Karadeniz Pet

Yeter Artık Alışmıyor Korkak

EmreC93

Yeni Üye
4-5 tane konu actim bunun ile ilgili kafes ici elimize geliyor kaçmak istiyor hatta kaçıyor aradan anlamadım aşırı bilgili bir kişi yokmu bana yardım edecek kendisini sevdirmiyorda! Bıktık artık alışmıyor

Biktiysaniz beslememelisiniz çünkü eğitim şefkat ilgi ve sevgi gerektirir zaman ayirmalisiniz onunla konuşup arkadaş olmalısınız

Aslında bir çok teknik var ancak bunları kendiniz keşfetmelisiniz.Bence asla yılmayın.Aynı tarz bir kuş ben de de vardı hatta kafes içinde de gelmiyordu ama sürekli salıyordum.Bir keresinde hırs yaptım ve elimi uzun süre kafes içinde tuttum marul falan verdim.Kafes içinde zamanla elime gelmeye başladı ama dışarı çıkardığımda yine de hiç elime gelmiyordu.Uzun zaman böyle devam etti ama bir gün sebepsizce bir anda omzuma geldi benimle oynadı.Ve böyle devam etti ama malesef bana alıştıktan bir ay sonra kuş kaçtı.
Yani bana kalırsa yılmamalısın.

Son düzenleme:
Daha en baştan pes ettiysen dostum hobiye devam etmemenı oneririm.

Daha en baştan pes ettiysen dostum hobiye devam etmemenı oneririm.

En Baş Derken? 2 ay olacak bizde olalı.Pes Etmiş Durumda Değilim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

Biktiysaniz beslememelisiniz çünkü eğitim şefkat ilgi ve sevgi gerektirir zaman ayirmalisiniz onunla konuşup arkadaş olmalısınız

Ben Konu Başlığına Bıktım Demedim Yeter artık dedim hocam yokmu iyi bilgili birisi dedim.İLGİ ŞEVKAT SONUNA kadar gösteriyorum günde 5-6 saat ilgileniyorum azmı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:33 -->-> Daha önceki mesaj 14:30 --

Aslında bir çok teknik var ancak bunları kendiniz keşfetmelisiniz.Bence asla yılmayın.Aynı tarz bir kuş ben de de vardı hatta kafes içinde de gelmiyordu ama sürekli salıyordum.Bir keresinde hırs yaptım ve elimi uzun süre kafes içinde tuttum marul falan verdim.Kafes içinde zamanla elime gelmeye başladı ama dışarı çıkardığımda yine de hiç elime gelmiyordu.Uzun zaman böyle devam etti ama bir gün sebepsizce bir anda omzuma geldi benimle oynadı.Ve böyle devam etti ama malesef bana alıştıktan bir ay sonra kuş kaçtı.
Yani bana kalırsa yılmamalısın.

Teşekkürler Hocam Yılmıyorum.İnşallah bizimkide öyle kendi kendisine gelir zannetmiyorum ama.

Merhaba Emre. Benim kuşum aldığımda 3-3,5 aylık civarıydı, kötü bir ev tecrübesi geçirmişti. Ve bu nedenle ben de çok zorlandım. Bugün itibari ile yaklaşık 8 aydır bizimle. Karakter olarak çekingen bir kuş. Hiç avuçlamamama rağmen ellerimden korkar. Yalnız şu var ki; işten eve gittiğimde kafesini açarım, gece uyuyana kadar o şekilde kalır. Arada çıkar dolaşır, gelir bana sataşır. Son zamanlarda çok da uğraşmadım, karakteri böyledir, dedim ve kabullendim. Yemini suyunu verdim, arada laf attım. İsterse geldi yanımda dolandı, bazı gece hiç uğramadı. Fakat 2 gece önce ilk defa gelip dudaklarımı, bıyıklarımı öpmeye, onu öpmemden rahatsız olmamaya başladı. Dün gece de bunu yaptı. Çene altımda uyumaya başladı...
Kısaca ilginizi gösterin ama boğmayın. Bırakın o sizi tanısın. Belirli çalışmaları yapın. Ve ona kötü enerji ile yaklaşmayın. Hayvanların enerjiyi hissettiklerine inanıyorum. Karakterleri de farklı farklı. Siz onu tanıyın, o da sizi tanısın. Rahat olun, bir gün ummadığınız anda size güzel tepkiler verecektir..
Saygılarımla..

Merhaba Emre. Benim kuşum aldığımda 3-3,5 aylık civarıydı, kötü bir ev tecrübesi geçirmişti. Ve bu nedenle ben de çok zorlandım. Bugün itibari ile yaklaşık 8 aydır bizimle. Karakter olarak çekingen bir kuş. Hiç avuçlamamama rağmen ellerimden korkar. Yalnız şu var ki; işten eve gittiğimde kafesini açarım, gece uyuyana kadar o şekilde kalır. Arada çıkar dolaşır, gelir bana sataşır. Son zamanlarda çok da uğraşmadım, karakteri böyledir, dedim ve kabullendim. Yemini suyunu verdim, arada laf attım. İsterse geldi yanımda dolandı, bazı gece hiç uğramadı. Fakat 2 gece önce ilk defa gelip dudaklarımı, bıyıklarımı öpmeye, onu öpmemden rahatsız olmamaya başladı. Dün gece de bunu yaptı. Çene altımda uyumaya başladı...
Kısaca ilginizi gösterin ama boğmayın. Bırakın o sizi tanısın. Belirli çalışmaları yapın. Ve ona kötü enerji ile yaklaşmayın. Hayvanların enerjiyi hissettiklerine inanıyorum. Karakterleri de farklı farklı. Siz onu tanıyın, o da sizi tanısın. Rahat olun, bir gün ummadığınız anda size güzel tepkiler verecektir..
Saygılarımla..

Hocam öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Benim babam avcuna alıyor fakat kuş pek rahatsız olmuyor yani avuca alıyor dediğim tutuyo direk zaten kuş elinin üstüne çıkıyor hocam.Bazı kişiler karakteri öyledir diyor.Birde hocam odada ayna var onu bir örtü ile kapatıyorum ayna kullanmayın diyorlar :) yani hocam ben bırakim o beni hiç ummadığın zamanda gelir diyorsunuz inşallah öyle olur hocam...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:27 -->-> Daha önceki mesaj 15:55 --

Saygılarımla..

Hocam kuşumun videosunu koydum daha iyi yorum yapabilirsiniz.Nasıl sizce güvenini kazanmışmıyız?

https://www.youtube.com/watch?v=6yIg8YScPss

Son düzenleme:
koşun gayet güzel, enerji seviyesi felan çok hoşuma gitti, o oyuncakla oynaması kafesin içinde donmesi gayet iyi şeyler bence sen o kafesi ayakda durduğunda yüz mesafesine gelecek bir yüksekliğe as ve orada bırak, kafese yaklaşırken severken ellerin arkada olsun 1 hafta böyle takıl, ellerini kesinlikle kafese yaklaştırma uzakdan sev, sonra kafesin içine line sok kuşu parmağına al ve kafesin üstüne bırak ellerini arkaya al ve dokunma, uzaklaş geri çekil, bak bakalım hal ve hareketlerine,

kafesin üzerinde durmaya başladığında yanı saha sola konmayip kafesinin üzerinde takılmaya başladığında kafesin üzerine parmağını düz bir şekilde yaklaştırarak almayı dene, biraz çalışırsan olur,

eğer olmuyor ise, kuşun uyku saatinde mesela akşam saat 9 gibi bu denemeyi yap

uyurken dalgınken bir gözü kapalıyken, parmağını göhsüne yaklaştır biraz dokunursan binecekdir

akabinde kafes üstüne al koy

sonra koyduğun gibi tekrar göhsüne parmağını yaklaştır binecekdir %80.

bunu böyle sürekli tekrar 3 5 kere akabinde kuşu al parmağında evde dolaştır yavaşca gezdir

tekrar kafesin üstüne koy bunuda tekrarla..

tekrar ediyorum bence kuşunda hiç bir sıkıntı yok samsunda olsan satın alırdım o kuşu senden :)

Son düzenleme:
[MENTION=18210]okoca[/MENTION] hocam asılacak yer yok bu yüzden sıkıntı yaşıyorum.Evde tek ben olmadığımdan dolayı yapamıyorum yani babam çok seviyor kuşu herzaman oynuyor onunla 1 hafta hiç dokunmayın desem yine ben yokken dokunurlar bence akşam kafes üstündeyken uykuya geçerken elime alim senin dediklerini yapim hocam öyle olurmu bide hocam videonun 1:17 dakikasında çıkmak istiyor kaçmaya çalışıyor :D

Son düzenleme:
çıkmak istiyor derken enerjisinden ötürü duramıyor yerinde, enerjisi hareket etmesi yerinde duramaması aslında onun şuandaki beyninin aktifliğinin bir yansıması, odanın içinde sal özgürce takılsın.

ama şurasını netleştirelim, o kuşu yeni almadın 1 aydır kafesinde ise bu dediklerimi yap,
yani kafesini önce evi gibi bellemiş olması gerekir kabul etmiş olması gerekir, yoksa kafesinede dönmeyecekdir

eğer böyle bir sorunun yoksa, ilerleyen zamanlarda, o gagasıyla oynadığı oyuncağı kullanarak kafesin üzerindeyken yanına çağırabilirsin, al oyuncağı uzaklaş ona gösterek şıngırdat hemen uçup gelecekdir, bunu tekrarla sonra oyuncağı bir elinde tutarkan diğer parmağınıda altında tut parmağıan konup oyuncakla oyniyacak bunu tekrarladıkca elinden korkmayacak ve samimiyetiniz ilerleyecekdir acele etme, ellerinide fazla kullanma, ani hızlı hareketlerden kaçın derim..

Son düzenleme:
çıkmak istiyor derken enerjisinden ötürü duramıyor yerinde, enerjisi hareket etmesi yerinde duramaması aslında onun şuandaki beyninin aktifliğinin bir yansıması, odanın içinde sal özgürce takılsın.

ama şurasını netleştirelim, o kuşu yeni almadın 1 aydır kafesinde ise bu dediklerimi yap,
yani kafesini önce evi gibi bellemiş olması gerekir kabul etmiş olması gerekir, yoksa kafesinede dönmeyecekdir

eğer böyle bir sorunun yoksa, ilerleyen zamanlarda, o gagasıyla oynadığı oyuncağı kullanarak kafesin üzerindeyken yanına çağırabilirsin, al oyuncağı uzaklaş ona gösterek şıngırdat hemen uçup gelecekdir, bunu tekrarla sonra oyuncağı bir elinde tutarkan diğer parmağınıda altında tut parmağıan konup oyuncakla oyniyacak bunu tekrarladıkca elinden korkmayacak ve samimiyetiniz ilerleyecekdir acele etme, ellerinide fazla kullanma, ani hızlı hareketlerden kaçın derim..

Teşekkürler hocam benim kuş 2 ay olacak benle özgür bıraktığımda önceden acıktımı giriyordu artık girmiyor 2 gün önce akşam 8-9:30 arası gibi çıktı akşam 4 e kadar girmedi anlamıyorum eskiden girerdi acıktımı şimdi girmiyor...

1.5 yaşlarındaki tamamen vahşi çifti yaklaşık 7 ay gibi bir sürede alıştırmayı başardım, bence en büyük işi gerçekten sabır ki yavrudan bahsediyorsunuz. Benim kuşlarımda oldukça ürkek ve evimiz kalabalık. Hatta zorla avucuyla tutup sevenler mi dersiniz, dişide mantar olduğu için daha önce yaptığım tedaviyle birlikte bağırışmalı seanslar mı.. Bir çok şey yaşadık ancak bir gün baktımki biri ardındanda diğeri omzuma geldi. Böyle böyle devam etti ve elimede alıştılar. İlk hedefin her zaman elini yabancı görmemesini sağlamak, elinden yem yemeye başladımı tamamdır bu iş. Zamanla elini tanımaya başlayacak zaten tek olduğu içinde elinden başka gidicek yeri olmayacaktır. Bilmiyorum kaç gün oldu ancak evi ve odasını, kafesini tanıması çok önemli. Benim alıştırdığım yönteme gelicek olursam kafes yemini ve altlığını değiştirirken yavaş hareket etmeye çalıştım. Elimi kafesin üzerinde tutmayı içerde tutmaya uzun süre devam ettim. Dışarıda saldıktan sonra gittiği köşesine bir kasenin içerisinde yemekler koydum var kaçmayacağı şekilde yaklaşabildiğim kadar yaklaştım, kanepenin başı oluyordu bu bizimkilerde genelde bense uyuyordum kafamı oraya koyup, televizyon izliyordum falan filan. Her gün bu süreci uzattım. Ancak benim kuşlarım akşamın olduğunu anladıktan sonra kendileri giriyordu seninkini bilmiyorum. Sabredersen, kuşun zaten seni tanıyorsa elden korksa bile mutlaka ileride sana doğru hamleler yapmaya başlayacaktır. En ufağı ben bacağımı koltuktan aşağıya sarkıtırken oraya gelmişti yine bir tanesi, ürkütme ve seni tanısın, tekrar söylüyorum sabır önemli. Şimdi yuvada taktım yavru bekliyoruz bakalım ne olucak.

Cocuk gibi uzun süre tek başına ilgilenince alismayan hayvan yoktur.bazi hayvanlar eğitime inat eder kimisi kolay alışır.

1-Onun en sevdiği yemeği bul (marul,ekmek,daldarı ...) - avcuna koy gelmesini bekle uzun sürebilir ama sonunda gelir bu şekilde eline alışır birkaç gün tekrarla.
2-Sonra elini kafesin içine sok,işaret parmağını uzat o en sevdiği yiyeceği parmağına çıkmadan alamayacağı şekilde tut gelmesini bekle bunu da bir kaç gün tekrarla alışacaktır...:)

Geri