Karadeniz Pet

Yetişkin kuşa yavru eş olur mu?

Mustafa Murat KARACAKAYA

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşuma eş almak için biraz geç kaldım bazı nedenlerden dolayı.
Şu an iki yaşında.
Ne tam evcil ne de yabani.
Suluğuna vs. kur yapıyor.
İlk eş aldığımda çok ilgi gösterdi ama sanırım dişi vurunca korktu.
İlk dişiye ayak atmaya çalışmıştı, sonraki hiçbir dişiye öyle bir şey yapmadı.
Sanırım damızlık kuşlardan korkuyor.
Ben de yetişkin olmaya az kalmış yavru dişi almayı düşünüyorum.
Sizce bunun faydası olur mu?
Ya da ayrı kafeslerde iki üç ay yanyana beslesem ama aynı anda salmasam?
Yoksa bu kuş asla eş tutmaz diyebilir miyiz?

Asla es tutmaz diyemeyiz sen 1 yasinda guzel bi dis al ayri bi kafeste 1 hafta beklet erkegn gorecegi sekilde somra disiyi at yanina

Muhabbet kuşuma eş almak için biraz geç kaldım bazı nedenlerden dolayı.
Şu an iki yaşında.
Ne tam evcil ne de yabani.
Suluğuna vs. kur yapıyor.
İlk eş aldığımda çok ilgi gösterdi ama sanırım dişi vurunca korktu.
İlk dişiye ayak atmaya çalışmıştı, sonraki hiçbir dişiye öyle bir şey yapmadı.
Sanırım damızlık kuşlardan korkuyor.
Ben de yetişkin olmaya az kalmış yavru dişi almayı düşünüyorum.
Sizce bunun faydası olur mu?
Ya da ayrı kafeslerde iki üç ay yanyana beslesem ama aynı anda salmasam?
Yoksa bu kuş asla eş tutmaz diyebilir miyiz?

dostum sen bu kuşa yavru alırsan sabaha o yavru kuşu bulamazsın kafeste yada ölüsünü bulursun. aralarında 3 4 ay olsa amenna. Sen na yap biliyon mu git açık renkli bi kuş al aralarında 3 4 ay olan bunu böyle halledemezsin bana sorarsan kuş kızışmış sen seçme dişiyi kuşunu götür kendisi seçsin söyle alacağın yere kafese koysun kimle sırnaşıp koklaşıyorsa o kuşu al gel

5 aylıktan yukarı kuslar oluyor bak petshoplarda adamında işine gelir 5 aylık kuş satmak onlardan bak derim.

dostum sen bu kuşa yavru alırsan sabaha o yavru kuşu bulamazsın kafeste yada ölüsünü bulursun. aralarında 3 4 ay olsa amenna. Sen na yap biliyon mu git açık renkli bi kuş al aralarında 3 4 ay olan bunu böyle halledemezsin bana sorarsan kuş kızışmış sen seçme dişiyi kuşunu götür kendisi seçsin söyle alacağın yere kafese koysun kimle sırnaşıp koklaşıyorsa o kuşu al gel

Salmaya da götürdüm hocam.
Dediğim gibi kuş çok korkak, bunu da belli etti mi kovaladılar hayvanı.
Canını zor kurtardı :)
Kuş kızışmış doğru, yulafla falan soğutsam, ya da dediğim gibi iki üç ay yanında ayrı kafeste beslesem.
[MENTION=8068]Yusuf ŞANLI[/MENTION] Bey, sizin dediğiniz gibi de yaptım hocam.
Bir hafta sonra kuşları birleştirdim.
Başta herşey iyi, ama dişi vurunca daha eskisi gibi ısrarcılık yok.
[MENTION=8132]nikox48[/MENTION] olur mu yani sizce?
Bu kuşun korkaklığı ne olacak, çözemedim ne zamandır.

Salmaya da götürdüm hocam.
Dediğim gibi kuş çok korkak, bunu da belli etti mi kovaladılar hayvanı.
Canını zor kurtardı :)
Kuş kızışmış doğru, yulafla falan soğutsam, ya da dediğim gibi iki üç ay yanında ayrı kafeste beslesem.
[MENTION=8068]Yusuf ŞANLI[/MENTION] Bey, sizin dediğiniz gibi de yaptım hocam.
Bir hafta sonra kuşları birleştirdim.
Başta herşey iyi, ama dişi vurunca daha eskisi gibi ısrarcılık yok.
[MENTION=8132]nikox48[/MENTION] olur mu yani sizce?
Bu kuşun korkaklığı ne olacak, çözemedim ne zamandır.

Kuşun kuşa korku duyması imkansız bence korku varsa ev halkı korkutmuştur. Ama düşündüğün gibi birşey sakın yapma kızışmış bir kuşa yavru alıp eş tutmak imkansız ötesi 1 saat içiinde parçalar alıcağın o yavruyu bide kuşlar kızışma döneminde çok hırçın olurlar kii sizin kuşun bir hayli büyük olduğundan alıcağın yavru kuşuda kabul etmez

benim dişim öldükten sonra yavru dişi aldım erkeğin yanına ilk başlarda birbirlerine pek ısınamadılar şimdi yavaş yavaş birbirlerine kur yapıyorlar erkek yavaş yavaş dişinin ağzına kusmaya başladı..ne çok küçük nede çok büyük dişi al

Yavru kuş kesinlikle alma yazık olur, en az 1 yaşında kızışmış bir dişi almalısın ilk zamanlar korkması normal ama zamanla alışır diye tahmin ediyorum.

Kuşun kuşa korku duyması imkansız bence korku varsa ev halkı korkutmuştur. Ama düşündüğün gibi birşey sakın yapma kızışmış bir kuşa yavru alıp eş tutmak imkansız ötesi 1 saat içiinde parçalar alıcağın o yavruyu bide kuşlar kızışma döneminde çok hırçın olurlar kii sizin kuşun bir hayli büyük olduğundan alıcağın yavru kuşuda kabul etmez

Kuş bizden korkmuyor zaten hocam.
Korkusu başka kuştan, iki yaşına kadar yalnız yaşayınca.
Aldığım ilk dişi sanırım canını acıttı, ondan sonra korkmaya başladı.
Kuşun kızışıklığını gidererek ve de dişi yetişkin olana kadar ayrı kafeste beslenerek çözüm olabilir belki?
[MENTION=926]selen canaydın bedel[/MENTION] Hanım, teşekkür ederim, yol gösterecek bir yorum olmuş, sağolun.
[MENTION=6728]Mehmet ÖZEL[/MENTION] Bey yanında bir ay kalan dişiler oldu.
Dişiye kur da yapmasına rağmen, dişi uyumlu bir kuş olmasına rağmen, dişi yem almak için yanaştıkça erkek korkup çekiliyor.
Bir ay en azından korkusunu yenmesi için yeterli değil midir?

Son düzenleme:
Evcil kuşlar zor eşe geliyor maalesef bir dişi ısrar edip erkekle fazla ilgilenmemek en iyisi olur şu aşamada eğer yavru istiyorsan.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Evcil kuşlar zor eşe geliyor maalesef bir dişi ısrar edip erkekle fazla ilgilenmemek en iyisi olur şu aşamada eğer yavru istiyorsan.

Kuşun eş ister hareketleri vardı Abdullah Bey.
En sonunda bana çok alışkın olmasına, konuşmasına vs. rağmen eş almaya karar verdim.
Ancak ne eş tuttu bu zamana kadar, ne de o eş ister hareketleri geçti.
Ne yapacağımı şaşırdım.

Kuş eş olarak seni görüyordu bu zamana kadar çünkü ve yalnızdı. Eş hiç tutmaz diye bişi yok ama uzun sürebilir. Yavru vermeleri için kendi hallerine bırakıp kuşları beklemeniz gerekebilir en azından eş olana kadar.

Kuş bizden korkmuyor zaten hocam.
Korkusu başka kuştan, iki yaşına kadar yalnız yaşayınca.
Aldığım ilk dişi sanırım canını acıttı, ondan sonra korkmaya başladı.
Kuşun kızışıklığını gidererek ve de dişi yetişkin olana kadar ayrı kafeste beslenerek çözüm olabilir belki?
[MENTION=926]selen canaydın bedel[/MENTION] Hanım, teşekkür ederim, yol gösterecek bir yorum olmuş, sağolun.
[MENTION=6728]Mehmet ÖZEL[/MENTION] Bey yanında bir ay kalan dişiler oldu.
Dişiye kur da yapmasına rağmen, dişi uyumlu bir kuş olmasına rağmen, dişi yem almak için yanaştıkça erkek korkup çekiliyor.
Bir ay en azından korkusunu yenmesi için yeterli değil midir?

İki yaşına kadar yalnız yaşayan bir kuş için yeterli olmayabilir bence yavru bir dişi almaktansa bir yaşında bir dişiyle şansınızı denemelisiniz.

Korkar çünkü o ortama alışık değil ve evcil olmuş insanlara alışkın.

Geri