Karadeniz Pet

ymurtayı kıran erkek kuş için aklıma bir fikir geldi yardım!!

yusufkral

Onursal Üye
slm benim erkke kuş zevk için yumurtalarını delip bırakıyor, yumurtaları almadan bu sorunu çözecek bir fikir geldi aklıma 1 . yumurtdan şimdilik yadadıben dişi yumurtladıktan sonra yuvalığı çıkarıyorum dişiyle erkekei aynı kafese koyuyorumbn erkek dişiyle hemen çiftleşiyor ve dişinini yuvaya kaçma gibi bir durumuda yok o yüzden 10 dk sonra en geç çiftleşmeye başlıyorlar
çiftleşme bitince ben erkeği alıp başka kafese koyuyorum yuvayı takıyorum
dişi girip yumurtlaara yatıyor
böylecve bundan sonraki yumurtalar hem boş çıkmaz bu mantıkla 1. yumurtada şimdili işe yaradıda dişi beslenme işini nasıl yapcam
yuvaya yem döküyümüü
yoksa

dişi çıkıp yer geri yuvaya girermi

ilk yumurtayı yumurtladıktan sonra ne zaman erkeyi koyumu kafese çiftleşsnlerdie ben yumurtladıktan 10 dk sonra koyuyorum çiftleşince erkeği yan kafese koyuyorum

iyi bir taktik, çözüm olursa da olmasa da paylaşırsın.. :)

tm inşallah iyi haberler paylaşırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:39 -->-> Daha önceki mesaj 10:59 --

iyi bir taktik, çözüm olursa da olmasa da paylaşırsın.. :)

şimdilik işe arıyor 2 . yumurta için 2 kere çiftleştirdim snra ayırdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:06 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

c52e535_f80c25.gif

dişi kendı ıhtıyacını gıderır yanı gelır yemını yer suyunu ıcer gıder gerı yatar merak etme yuvalıga yem dokmene gerek yok ama haftada 2 kere yumurta maması yap eksık etme.

Geri