petshop
petshop
  1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yıkama !!! yardm edin !!! ????

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve quatro tarafından 30 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. quatro

quatro Guest

Benm muhabbet kusunun banyolugu yok kusum pis kokuyo:eek: 1 2 haftadır yıkanmadı su koydum bir kaba kabı kafesin içine koydum kuş korktu cırpındı nasıl yıkıycam ?????:confused:

2. Tevfik AKTUNÇ

Ben, boş cam sil şişesini iyice temizledim ve ılık su koydum. Hafif bir kaç kez sıktığımda ise çok hoşlarına gidiyordu. Sizde öyle deneyebilirsiniz, ama çok sıkmayın dikkat edin ve cereyanda bırakmayın derim.

3. quatro

quatro Guest

fısfısmı dediğiniz ve nasıl sıkcam benm kuşum bit spreyindende korkuyor gözüne gitmezmi ve iyi temizleniyormu öyle sizinkilerde kokuyormu ?
    Teşekkürler

4. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    ilk zamanlar korkabilir ama zamanla alışacaktır...dışardan petshop dan banyoluk alabilir kapısına takabilirsiniz...hem 2 haftada kuş kokar mı ?...kafesiniz kokuyor olabilir mi acaba ?
    eğer illaki kuşunuzu yıkamak istiyorsanız bir fıs fıs yardımı ile uzaktan kuşunuza su püskürtebilir ve serinlemesini sağlayabilirsiniz...

5. Tevfik AKTUNÇ

Abi bencede kafes kokuyordur :)
    Bu arada kafesi sıcak su ile iyice yıkayın derim. Öyle bir yıkayın ki, mikrop ürememeye tövbe etsin.

6. quatro

quatro Guest

eminim kuş kokuyor kafes sanmıyorum sudan korkuyor birde

7. quatro

quatro Guest

kafesi yıkarken kuşu nere ye koycağım :D

8. quatro

quatro Guest

ve kafes hersey daha yeni aldım kusu felan1 2 hafta oldu

9. Tevfik AKTUNÇ

Kuş kafeste kalacak hocam, siz gazeteyi alın ve telli olan bölümü gazetenin üzerine koyun. Koku ve mikroplar genelde alt kısımda olur, plastik tabanda siz orayı yıkayın ;)

10. quatro

quatro Guest

tamam resmini atıyım bir

11. Süleyman Aydın

Valla Benmkilerde yıkanmıyorlardı bn direk aldım kuşu suyun altına koydum hoşuna gitti sakın yapmayın szn için tehlikeli olabilir. Bu yöntemi kimse yapın demez zaten ama hem banyo yaptırmada hemde ele alıştırmda çok iyiym ben mubişlerimi seviyorum onlar beni.

12. Tevfik AKTUNÇ

Atın bakalım merak ettim :) Resim kokuyor mu? Avonun katologları gibiyse, sorun nerede anlarız ;)

13. Yılmaz Ç.

Kardeşim sal gitsin evin içine. O dururken yıkarsınız kafeside.

14. quatro

quatro Guest

evi batırır :D

15. quatro

quatro Guest

ve daha 1 2 hafta oldu her hafta boyle temizleyecekmiyim kafesi?

16. Tevfik AKTUNÇ

Arkadaşın koyduğu fotoğraflar, sen benim dediğim gibi iyice yıka kafesi kaynar su ile ;)

17. Yılmaz Ç.

Kardeşim küçücük hayvan nereyi batırsın :) pisliği zaten minicik kağıtla alırsın. 5 dakika dursun sen temizleyene kadar ben hep öyle yaparım ondan sonra geri kafese böyle eşarpla daha kolay yakalanır onunla yakala hemen koy.
    Ayrıca krakeri çıkart ve tahta tünek kullan.

18. Elin Kua

Elin Kua Guest

krakeri çıkar, tünekleri tahta tüneklerle değiştir :)
    kafes tellerini altındaki plastikten çıkar (çıkarmak kolaydır) bir gazete kağıdının üstüne koy. kuş kafesin tellerinin içinde olur.
    alttaki plastik kısmı iyice yıka, bir bezle falan kuruttuktan sonra tekrar tak.
    kuş 2 haftada kirlenip kokmaz :)

19. quatro

quatro Guest

çok saolun ilgilendiğiniz için tahta tünek nerde blabilirim birde

Sayfayı Paylaş