petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yılda Kaç kere Yumurtlama Yapar ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve ErcumentaL tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. ErcumentaL

Arkadaşlar,

Temiz ve düzenli bakım ile, Vitaminleri Mamaları düzenli verilerek sizce Muhabbet Kuşu yılda kaçkere yumurtlama yapar. 4 diyorlar. Fazla alan varmı aranızda ?

2. hüseyin duman

hüseyin duman New Member

Beğenileri:
    0
    yılda 6 defa 36 yumurtaya kadar çıkabilirler ama bu kuşunuzu yorar bakımla da doğru orantılıdır .....

3. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    En fazla yapabileceği yumurta sayısı 36 dır yıl içerisinde bu da mama takviyeleri kuşun bakımıyla ilgilidir . Verimli döllenmiş ve cok yumurta almak istiyorsan vitaminleri eksik tutma bakımını iyi yap yemler kaliteli olsun . Meyve sebze takviyeside unutma elma verme elma verirsen kuşlar ciftleşmiyor ... Ben bizzat buna şahit oldum . Elmayı kestim suan yumurta var .

4. ErcumentaL

O zman Elma Sirkesi nin de etkisi oluyordur. Parazitlerden kurtulmak için veriyoruz ama çiftleşmelerine etkisini duymamaıştım

5. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Bende petshoptan duydum inanmadıydım dedim elmanın ne etkisi olur ciftleşmelerinde fakat gerçekten elma veriyordum çiftleşme söz konusu değildi elmayı kestim marul verdim. Nijer tohumu avisol vit , ve yemlerini koydum sadece gecen hafta cftleştiklerini gördüm ve dünde yumurta geldi :))

Yanlız kuslarından yumurta almak istiyorsan şu üç şeyi kesin yap

Nijer Tohumu 1 kasık koy her yem değiştirdiginde
    Avisol vitamin 2,5 cc sularına her zaman tazele
    Mürekkep gaga taşı
    Bunun yanında marula bayılıyorlar sadece bir baş parmak kadar olsa yeter

Ben başkada birşey vermedim kuşlarım cok sağlıklı parazit içinde elma sirkesi felan bilmiyorum ben bit parazit sipreyi kullanıyorm avisprey

Benim sadece dişi kuşum vardı bundan 1.5 ay öncesi sonrasında yanına erkek erişkin aldım ve 1.5 ay içerisinde hem eş tutturdum hemde yumurta geldi çiftleştiler benim kuşlarda olay cok erken gelişti cok hızlı sürekli her yem değiştirmemde 1 çay kasıgı nijer tohumu ve avisol vitamini hiç eksik etmedim sularından gaga taşı felan onlarla beraber

#5 CNK TC, 18 Nisan 2014
    Son düzenleme: 18 Nisan 2014
  6. ErcumentaL

Yumurtalar Hayırlı Olsun. Fazla Marul vermek te hayvanı yağlandırıyormuş.

7. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Marul asla ve asla yağ yapmaz nijer tohumu yapar marul tam tersi fazlası ishal yapar ama dedim ya baş parmak kadar arada ödül olarak vericeksin haftada bir iki defa

Nijer tohumunu 1 çay kasıgından fazla verirsen yem gibi doldurursan onlar yiyeceği ölcüyü bilemez ve hepsini tüketir sonrasında yağlanır

8. ErcumentaL

Anladım. Yorumların için teşkkür ederim. biz üreticilğe geçer gibi olduk. 50 çift kuşumuz var. varil içerine 1 kg nijer atıp karıştırdık. Vitamin olarak ta Süpervit kullanıyoruz. Bit ve böcekler içinde Biyodust toz kullanıyoruz. Marul şimdiye kadar vermedik. Dediğin kadar severek yiyorlarsa vermeyi düşünürüm.

9. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Evet marulu cok seviyorlar ama fazlası zarar haftada 1 - 2 defa ödül olarak veriyorm 1 er başparmak kadar

Sayfayı Paylaş