Karadeniz Pet

Yeşil dışkı yaşına göre zayıflık yem kusma

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
tahmini yaşı 2.5 yıl oldu hafif zayım kuru yem çıkartma tıs tıs kusuyor? ne yapmam lazım

97hb_s5Ch1ixJ9LfKgVWQK0mowbcP2R8xTodhNhjmzyVchQyC4iINl0bECksVZ98t8AdGXbk70H83vRQ3olXWWohkt-xUq0H1yJ1Hdo_wYqIpt316aYdH-bPcNfPF9oGutAmZ8GF6ND5ePIDHQFzS1-hCJxgT2yIBcBxi3ltxD71hle_iAXTOr7ncPHA1HTffiyzdamwAfh1wOx5t4JJDSfgSR_fMD-DY7xhaRoPlPikw8y8A9f051FnFXEjCOVWx26SmXDFyu-Nmyk8KOB-LEJOImPxQdcGsxx7G_liEZwK9nIOFH_WQvGVGddAMoGHtlo1mMkUmNXRYQStsBLdi_C4WDK6tWUMorFWk5a4uBjW2x0ZSss02dhdKn_-k5GtSD0jcbGci6g5rctmAUrToffOMom6MKC4s-hOpuaM0xh5YKH2tCGJ9NTcTLLZOo41DRd8gwtmEbI4bVL8nTo12mXIsO2CMcRZQbI3urWCfEei7JKHtTkmLVgkaMWFCCErJJQHz1-htlDQ9oHC_71EnbvODcS0h3pzN1_EiEo9dimZba6gIxpRlUt6lp8POn8llIWskIF2aRIyX67-IjtOj3AG4ziT_jq2_jKuytdcHWtcfhKslGApekEL=w1689-h950-no

Ne kadar zamandır dışkısı bu şekilde. Kuşun da farklı açılardan yakından ve net birkaç fotoğrafını koyabilir misiniz? @Selçuk YÜKSEL hocam müsait olduğunda yardımcı olacaktır.

[

tahmini 1 sene kadar var yani mantar ilacı vs kullandık geçmedi.

Son düzenleme:
Parazit için avimec veya vilmectin kullandınız mı? Fotoğraftan sanki bir duruş bozukluğu var gibi geldi. Hep mi bu şekildeydi yoksa yeni mi oldu?

Parazit için avimec veya vilmectin kullandınız mı? Fotoğraftan sanki bir duruş bozukluğu var gibi geldi. Hep mi bu şekildeydi yoksa yeni mi oldu?

daha öncedende vardı ama duruşu için isterseniz bi kac fotoğraf daha atabilirim aşırı derecede kaşınma var

avimec hiç kullanmadım 1 yıl önce vilmectin almıstım evde duruyor öylşe

Son resimde düzgün duruyor. Herhalde ilkinde öyle denk geldi. Talimatlara göre Vilmectin kullanın bence.

Vilmectin çok güçlü bir ilaçtır. Ensesine bir damla damlatılarak kullanıyoruz. Bunun için bir damlalık kullanmanızı tavsiye ederim çünkü etken maddesi güçlü olduğu için aşırı kullanım durumunda zararı olabilir. Eğer ensesine damlatma konusunda sıkıntı yaşarsanız aynı miktarda karnına da uygulayabilirsiniz. Kullanım amacı ise, iç ve dış parazitlerden kurtulmaktır. Hem kaşınma hem de ishalden bahsettiniz. Kuşu elinize alıp kursağını kontrol edin ve göğsüne de bakın. Göğsünde jilet gibi sivrileşmeye başlamış ise sıkıntı büyük olabilir.

Vilmectin çok güçlü bir ilaçtır. Ensesine bir damla damlatılarak kullanıyoruz. Bunun için bir damlalık kullanmanızı tavsiye ederim çünkü etken maddesi güçlü olduğu için aşırı kullanım durumunda zararı olabilir. Eğer ensesine damlatma konusunda sıkıntı yaşarsanız aynı miktarda karnına da uygulayabilirsiniz. Kullanım amacı ise, iç ve dış parazitlerden kurtulmaktır. Hem kaşınma hem de ishalden bahsettiniz. Kuşu elinize alıp kursağını kontrol edin ve göğsüne de bakın. Göğsünde jilet gibi sivrileşmeye başlamış ise sıkıntı büyük olabilir.

,

vilmectini hemen uyguluyorum göğüsüne baktım sivrileşme gelmedi elime? kaç gün uylucam bu tedaviyi sonuç için çünki adam akıllı kuşu bi düzeltemedik

Bu arada söylemeyi unuttum, son kullanma tarihine baktınız mı? Bir de enseye olsun karnına olsun, deriye uygulanması gereken bir ilaç. Kullanırken kuşun tüylerine üflerken derisine temas edecek şekilde bir damla damlatın. Yanınızda başka birinin yardımını alabilirseniz daha iyi olur. Bir kuşu tutarken diğeri damlatır. Normal kullanım şekli, üç haftada bir, bir damla şeklinde 3 defa kullanılması.

Bu arada söylemeyi unuttum, son kullanma tarihine baktınız mı? Bir de enseye olsun karnına olsun, deriye uygulanması gereken bir ilaç. Kullanırken kuşun tüylerine üflerken derisine temas edecek şekilde bir damla damlatın. Yanınızda başka birinin yardımını alabilirseniz daha iyi olur. Bir kuşu tutarken diğeri damlatır. Normal kullanım şekli, üç haftada bir, bir damla şeklinde 3 defa kullanılması.

ürün skt tarihi geçmiş yarın gidip ezcaneden 1 tane alıyım deriyi temas etmesi lazım

kuş evde uçarken nefes nefese kalıyr ev aşırı sıcak biraz ondan kaynaklı olabilirmi

Sadece sıcaktan ishal ve kaşınma olmaz sanırım. Banyoluğu var mı hiç içine giriyor mu bu sıralar. Sirkeli su yapıp banyoluğuna koyabilirsiniz bugün için ya da spreyle bir miktar üzerine sıkabilirsiniz.

Sadece sıcaktan ishal ve kaşınma olmaz sanırım. Banyoluğu var mı hiç içine giriyor mu bu sıralar. Sirkeli su yapıp banyoluğuna koyabilirsiniz bugün için ya da spreyle bir miktar üzerine sıkabilirsiniz.

banyoluğa girmiyor ama fıs fıs spreye az sirke koyup deniycem.

Yakınınızda petshop ya da veteriner varsa bence hemen gidip avimec veya vilmectin temin edip kullanın

Hocam benim kuşumda zayıf ve yem kusuyor bazen elime, belki de kur yapıyordur. Ama göğsünde hafif sivri kemik var. ne yapmalıyım

Arada insan eline yem kusması evcil kuşlar için normaldir. Başka yerlere de kusuyorsa sıkıntı olabilir. Kursağını kontrol edin, yemliğini kontrol edin, yemliğine azar azar yem koyarak ne kadar yem yediğini öğrenmeniz lazım. Kuşun zayıf olması, tek başına hastalık belirtisi değildir. Dışkısının ve göğsünün net ve yakından fotoğrafını koyabilirseniz belki bir fikir edinebiliriz.

İlacın SKT geçmiş olsa bile kullanın. Birkaç ay geçmesi sorun olmaz. Çabuk etkisini yitiren bir ilaç değil. Bir de dışkı paylaşmamışsınız. Paylaşın ki yorum yapabilelim.

hocam avimec hiç bi yerde bulamadım yardımcı olurnmusunz internet sitesi gibi?

Geri