petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ymurtayı kıran erkek kuş için aklıma bir fikir geldi yardım!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yusufkral tarafından 6 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    slm benim erkke kuş zevk için yumurtalarını delip bırakıyor, yumurtaları almadan bu sorunu çözecek bir fikir geldi aklıma 1 . yumurtdan şimdilik yadadıben dişi yumurtladıktan sonra yuvalığı çıkarıyorum dişiyle erkekei aynı kafese koyuyorumbn erkek dişiyle hemen çiftleşiyor ve dişinini yuvaya kaçma gibi bir durumuda yok o yüzden 10 dk sonra en geç çiftleşmeye başlıyorlar
    çiftleşme bitince ben erkeği alıp başka kafese koyuyorum yuvayı takıyorum
    dişi girip yumurtlaara yatıyor
    böylecve bundan sonraki yumurtalar hem boş çıkmaz bu mantıkla 1. yumurtada şimdili işe yaradıda dişi beslenme işini nasıl yapcam
    yuvaya yem döküyümüü
    yoksa

dişi çıkıp yer geri yuvaya girermi

ilk yumurtayı yumurtladıktan sonra ne zaman erkeyi koyumu kafese çiftleşsnlerdie ben yumurtladıktan 10 dk sonra koyuyorum çiftleşince erkeği yan kafese koyuyorum

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    tm inşallah iyi haberler paylaşırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:39 -->-> Daha önceki mesaj 10:59 --

şimdilik işe arıyor 2 . yumurta için 2 kere çiftleştirdim snra ayırdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:06 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

4. Ahmet Behçet

dişi kendı ıhtıyacını gıderır yanı gelır yemını yer suyunu ıcer gıder gerı yatar merak etme yuvalıga yem dokmene gerek yok ama haftada 2 kere yumurta maması yap eksık etme.

5. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    slm taktik işe yaradı ilk yumurtalarda damarlr oluşmaya başlamış

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    hadi gözün aydın, dişinin mamasının ihmal etme

Sayfayı Paylaş