Karadeniz Pet

Yeşil olan kuşu verdim bunu aldım nasıl ?

CNK TC

Emektar Üye
Evet arkadaşlar dünkü erkek mi dişi mi diye konu acmıstım oradaki yeşil yani profilimdeki yeşil kuşu verip bunu aldım , yeni kuşumu sizlerle paylaşmak istedim. Profilimdeki yeşil kuş gitti yerine bu geldi . Erkek çiftleşmek istiyor , daha kuş gelir gelmez öpme cabalarına girdi aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz :D Beyaz olan yeni Sizce nasıl kuş kaç aylık bi sölerseniz .

glr9X0.jpg

rL5J6a.jpg

QXLpag.jpg

RyrO0n.jpg

Son düzenleme:
kardeşim erkeğe neden kızışmış bir dişi almadın ki?

kardeşim erkeğe neden kızışmış bir dişi almadın ki?

kızışmış dişi diyorsunda sedat kızışmış dişi yok kardeşim adamın 12 tane kuşu var yaklaşık hediye etti bana onun için pek fazla birşey diyemiyorum sadece dünkünün yavru oldugunu ve erkek oldugnu söledim sonrasında bunu verdi . 6 ila 8 aylık arası oldugunu düşünüyorum bunun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:37 -->-> Daha önceki mesaj 11:36 --

erkek nasıl kur yapıo suna bak dişinin vakti var

Bak bir daha denk getireyim oyuncak kuş var kafesin içerisinde cıkardım ben onu bir de onun üstüne cıktıgında resim cekeyim : ) denk gelirse.

kızışmış dişi diyorsunda sedat kızışmış dişi yok kardeşim adamın 12 tane kuşu var yaklaşık hediye etti bana onun için pek fazla birşey diyemiyorum sadece dünkünün yavru oldugunu ve erkek oldugnu söledim sonrasında bunu verdi . 6 ila 8 aylık arası oldugunu düşünüyorum bunun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:37 -->-> Daha önceki mesaj 11:36 --

Bak bir daha denk getireyim oyuncak kuş var kafesin içerisinde cıkardım ben onu bir de onun üstüne cıktıgında resim cekeyim : ) denk gelirse.

hediye aldıysan durum farklı kardeşim. kuş güzel maşallah diyelim ama bir kaç ay daha beklemen lazım

Son düzenleme:
hediye aldıysan durum farklı kardeşim. kuş güzel maşallah diyelim ama bir kaç ay daha beklemen lazım

sağol sedatım ben yumurtlasın istemiyorum artık zaten biliyorsun son olanlardan sonra . Gerçekten kuş mor beyaz üst tüyleri kanat tüyleri beyaz gögüs tüyleri açık mor çok güzel çok beğendim ve iri yapılı.

Şimdi söylediğin yerden bir hafta sonra naturbird den çifthane alacağım , bir çift daha kuş almayı düşünüyorum. Sonrasında iki çiftten oluşan yavruları , birbirleriyle çiftleştirmeyi düşünüyorum.

sağol sedatım ben yumurtlasın istemiyorum artık zaten biliyorsun son olanlardan sonra . Gerçekten kuş mor beyaz üst tüyleri kanat tüyleri beyaz gögüs tüyleri açık mor çok güzel çok beğendim ve iri yapılı.

Şimdi söylediğin yerden bir hafta sonra naturbird den çifthane alacağım , bir çift daha kuş almayı düşünüyorum. Sonrasında iki çiftten oluşan yavruları , birbirleriyle çiftleştirmeyi düşünüyorum.

kardeşim sen yumurtlamasını istemezsin ama kuşların doğasında vardır üremek. yuvalık koymasan yere yumurtlar :) sen bir an önce çifthaneyi al eksiklerini tamamla kardeş

kardeşim sen yumurtlamasını istemezsin ama kuşların doğasında vardır üremek. yuvalık koymasan yere yumurtlar :) sen bir an önce çifthaneyi al eksiklerini tamamla kardeş

Bir daha yumurta tıkanması olursa tanıdıgım bir petshopcu var ben geç kaldım ama o anlıyormuş bana getir dedi direk veteriner anlamaz dedi . Kartını verdi zaten öyle durum söz konusu olursa hemen götüreceğim petshopcuya . Çifthaneyi bu hafta alacağız inş bakalım , bir çift kuş daha almayı düşünüyorum çifthane gelince.

Bir daha yumurta tıkanması olursa tanıdıgım bir petshopcu var ben geç kaldım ama o anlıyormuş bana getir dedi direk veteriner anlamaz dedi . Kartını verdi zaten öyle durum söz konusu olursa hemen götüreceğim petshopcuya . Çifthaneyi bu hafta alacağız inş bakalım , bir çift kuş daha almayı düşünüyorum çifthane gelince.

bende kafese 2 çift show daha ekledim

sorunun cevabını kimse vermemiş ben vereyim abi bana 4 aylık gibi geldi ilk tüy döneminde tüyleri tam oturuyor :)

Profilimde yeşili görebilirsiniz yazmışsın profil değiştirmişsin.
Şu yaşımda bana atraksiyon yaşattırıyo ya, deli gibi yeşil kuş arıyorum profilde :D

Yavrucaklara bittim, yeni gelin harbiden "yeni gelin" gibi süzülüyo renkleride dediğin gibi çok güzelmiş.

Her ikisine de kocccaman maşallah

Profilimde yeşili görebilirsiniz yazmışsın profil değiştirmişsin.
Şu yaşımda bana atraksiyon yaşattırıyo ya, deli gibi yeşil kuş arıyorum profilde :D

Yavrucaklara bittim, yeni gelin harbiden "yeni gelin" gibi süzülüyo renkleride dediğin gibi çok güzelmiş.

Her ikisine de kocccaman maşallah

Evet değiştirdim onu ben :D Yavrucaklar demişsinizde yanlız mavi olan 1.5 yaşında kızışmış erkek hiç bir zaman kızışkınlığı sona ermiyor.

Ayrıca daha isim bulmam lazım ölen kuşumun ismini koymak istiyorum , uğursuzluk gelir mi bilmem.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:41 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

sorunun cevabını kimse vermemiş ben vereyim abi bana 4 aylık gibi geldi ilk tüy döneminde tüyleri tam oturuyor :)

4 ila 6 aylık arası kardesim evet sonradan kontrol ettim .

Son düzenleme:
Evet değiştirdim onu ben :D Yavrucaklar demişsinizde yanlız mavi olan 1.5 yaşında kızışmış erkek hiç bir zaman kızışkınlığı sona ermiyor.

Ayrıca daha isim bulmam lazım ölen kuşumun ismini koymak istiyorum , uğursuzluk gelir mi bilmem.

Yaştan dolayı yavrucak demedim, "kuzularım" "yavrularım" demek gibi bir şey :)

Uğursuzluk falan getirmez, batıl şeyler onlar itibar etme hiç.
içine sinen bir isim olsun ki mutlu olasın

Yaştan dolayı yavrucak demedim, "kuzularım" "yavrularım" demek gibi bir şey :)

Uğursuzluk falan getirmez, batıl şeyler onlar itibar etme hiç.
içine sinen bir isim olsun ki mutlu olasın

Ölenin ismi Mira di, ilk kuşumdu o benim , onun yerini tutmaz ama bunu da alıştıktan sonra o kadar seveceğimi tahmin edebiliyorum , şimdiden çok sevdim.Bunun ismini de Mira koyacağım , İyi anlaşıcaz gibi görünüyor

Son düzenleme:
Ölenin ismi Mira di, ilk kuşumdu o benim , onun yerini tutmaz ama bunu da alıştıktan sonra o kadar seveceğimi tahmin edebiliyorum , şimdiden çok sevdim.Bunun ismini de Mira koyacağım , İyi anlaşıcaz gibi görünüyor

Hah hatırladım şimdi çiftleşmeyen yaman'ın mira :D

Senin adına çok sevindim. Onlarla iletişebilmek çok önemli
elektrik almayınca hayvan, ne yapsan boş

Hah hatırladım şimdi çiftleşmeyen yaman'ın mira :D

Senin adına çok sevindim. Onlarla iletişebilmek çok önemli
elektrik almayınca hayvan, ne yapsan boş

evet :D
yaman yok ama diğer kuş bana 1 yaşında geldiği için artık sahibinden sonra isim değiştiremedim Maviş koymuşlar..

O mira 6 tane yumurta yaptı ardından sonraki kuluckada tıkanma oldu veteriner götürdüm ameliyyat etmiş ve öldü avukatla görüştüm dün onun için ugrasıyoruz

Son düzenleme:
Aynısından bende de var.. benimkisi de dişi, 6-7 aylık oldu.. pehlivan gibi bir erkek arıyorum ona :)

arada mesafe olmasa takılsınlar 1 kulucka diyecem ama :)

Geri