiftleşirlerse yumurtayı kafesemi bırakıyor veya yumurtlamadan önce yuvalığı çıkarttık farketmeden. kuş yuvadan korkarmı acaba arkasını biraz açıkmı tutmalıyım ışık girsin biraz içeri içini görsün. altına kum dökeyim mi dökmeyin diyorlar genellikle

kuşlar yuvalık olmadan çiftleşmez,kesinlikle yuvalığın arkasını açma yuvalığa girmez,kum dökmenede gerek yok,

Yuvalık takmadan çiftleşmezler. Yuvalığı takın dişi zamanla ilgilenmeye başlar. Yuvalığın arkasını açmanıza gerek yok. Kumdan ziyade talaş öneriliyor ama o da bu sıcaklarda yavru olursa parazit yapabilir. İyisi mi şimdilik birşey koymayın.

Sen yuvalıgı tak nijer ver birazda bence gerisi hallolur hiç bakma ilgilenme yemine suyuna dikkat et bence yeter bu kadar :)

Arkadaşlar kuşları yüksek biryere bıraktım kendi hallerine yuvalığı tekrar taktım. Yine arada atışmaları oluyor ama farkettim ki yuvalığın kenarını gagasıyla oyarak içine talaş bırakıyor bende dün tahtayı oyarak çok az talaş oluşturdum. sıkıntı olurmu çok az yeterlimi yoksa tabanı olduğu gibi talaşla oluşturayım mı? sanırım talaş istiyorlar

Geri