Karadeniz Pet

yıkama !!! yardm edin !!! ????

Q

quatro

Guest
Benm muhabbet kusunun banyolugu yok kusum pis kokuyo:eek: 1 2 haftadır yıkanmadı su koydum bir kaba kabı kafesin içine koydum kuş korktu cırpındı nasıl yıkıycam ?????:confused:

Ben, boş cam sil şişesini iyice temizledim ve ılık su koydum. Hafif bir kaç kez sıktığımda ise çok hoşlarına gidiyordu. Sizde öyle deneyebilirsiniz, ama çok sıkmayın dikkat edin ve cereyanda bırakmayın derim.

fısfısmı dediğiniz ve nasıl sıkcam benm kuşum bit spreyindende korkuyor gözüne gitmezmi ve iyi temizleniyormu öyle sizinkilerde kokuyormu ?
Teşekkürler

ilk zamanlar korkabilir ama zamanla alışacaktır...dışardan petshop dan banyoluk alabilir kapısına takabilirsiniz...hem 2 haftada kuş kokar mı ?...kafesiniz kokuyor olabilir mi acaba ?
eğer illaki kuşunuzu yıkamak istiyorsanız bir fıs fıs yardımı ile uzaktan kuşunuza su püskürtebilir ve serinlemesini sağlayabilirsiniz...

ilk zamanlar korkabilir ama zamanla alışacaktır...dışardan petshop dan banyoluk alabilir kapısına takabilirsiniz...hem 2 haftada kuş kokar mı ?...kafesiniz kokuyor olabilir mi acaba ?
eğer illaki kuşunuzu yıkamak istiyorsanız bir fıs fıs yardımı ile uzaktan kuşunuza su püskürtebilir ve serinlemesini sağlayabilirsiniz...

Abi bencede kafes kokuyordur :)
Bu arada kafesi sıcak su ile iyice yıkayın derim. Öyle bir yıkayın ki, mikrop ürememeye tövbe etsin.

Valla Benmkilerde yıkanmıyorlardı bn direk aldım kuşu suyun altına koydum hoşuna gitti sakın yapmayın szn için tehlikeli olabilir. Bu yöntemi kimse yapın demez zaten ama hem banyo yaptırmada hemde ele alıştırmda çok iyiym ben mubişlerimi seviyorum onlar beni.

ve daha 1 2 hafta oldu her hafta boyle temizleyecekmiyim kafesi?

Arkadaşın koyduğu fotoğraflar, sen benim dediğim gibi iyice yıka kafesi kaynar su ile ;)

s2wyy.jpg

s2x1h.jpg

s2x33.jpg

Kardeşim küçücük hayvan nereyi batırsın :) pisliği zaten minicik kağıtla alırsın. 5 dakika dursun sen temizleyene kadar ben hep öyle yaparım ondan sonra geri kafese böyle eşarpla daha kolay yakalanır onunla yakala hemen koy.
Ayrıca krakeri çıkart ve tahta tünek kullan.

krakeri çıkar, tünekleri tahta tüneklerle değiştir :)
kafes tellerini altındaki plastikten çıkar (çıkarmak kolaydır) bir gazete kağıdının üstüne koy. kuş kafesin tellerinin içinde olur.
alttaki plastik kısmı iyice yıka, bir bezle falan kuruttuktan sonra tekrar tak.
kuş 2 haftada kirlenip kokmaz :)

çok saolun ilgilendiğiniz için tahta tünek nerde blabilirim birde

Geri