Karadeniz Pet

yeşil papağan

• Konbuyu başlatan onurcanylmaz
  • Başlangıç tarihi
O

onurcanylmaz

Guest
bu papağan cinsi hakkında bilgi sahibi üye varmı acaba dün birtane aldım ama türkçe tatmin edici bi bilgi yok yabancı sitelerde biraz karman corman

Bu mu ? :)

papaan8896.jpg

resimleri yüklüyorum simdi atıcam isterseniz video da çekebilirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:51 -->-> Daha önceki mesaj 01:48 --

QXOP2g.jpg

LP5vla.jpg

krdM9y.jpg

p4J55J.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:32 -->-> Daha önceki mesaj 01:51 --

Sonunda anlasma yapildi ikiside kornejin ustunde aralarinda 5 cm gibi bi mesafe uyku modundalar cok kisa bi surede anlastilar ben bile sasirdim ve papagan elimden yem bile yiyo xD

İngilizcede indian ringneck olarak geçer. Boyunlarındaki halkaları ayırt edici özellikleridir. Tabi sizin kuşunuzda yok. Bu da genç ya da dişi olduğunu gösterir. Sarı mavi mutasyonları da mevcuttur. Cinsiyetini en kesin DNA testiyle öğrenebilirsiniz.

Yalnız bu papağanı muhabbet kuşuyla aynı odada farklı kafeste bile bulundurmamalısınız. Muhabbet papağanın kafesinin üstüne konduğunda papağan ayağını koparabilir. İki kuşunuzda kafeste zannedersiniz ama papağan kafesin kapısını açabilir ve muhabbete kafeste dahi zarar verebilir. Tabi kuşlar kafeste de tutulmamalı.

Bir de en önemli nokta bu papağanı muhabbeti beslediğiniz gibi tohumlarla besleyemezsiniz. EN az %70 meyve sebzeyle beslemelisiniz. Yemiyorsa da aylarca sürse de alıştırmalısınız. Googla papağan beslenme yazın ilk link size yardımcı olacaktır. Papağan beslemekte muhabbet, kedi köpek beslemeye benzemez çok çok zordur. Araştırmadan almakla hata etmişsiniz. Türü hakkında da daha detaylı bilgi için burayı Indian Ringneck Parrots, Psittacula krameri okuyabilirsiniz

İngilizcede indian ringneck olarak geçer. Boyunlarındaki halkaları ayırt edici özellikleridir. Tabi sizin kuşunuzda yok. Bu da genç ya da dişi olduğunu gösterir. Sarı mavi mutasyonları da mevcuttur. Cinsiyetini en kesin DNA testiyle öğrenebilirsiniz.

Yalnız bu papağanı muhabbet kuşuyla aynı odada farklı kafeste bile bulundurmamalısınız. Muhabbet papağanın kafesinin üstüne konduğunda papağan ayağını koparabilir. İki kuşunuzda kafeste zannedersiniz ama papağan kafesin kapısını açabilir ve muhabbete kafeste dahi zarar verebilir. Tabi kuşlar kafeste de tutulmamalı.

Bir de en önemli nokta bu papağanı muhabbeti beslediğiniz gibi tohumlarla besleyemezsiniz. EN az %70 meyve sebzeyle beslemelisiniz. Yemiyorsa da aylarca sürse de alıştırmalısınız. Googla papağan beslenme yazın ilk link size yardımcı olacaktır. Papağan beslemekte muhabbet, kedi köpek beslemeye benzemez çok çok zordur. Araştırmadan almakla hata etmişsiniz. Türü hakkında da daha detaylı bilgi için burayı Indian Ringneck Parrots, Psittacula krameri okuyabilirsiniz

Güzel detaylar gerçekten, Ne zor işmiş papağan bakımı. Bir canlı beslemeden önce gerçekten iyi araştırmak lazım.

baya bi arastırdım birbirlerine bölge saldırıları yapsalarda gece yan yana uyyolar amac otamdaki lider vasfını kaptırmama suan lider gözünde ben görünmekteyim birbirlerine kanat sallasalarda saldırmıyolar sadece bölge savası anlayacagınız bu arada muhabbet yesil papagana gore daha agresif bana gore papagan biraz daha mantıga dayalı davranıyo buda aralarındaki dusunme uygulama farkını gosteriyo zamanla arastırcam eger olmazsa evin ayrı mekanlarında kalıcaklar bende kusların kapalı kalmasından yana degililm mumkun oldugunca özgür kalması taraftarıyım

Geri