Karadeniz Pet

Yetişkin 2 erkek, 2 dişi ama 1 çift etmiyor ;( (video)

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
merhabalar yarımlarınıza ihtiyacım var 2 erkek 2 dişi muhabbet kuşum var ve ben eş tutmalarını çok istiyorum, videoya bakıp ne yapmamı önerirsiniz, teşekkür ederim

IMG 1484 - YouTube

sarı olanlar biribiryle iyi anlaşıyor. onları farklı bir kafese alın ve yuvalık takın.

erkek ve dişileri ayırman lazım gözlemleyip iyi anlaşanları ayırırsın çift oldularsa birbirlerini kaşırlar erkek dişiye yem yedirir

bunları birbirleri arasında sürekli değiştim,son dördünü birden aynı kafese koydum, sarı dişi gördüğünüz gibi erkeği kovalıyor ve sürekli yuvaya girip çıkıyor, ancak erkek eş tutmuyo hepsi bir aradamı kalsınlar ne yapmam gerek

benim de kuşlarım var birbirlerini kasıyorlar ve uctukları zaman ikisi aynı yere ucuyo ama kafeste yan yana durmuyorlar acaba nıye

benim de kuşlarım var birbirlerini kasıyorlar ve uctukları zaman ikisi aynı yere ucuyo ama kafeste yan yana durmuyorlar acaba nıye

bu muhabbet kuşlarını eş tutturmak, deveye hendek atlatmaktan daha zor arkadaş :D

önemli olan dişilere beğenecekleri erkek kuşu bulmak erkek eş seçmiyor dişiler seçiyor

hocam o zaman benim erkek istisna, dişi onu kovalamaktan yuvalığa girip çıkmaktan yorgun düşüyor artık, ama erkek kuşum değişik çıktı, 1 yaşından fazla artık ama hala oyun sanıyor herşeyi :)

hocam o zaman benim erkek istisna, dişi onu kovalamaktan yuvalığa girip çıkmaktan yorgun düşüyor artık, ama erkek kuşum değişik çıktı, 1 yaşından fazla artık ama hala oyun sanıyor herşeyi :)

kuşların yakından fotolarını koyarsanız net cinsiyetlerini söyleyelim videodaki kovalayan dişi değil bence erkek kuş

mavileri ayır, sarıların çiftleşme ihtimali yüksek, bu yüzden sarı çift alıştıkları şu anki kafeste kalsınlar, dişinin erkeği kovalaması iyi, ne zaman kuşlarımda bu durumu görsem 1 hafta sonra yumurta geliyor...

kuşların yakından fotolarını koyarsanız net cinsiyetlerini söyleyelim videodaki kovalayan dişi değil bence erkek kuş

işte şuan çektim umarım işe yarar

http://n1311.hizliresim.com/1h/u/uwu0l.jpg
http://s1311.hizliresim.com/1h/u/uwu2v.jpg
http://n1311.hizliresim.com/1h/u/uwu3s.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:44 -->-> Daha önceki mesaj 15:16 --

mavileri ayır, sarıların çiftleşme ihtimali yüksek, bu yüzden sarı çift alıştıkları şu anki kafeste kalsınlar, dişinin erkeği kovalaması iyi, ne zaman kuşlarımda bu durumu görsem 1 hafta sonra yumurta geliyor...

kaan bey keşke söylediğiniz gibi olsa :) yumurtadan falan geçtim bi görsem çifleştiklerini o bile yetecek inan :) 1 ay olcak nerdeyse uğraşıp duruyorum ama nafile, söylediğiniz gibi sarılar bir arada, kafeslerinde yuvalıkta takılı vaziyette şuan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:51 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

erman bey bakabildinizmi koyduğum fotolara ? :)

bence ayırma kafese 2 yuvalık tak biri es tutarsa otekıde onlara bakarak yapabilir cunku kuslar bırbırlerınden cok etkılenır.bu aralar kızıstırıcı kullan vitamın takviyesi yap kafesin yerını sık sık degistirme sabıt kalsın sarılar zaten birbirleri ile ıyı anlasıyo

dostum erkek olanı ayri bir çekermisin. yavru gibi gözüküyor

Arkadaşlar merhaba. Bnimde böle bi sorunum war. Erkek dişiyi kowaliyor ve erkek dişi ile ck ugrasiyor ama dişi hep gaga atiyor ve kiziyor.şöle durumda var ara sira erkek kusarak dişiye yem weriyo. Acaba herhangi bi sorun warmidir.daha 1haftadir çiftler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

uwp1x.jpg

Erkek henuz ciftlesmeye uygun degil. Tam tersine pemeden maviye dönüşur

Sent from my iPhone using Tapatalk

Erkek henuz ciftlesmeye uygun degil. Tam tersine pemeden maviye dönüşur

Sent from my iPhone using Tapatalk

pembeden maviye dönüşmesi yaşlamı alakalı ve yine çiftleşmeye hazır olmasıda yaşlamı alakalıdır, çünkü 1 yaşını geçkin erkek kuşum, ayrıca çok güzel bir mavi erkeğim daha var gagası koyu mavi, videodada görmüşsünüzdür 2 erkek 2 dişi mevcut elimde, ama kimin neyi istediği belli değil, zaten bende karar veremedim hangi ikiliyi birleştirmeliyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

pembeden maviye dönüşmesi yaşlamı alakalı ve yine çiftleşmeye hazır olmasıda yaşlamı alakalıdır, çünkü 1 yaşını geçkin erkek kuşum, ayrıca çok güzel bir mavi erkeğim daha var gagası koyu mavi, videodada görmüşsünüzdür 2 erkek 2 dişi mevcut elimde, ama kimin neyi istediği belli değil, zaten bende karar veremedim hangi ikiliyi birleştirmeliyim

ne yapmalıyım sizce ????

Hocam siz merak etmeyin, parçalı kuşlarda erkeklerin ceresi pempe-mor gibi bir renk oluyor, kızışınca maviye dönüşmüyor ayrıca, ceresi pembe olan 2 erkek kuşum vardı gerçi biri öldü, ikisinden de yavru aldım...

3-4 gün hepsini bir arada tut yakın duran eşleri çift yap. Büyük ihtimalle yavrular gelir. Ben dediğim şeyi denedim şu an 2 yavru var...:)

Arkadaşlar merhaba. Bnimde böle bi sorunum war. Erkek dişiyi kowaliyor ve erkek dişi ile ck ugrasiyor ama dişi hep gaga atiyor ve kiziyor.şöle durumda var ara sira erkek kusarak dişiye yem weriyo. Acaba herhangi bi sorun warmidir.daha 1haftadir çiftler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

uwp1x.jpg

bende aynı durumla karşı karşıyayım üstüne üstük benim kuşlarımın rengide sizinkilerle aynı ve aynı tür erkek arada dişiye kusuyor ama gerisi gelmiyor erkek gerisi gelmedigi için sinirleniyor ayrıca erkek fazla baskı yaparsa dişi yanına bazen yaklaştırmıyor şimdi bunlar eş tuttu mu tutmadımı onuda bilmiyorum şimdilik bekliyorum

durumun izahını yapacak olan arkadaş varsa her türlü öneri görüş ve bilgiye açığım

Geri