petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeşil kuşum kaç yaşında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Erdem KARAMAN tarafından 13 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Erdem KARAMAN

Arkadaslar resimdeki yesil kus kac yasinda acaba kuyrugu ve kanatları biraz kisa geldi ama, disi kusumun yanina aldim simdilik kavga ediyorlar

#1 Erdem KARAMAN, 13 Mart 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mart 2013
  2. Lütfi ÖZER

8 9 aylık kızışmış ayrııca

3. Erdem KARAMAN

Kanatlar kuyruk kisa gibi acaba yolmunmusmu ki, disi kusla pek anlasamadilar sorun nedir anlamadim, disi kusumun fotosunu da koyuyim belki yardimi olur

4. Lütfi ÖZER

eş olmamış olabilirler yolunmuş olsada önemli değil geri çıkar merak etmeyin

5. Erdem KARAMAN

Eslesmeleri icin yapabilecegim bisey varmi, nekadar sure vereyim degistirmek icin

6. Emin Güleç

Emin Güleç New Member

Beğenileri:
    0
    sanki dişi kuşunuz biraz küçük gibi alnındaki çizgileri daha kaybolmamış anca eşe gelirler. ama yeşil erkek kuşunuzun maşallahı var sadece kuyruk tüyleri düşmüş inşallah en yakın zamanda çıkar. tahminimce yaz aylarına dogru dişi kuşunuz gereken olgunluga gelecektir...

7. Kutluay DOLKAN

Kutluay DOLKAN New Member

Beğenileri:
    0
    erkek kuşunuz 8-9 aylık kızışmış sağlıklı bir erkek
    dişi kuşunuz 6 aylık 2 3 aya kızışır çiftleşmeye başlarlar

8. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Yeşil kuşunuz 5-6 aylık. Kuyruğu muhtemelen kopmuştur veya önceki sahibi (eğer tanımıyorsanız) büyük ihtimalle kuyruğunu koparmış da olabilir veya kuş tüydeyken dökmüştür. Kanatlarının kısalığı kesildiği için. Ne yazık ki kanatları kesilmiş kuşun, muhtemelen sahibinin kendisine alıştırmak isteği yüzünden böyle bir gaddarlık yapmış.
    Mavi kuşunuz ise dişi 3 aylık civarı.

9. Erdem KARAMAN

Tekrar kanatları çikarmi, geleli bir gun olmadı erkek yesil kus disi kusu yanina yaklastirmiyor, esasinfa bizim disi kus istekli ama erkek hemen gagaliyor, alismalari icin sure vereyimmi yoksa degistireyimmi

10. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    maşaallah...kuşlarınız güzel...erkek dişiden daha büyük...kesilen kanat tekrar çıkmaz diye biliyorum...( güvercinlerde böyledir )tekrar çıkması için kanatları çekmeniz lazım ki tekrar büyüsünler...yine de daha bilgili arkadaşlardan yorum alabilirsiniz...

11. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    kesilen kanat çekilmeli ki yenisi gelsin yeşil kuş en az 1 yaşında var arkadaşlar.eş almaları için süre veremeyiz sadece beklyeceğiz mutlaka anlaşacaklardr

12. Erdem KARAMAN

Kesik kanat yok, sanirim bu cekilmis demek, yav ne cani ruhlu insanlar var, elbet cikar yenisi diye düşünüyorum, bekliyecez, kac ayda cikarki bu kanatları

13. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Bana kesilmiş geldi diğer kuşun kanatlarıyla yeşilin kanatları bir mi? Kanatları açıp inceleyin derim. Ayrıca kanatları kesildiyse çekmek de kuşa ayrı bir zulümdür.. Bayılabilir bile..

14. Erdem KARAMAN

Kanatlar kesilmemiş, çekilmiş. Hatta çekilen yerlerden yeni tüyler de çıkmaya başlamış,.
    Bu arada yeşil erkek kuşum kur yapıyor ama bazende tunegine dis kusun cikmasina kiziyor gaga bile atıyor, dişi kuşda erkek kur yapınca gagasiyla ittiriyor bunun haricinde erkeğe agzina yem bile kusuyor, çözemedim. İliskilerini, çok inişli çıkışlı bir ilişkileri var, bunlar cift olabileceklermi

15. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    haha sakın murat beyin dediğine inanmayın ben kaçmasın die küçükken 2kere liğine kesmiştim alışmaaya basladıktan sonra kesmeyi bıraktım saten hemen çıkıor korkmayın

16. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bence dişi kusunu değiştir vakit harcama onu verip üstüne 5tl felan verip damızlık bir dişi kuş al 3 4ay felan beklemessin bosuna

Sayfayı Paylaş