Karadeniz Pet

yeşil kuşum kaç yaşında

• Konbuyu başlatan Erdem KARAMAN
  • Başlangıç tarihi
E

Erdem KARAMAN

Guest
Arkadaslar resimdeki yesil kus kac yasinda acaba kuyrugu ve kanatları biraz kisa geldi ama, disi kusumun yanina aldim simdilik kavga ediyorlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kanatlar kuyruk kisa gibi acaba yolmunmusmu ki, disi kusla pek anlasamadilar sorun nedir anlamadim, disi kusumun fotosunu da koyuyim belki yardimi olur

Eslesmeleri icin yapabilecegim bisey varmi, nekadar sure vereyim degistirmek icin

sanki dişi kuşunuz biraz küçük gibi alnındaki çizgileri daha kaybolmamış anca eşe gelirler. ama yeşil erkek kuşunuzun maşallahı var sadece kuyruk tüyleri düşmüş inşallah en yakın zamanda çıkar. tahminimce yaz aylarına dogru dişi kuşunuz gereken olgunluga gelecektir...

erkek kuşunuz 8-9 aylık kızışmış sağlıklı bir erkek
dişi kuşunuz 6 aylık 2 3 aya kızışır çiftleşmeye başlarlar

Yeşil kuşunuz 5-6 aylık. Kuyruğu muhtemelen kopmuştur veya önceki sahibi (eğer tanımıyorsanız) büyük ihtimalle kuyruğunu koparmış da olabilir veya kuş tüydeyken dökmüştür. Kanatlarının kısalığı kesildiği için. Ne yazık ki kanatları kesilmiş kuşun, muhtemelen sahibinin kendisine alıştırmak isteği yüzünden böyle bir gaddarlık yapmış.
Mavi kuşunuz ise dişi 3 aylık civarı.

Yeşil kuşunuz 5-6 aylık. Kuyruğu muhtemelen kopmuştur veya önceki sahibi (eğer tanımıyorsanız) büyük ihtimalle kuyruğunu koparmış da olabilir veya kuş tüydeyken dökmüştür. Kanatlarının kısalığı kesildiği için. Ne yazık ki kanatları kesilmiş kuşun, muhtemelen sahibinin kendisine alıştırmak isteği yüzünden böyle bir gaddarlık yapmış.
Mavi kuşunuz ise dişi 3 aylık civarı.

Tekrar kanatları çikarmi, geleli bir gun olmadı erkek yesil kus disi kusu yanina yaklastirmiyor, esasinfa bizim disi kus istekli ama erkek hemen gagaliyor, alismalari icin sure vereyimmi yoksa degistireyimmi

maşaallah...kuşlarınız güzel...erkek dişiden daha büyük...kesilen kanat tekrar çıkmaz diye biliyorum...( güvercinlerde böyledir )tekrar çıkması için kanatları çekmeniz lazım ki tekrar büyüsünler...yine de daha bilgili arkadaşlardan yorum alabilirsiniz...

kesilen kanat çekilmeli ki yenisi gelsin yeşil kuş en az 1 yaşında var arkadaşlar.eş almaları için süre veremeyiz sadece beklyeceğiz mutlaka anlaşacaklardr

kesilen kanat çekilmeli ki yenisi gelsin yeşil kuş en az 1 yaşında var arkadaşlar.eş almaları için süre veremeyiz sadece beklyeceğiz mutlaka anlaşacaklardr

Kesik kanat yok, sanirim bu cekilmis demek, yav ne cani ruhlu insanlar var, elbet cikar yenisi diye düşünüyorum, bekliyecez, kac ayda cikarki bu kanatları

Bana kesilmiş geldi diğer kuşun kanatlarıyla yeşilin kanatları bir mi? Kanatları açıp inceleyin derim. Ayrıca kanatları kesildiyse çekmek de kuşa ayrı bir zulümdür.. Bayılabilir bile..

Kanatlar kesilmemiş, çekilmiş. Hatta çekilen yerlerden yeni tüyler de çıkmaya başlamış,.
Bu arada yeşil erkek kuşum kur yapıyor ama bazende tunegine dis kusun cikmasina kiziyor gaga bile atıyor, dişi kuşda erkek kur yapınca gagasiyla ittiriyor bunun haricinde erkeğe agzina yem bile kusuyor, çözemedim. İliskilerini, çok inişli çıkışlı bir ilişkileri var, bunlar cift olabileceklermi

haha sakın murat beyin dediğine inanmayın ben kaçmasın die küçükken 2kere liğine kesmiştim alışmaaya basladıktan sonra kesmeyi bıraktım saten hemen çıkıor korkmayın

bence dişi kusunu değiştir vakit harcama onu verip üstüne 5tl felan verip damızlık bir dişi kuş al 3 4ay felan beklemessin bosuna